Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelkileg ilyen durva időszak...

Lelkileg ilyen durva időszak után normális ez? Fog ez változni?

Figyelt kérdés

Olyan időszak van mögöttem h időnként elborultam a lelki szenvedéstől h nem akarok élni és csináltam ilyenkor néha hülyeségeket. Közvetlen ilyen elborulások után furán éreztem magam, olyat, hogy semmi nem érdekel, és mintha olyan furán megváltozott volna valami. Több ilyen elborulás volt, meg h naponta többször sírógörcsöt kaptam.

Már azt hiszem, túl vagyok ezen az időszakon, de ez a "nem érdekel semmi" állapot mintha "rögzült" volna és néha azt veszem észre, nem érdekelnek olyan dolgok, megfeledkezem olyan dolgokról, amikről régebben nem. Meg olyasmi érzésem van, mintha néhány "alapvető dolgot" elfelejtettem volna, amit azelőtt mindig tudtam.


Az a baj, nem is tudok példákat mondani ezekre az "alapvető dolgokra", meg arra sem, mik azok, amik elkezdtek nem érdekelni. (Egy példa talán, hogy kikapcsolom a telefonom, hogy ne zavarjanak egy ideig és egész napra úgy felejtem. Bár megfordul az agyamban néha, hogy be kéne kapcsolni, de akad más dolgom és nem jutok el addig. Valahogy furcsán szelektál az agyam.)

Szóval idővel majd újra fognak érdekelni ezek a dolgok, csak idő kérdése?


Mindegy most, milyen volt ez az időszak és hogy mi miatt volt. Az érdekelne csak, hogy a fent leírt állapotból visszaállok-e majd a régi állapotba.


(Még mielőtt kérdezné vki, pszichiáternél nem voltam. Még kb. 10 éve jártam, de ha igazán segített volna (átmenetileg akkor segített), akkor most nem lett volna ez. De mondom, nem ez a kérdés, hogy mi az oka ennek az egésznek.)


A normális válaszokat előre is köszi!


2011. aug. 21. 03:01
 1/7 anonim ***** válasza:
pontosan ugyanez van velem is :O
2011. aug. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnálom. remélem, már túl vagy a nehezén.
2011. aug. 21. 03:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg én az elborulások időszakában vagyok. Őszintén remélem, hogy igen, fog változni, mert nem sok választ el tőle, hogy hülyeséget csináljak...

Sajnálom, jobbulást.

2011. aug. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pszichoterápia csak azon segít, aki maga is meg akar gyógyulni/változni és tesz is érte a terápián kívül is...


Amúgy gondolom van/volt okod rá, h ilyen állapotban tengődj. Azon kéne változtatnod, ami ezt okozza és visszatérne az életkedved! Azt ne várd, h ahhoz kapj kedvet újra, amiből ide jutottál.

2011. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 10:51


Bár nem a kérdésre válaszoltál, azért köszi.


10 éve is érett felnőtt voltam, de a pszichiáter ilyet sose mondott, csak írta fel a gyógyszereket. Az egész oka nyomokban sem érdekelte.

Azelőtt sulis koromban volt többször h pszichológushoz elküldtek, főleg teszteket oldottunk. Az egyik még kiselőadásokat tartott nekem a számológépek, kalkulátorok fajtáiról egy órán keresztül, a másik meg nem tudtam megérteni, hogy mit akar, felfogni se tudtam, miket válaszolhatnék a kérdéseire, mit vár, vagy nem tudom. Igaz, akkor nem is igazán tudtam, mi az a pszichológus és mire jó.

Egyébként szeretnék változtatni, de iskolásként sem voltam képben az egészről, mint írtam, és ez többé-kevésbé mostanra is elmondható. Illetve, mint írtam, nem igazán törekedtek erre a szakemberek, hogy jobban képben legyek és a környezetem sem teszi, nem tette soha, sőt ellenkezőleg. Bár néha mondanak egyesek olyan dolgokat, amik nekem teljesen kínaiak, biztos ezekben van a kulcs.


Mindegy, nem ez volt a kérdés. Ne is feszegessük, ha kérhetem, mert nem segít, csak rosszabb lesz tőle.

2011. aug. 21. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt kell mondanom akkor, h nem túl jó "szakemberekhez" kerültél... :( Ez igen sajnálatos, hiszen egy jó pszichológussal néhány év alatt az ember kitanulja a saját módját a problémái megoldására. És ez egy életre szól.


Szerintem jót tenne neked a környezetváltozás, meg ha új értelmet találnál az életednek. Mivel nem nagyon írtál konkrétumakat, így én sem tudok konkrétabbat írni.


Hogy visszaállsz-e a régi állapotodba, az egy jó kérdés! Az sok mindentől függ. Ha megszűnik az ok, ami miatt rossz passzban voltál/vagy, akkor minden valószínűség szerint igen.

2011. aug. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

tegnap 18:57

köszi. egyébként pszichológus vagy, vagy ilyesmi?

2011. aug. 22. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!