Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szeretnék meggyógyulni!...

Nem szeretnék meggyógyulni! Miért érzem ezt? (lent)

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve mániás depressziós vagyok,és hiába kezelnek,nem vagyok jobban.Számomra ez a 2 év olyan sok idő volt,hogy már nem emlékszem arra hogy milyen az élet mániás depresszió nélkül,mert nekem ez a természetes.Nem szeretnék meggyógyulni! Ez nagy baj?


Csak értelmes válaszokat várok! 18/ L


2011. aug. 21. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagy baj. Mert ez egyre jobban belevisz valami rosszba- egyre erősebb szerekkle fogják elnyomni. Elzárod magad a világ szépsége, igazsága elől- és nem is akarsz ebből kiszabadulni. Ez egy menekülés - az élet nehézségei elől egy betegségbe - ami sajnos rosszabb, de ezt nem érzed.

Akkor, ha nem akarsz gyógyulni, nem is fogsz.

Jó lenne változtatni a szemléleteden, jó lenne vegyszerek nélkül - boldogan, szabadon élni, viselni, megoldani a nehézségeket.

"Hős harc az élet, s megélni szép"-mondja Ady.


Az evangéliumban is van szó erről: ha a beteg nem akarja: a Jóisten sem tudja meggyógyítani!!!!

*

János5,2-9

Van pedig Jeruzsálemben a Juhkapunál egy tó, a melyet héberül Bethesdának neveznek. Öt tornácza van. Ezekben feküvék a betegek, vakok, sánták, aszkórosok nagy sokasága, várva a víznek megmozdulását.

Mert időnként angyal szálla a tóra, és felzavará a vizet: a ki tehát először lépett bele a víz felzavarása után, meggyógyult, akárminémű betegségben volt.

Vala pedig ott egy ember, a ki harmincnyolcz esztendőt töltött betegségében.Ezt a mint látta Jézus, hogy ott fekszik, és megtudta, hogy már sok idő óta úgy van; monda néki:


Akarsz-é meggyógyulni?


Felele néki a beteg:

Uram, nincs emberem, hogy a mikor a víz felzavarodik, bevigyen engem a tóba; és mire én oda érek, más lép be előttem...

Monda néki Jézus:

Kelj fel, vedd fel a te nyoszolyádat, és járj! És azonnal meggyógyula az ember, és felvevé nyoszolyáját, és jár vala. Aznap pedig szombat vala.

*

tehát megkérdezte Jézus- a régóta szenvedő beteget: akarsz-e meggyógyulni? (ami elég abszurd - mert a felszínen olyan hazug-válasz jönne, hát hogyne akarnék..ritka az olyan őszinte, mint a Te leírásod!!)

és a beteg- ragaszkodottt a rosszhoz, ez a betegeknél gyakori vonás!-

mellébeszél... mert ha akarna, azt mondaná: igen.

Erre a kérdésre, ez lenne a válasz, ha meg akarna gyógyulni.

"de nincs aki..blabla...blabla.."

de-

és Jézus valószínű újra feltette a kérdést:

akarsz-e?


akkor ráébredt!!: igen, nem kell rosszhoz ragaszkodni

- és akkor meggyógyult.


Majd Jézus azt mondta: hajtsd össze ágyad- vagyis lehetőleg a visszaesést a megszokotthoz - azt is kerüld el.. tüntesd el a nyomait is..

*

Kívánom, hogy meggyógyulj -hogy akarj meggyógyulni!

2011. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért nem akarsz meggyógyulni, mert a mániás szakaszban nincs betegségtudat és a pörgéstől kimondottan jól érzed magad. Sajnos muszáj kezeltetni, mert eljuthatsz oda, hogy irreális és veszélyes cselekedeteid lesznek, amiket te magad terjesen normálnak érzel, pedig nem azok.
2011. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ez hülyeség egyszerűen csak azért nem akarsz meggyógyulni mert jól esik sajnáltatni magad!Észre vetted,hogy minél rosszabb annál nagyobb a figyelem.Különben is ez milyen kérdés "mért nem szeretnék meggyógyulni"???Ergo ebből is arra lehet következtetni,hogy figyelemre vágysz,már nem elég,hogy a családod és a barátaid sajnálnak azt szeretnéd,hogy minden ember együtt érezzen veled.Gondolkodj egy kicsit az önsajnálat negatív hatásairól.Jó ha az ember húz maga köré egy kis falat de nem kell egy egész bástyát felépíteni.(Amiben az önsajnálat a tégla és az egoizmus a májter.)
2011. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
13:55 : Szó sincs önsajnálatról vagy egoizmusról!!! Sőt nem is szeretem ha sajnálnak!!! Egyszerűen csak ezt érzem!!!
2011. aug. 22. 18:20
 5/6 Szelket válasza:

szia!

nem nagy baj,hogy nem akarsz meggyógyulni.Ha te így érzed jól magad,akkor hajrá.

2012. nov. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kriszti77 válasza:
De akarj meggyógyulni.hosszu de meg lehet csinálni.én sokszor voltam emiatt betegállományban és most veszélyben a munkahelyem.ne is gondolj ijenre hogy nem akarod.kitartás!
2012. nov. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!