Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért beszéljük be magunknak,...

Miért beszéljük be magunknak, és hisszük el inkább a rosszat, mint a jót?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre(és tapasztalom is magamon sajnos) hogy a rosszat,a negatív dolgokat hamarabb elhisszük.Félünk,rettegünk a rossz dolgoktól,szinte állandóan.

Mondják hogy a pozitív gondolkodás tanulható,nehéz,de tanulható.

Ha nagyon maga alatt van v.ki,csak a rosszra tud gondolni,abból hogyan tud kimászni?(csak nézzen előre és csinálja-csinálja a napi dolgait,vigye végbe a terveit?!)


2011. aug. 28. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű azért hisszük hamarabb el a rosszat, mert a szervezetünk fel akar készülni rá, ez egyfajta védekezés. Aki nagyon maga alatt van, az sírjon, dühöngjön, gyászoljon, de mindenképpen fejezze ki bánatát, így megkönnyebbül. S a régi bevált közhely: az idő, erre mindig támaszkodhatunk. Általa valóban elhomályosodik a legnagyobb probléma is.
2011. aug. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően ilyen rendszerben élünk. Megfélemlítve, elnyomva más hatalmak által. Az hogy miért látjuk meg hamarabb a rosszat: ebben a szellemben nevelnek fel, ezt látjuk nap mint nap. Az ember szenved, gürcöl , hogy jobb legyen, hogy kifizesse az adósságát stb. A hírekben is a rosszat teszik előre.
2011. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért,mert boldogtalanok vagyunk.Pontosabban,aki boldogtalan,az gyakran gondol magának be betegséget még pedig azért,mert azt hiszi,akkor jobban figyelnek majd rá.Ez apró segélykérés szerintem.A boldog emberek nem gondolkodnak hülye betegségeken.
2011. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó:nagyon érdekes amit írtál!igazad lehet!

köszi a válaszokat mindenki!:)

2011. aug. 29. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!