Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tovább? Tényleg meg...

Hogyan tovább? Tényleg meg kéne tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Tinédzser lány vagyok -talán már nem is annyira tini- és nagyon elveszettnek érzem magam.Tudom,hogy most majd jöttök a dumával hogy jajj,egy kis tini p*csa mit tudhat ezekről a dolgokról.Az előítéletek ellenére viszont szeretném ha elolvasnátok a következő sorokat.Úgy érzem nagyon nincs rendben az életem.Rengeteg mindent elvesztettem,ami fontos számomra és nem tudom hogyan tovább.Mindig is érzékenyebb lány voltam ami miatt a sebeim sem gyógyulnak be egykönnyen és vannak gondolatok és érzések amiktől nem bírok szabadulni.Előszöris volt egyszer egy fiú,akit nagyon szerettem.Azt hittem ő is annyira szeret,mint én őt.Nem így lett.Jártunk nem is kevés ideig,ami miatt úgy tűnt tényleg komoly a kapcsolatunk.Aztán elkezdett nekem hazudozni,többször is ripityára törte a szívem,megalázott,játszott velem és aztán lelépett egy másik csajjal.Nagyon sok dolgot tettem érte és ő mégis ezt tette velem.Nem bírom felfogni hogy bánhatott így velem.Azonban még mindig érzek iránta vmit,a rossz dolgok ellenére is.Talán azért van ez mert még sosem szerettem senkit ennyire és mert később mutatta csak meg az igazi arcát,addig eljátszotta nekem,hogy ő mennyire szeret.Szívszorító a gondolat is,hogy ő annak ellenére,hogy milyen szemét,ő boldog én pedig nem.Úgy tűnik nincs igazság.

A kinézetem sem valami csodás.Mindigis tisztában voltam vele,hogy akármit kezdek is magammal ugyanolyan pocsék maradok de amikor ezt az expasim is mondta nekem,összetörtem.Nem tehetek róla,hogy ilyennek születtem és gyakran ha csak belenézek a tükörbe,elsírom magam.A genetika eléggé kicseszett velem.Nem bírom magam elfogadni és nem is fogom,hiszen én csak egy kis rusnyaság vagyok a sok gyönyörű virágszál mellett.Az még rosszabb,hogy úgy érzem egy igazi barátom sincsen.Rossz körben vagyok,senkivel sem passzolok igazán össze.Rengeteg olyan ember volt,akiben megbíztam mint egy barátban és mégis kihasznált,majd hátba támadt.A problémáim meg a családomat sem nagyon érdekli. "Majd kinövi!",mondogatják.Pedig nekem is vannak érzéseim,szeretnék sok barátot,szerelmet és eljárni szórakozni mint a többi velem egykorú,azonban erre jelen pillanatban nincs lehetőségem.Úgy gondolom nem érdemeltem ki semmivel hogy így bánjanak velem,mégis megteszik.Senki sem lát bennem értéket és ezért már én is elhiszem hogy igazuk van,de lehet hogy tényleg igazuk van.Úgy érzem nincs kiút és jobb lenne,ha meghalnék.........de van bennem egy érzés,ami nem engedi.Nem tudom,hogy ez csak az ösztönös élethez való ragaszkodás vagy csak a reményszikra ami mindig ott lebeg az ember szeme előtt.Nem akarom hogy csak ez tartson életben és hogy csak az álmaimban legyek boldog.A való életben szeretnék boldog lenni.A baj csak az,hogy nem tudom hol kezdjem,hiszen nincs jelenleg semmi támaszom vagy vmi,ami elindíthatna.

Nem is szeretnék még igazán meghalni,de olyan sok akadály vesz körül,hogy így boldogtalan vagyok és még az életkedvem is elmegy,ha a múltamra,a külsőmre és az akadályokra gondolok.Boldogtalanul pedig nem akarok élni.



Teljesen tanácstalan vagyok.

Kérlek adjatok -normális- tanácsot ami segíthet!


2011. máj. 29. 14:56
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia,

A Te "problémád" fejben dől el. Nem tudom, hogy hogyan nézel ki, de miért lennél csúnya? Csak mert a volt pasidról azt gondolod, hogy boldog? Egyébként pedig kit érdekel? Örülj, hogy megszabadultál egy olyan embertől, aki bármelyik pillanatban lelép, csak mert talált egy másikat. Ennél Te jobbat, tőbbet érdemelsz! Vagy esetleg azért vagy csúnya, mert a másik azt mondta, hogy pocsék maradsz, bármit teszel? Pfff...Azért megkérdezném én az exedet, hogy miért állt Veled szóba anno, ha pocséknak tart?:) Szánalmas megjegyzés volt ez a részéről. Talán nem tud veszíteni és ezért bántott meg?

Erről mindig egy idézet jut eszembe:


"A piti emberektől ne zavartasd magad. Ha belemész, beleragadsz. Rád zárják a korlátoltság humortalan, fantáziátlan, fölösleges szorongások gyötrelmeivel teli kalodáját. Emelkedj föléjük, tudd, mi a fontos. A fontos te magad vagy, az egyéniséged és a lelked, amelyen át a maga tágasságával, csodálatosságával érzékeled a világ szépségeit, furcsaságait, fájdalmait..."


A lényeg az, hogy ne gyűlöld magadat! Ne foglalkozz mással, hogy ki, hogyan él, hogy a másik miért boldog, és Te vajon miért nem vagy az? Azért nem vagy boldog, mert NEM AKARSZ az lenni! Fiatal vagy, előtted az élet, és ne feledd; a körülötted lévő világ csak látszat. Soha nem lehetsz semmiben sem biztos! Abban pláne nem, hogy a másik boldogabb...Magadban legyél biztos! Egy másik rosszindulatú ember ne határozza meg a sorsodat, egyik sem ér annyit, mint Te magad! Jaaa, és nevess, ha tükörbe nézel...;)

2011. máj. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszokat!Azt hiszem igazad van.Csak olyan nehéz figyelmen kívül venni a sok rossz dolgot,ami körülvesz vagy történt velem és felülkerekedni rajta,de mindenképpen megfogadom a tanácsodat.

Most ez jobb kedvre derített és több bizalommal töltött el.Az idézet pedig nagyon tetszik,megjegyzem.

És ma nevettem,amikor a tükörbe néztem :)

2011. máj. 30. 18:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Légyszi írjatok még,kíváncsi vagyok még a tanácsaitokra!
2011. máj. 31. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden második tinilány ezt mondja, de tényleg. Érzékeny vagyok, másoknál is érzékenyebb, nem elég szép, blabla.

Kicsit gyúrj az önállóságodon, ne ilyenekkel foglalkozz, hanem csinálj valami értelmeset, keress nyárimunkát, vagy tanulj valamit, gondolkozz a jövődön, miből élsz majd, mit akarsz dolgozni...

2011. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
túl jó ember vagy erre a világra.
2011. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Ezeket a sorokat akár én is írhattam volna 15 éve. Ugyanígy éreztem. Bár nekem fiúm sosem volt tinikoromban, mert tényleg csúnya voltam. Vagyis dagi, pattanásos, amit bő ruhákkal takartam és rengeteg sminkkel. Ijesztő. Képzeld, 19 évesen csókolóztam először. Barátnőim hátam mögött kigúnyoltak. Családom éppúgy nem értett, leszarták, hogy mit érzek. De tudod mit? Ez mind véget ér. Hidd el. Én sem hittem el akkor, de igaz. Azóta lefogytam, rendberaktam az arcom, csinosan öltözök és a fiúk csak úgy jönnek. Vagyis jöttek, mert már az igazival élek :) A hamis barátokat kirúgtam, inkább egy rendes, mint 10 hamis. Most 30 vagyok és egy, ami azóta sem változott és szerintem sosem fog. A szüleim most sem értenek, most is dedósnak tartanak, csak már rég nem érdekel :) Kitartást, vagyunk sokan, akiknek a tinikor egy rémálom. Ja, még annyit, hogy képzeld, múltkor volt osztálytalink. Nos, az egykori szép virágszálakból fonnyadt kóró lett, míg az átlagos vagy csúnya lányokból ápolt csinos nő. Érdekes, nem? Hidd el, az igazi élet 20 fölött kezdődik!
2011. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást!

Nagyon sokat dobnak rajtam ezek a pozitív válaszok,kár hogy kevesen írnak ide.Én is abban reménykedem,hogy majd ahogy véget ér a gimi,egyetemen helyrerázódom,mert akkor szokott általában mindenki.Remélem én is olyan szerencsés leszek mint te :)

Egy kérdés hozzád:Mikor kezdett helyrejönni az életed?Hány éves voltál akkor?

2011. jún. 3. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!