Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon aggódom! Mit csináljak...

Nagyon aggódom! Mit csináljak a barátnőmmel?

Figyelt kérdés
Egész nyáron nem találkoztunk, csak most pár napja. Mivel imád enni, vittem neki a kedvenc sütijéből, de mikor meglátta, olyan arcot vágott, mintha a vágóhídra készülne. Megkérdeztem, hogy mi a baja, és azt mondta, hogy mostanában nem bír enni semmit, és ő sem érti, hogy miért, és nem direkt csinálja. Gyakorlatilag energiaitallal, és kávéval tartja fenn magát nap mint nap, mert egy falat sem megy le a torkán már vagy 4 napja. Mondtam neki, hogy ez nem jó így, és, hogy miért nem vesz erőt magát. Azt mondta, hogy nem megy neki, egyáltalán, és ő is kétségbe van esve. Anorexia felé indult el? :( Nem hazudott, biztosan, mert nem szokott, és tudja, hogy az ilyen nem játék. És még "divatból" se akarna az lenni, mert ő nem ilyen ember. Voltak már vele problémák, pl. 3 éve vagdossa magát, de ez már olyan "megszokott" dolog...El is ment pszichológushoz, de egy hónap után otthagyta, mert azt mondta, h csak ront a helyzeten. Tudom, hogy nagyon nem jó neki az élete, de sok ideig nem foglalkoztam vele. Azért nem eszik, mert nyáron nem vagdoshatta magát, és így vezeti le a felgyülemlett feszültséget? És imádott enni, é s ilyen gyorsan megváltozik ez? Nem értettem...Most elvileg úgyvan, hogy megint elmegy pszichológushoz, de szerintem csak próbálkozik, megint ott fogja hagyni...Voltak még dolgai, de ennyire nem megyek bele. Mi történt vele? :( Hogy segítsek neki? Lécci adjatok értelmes válaszokat, mert ilyennel még nem találkoztam. :(
2011. aug. 30. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez biztosan nem anorexia, semmi köze ahhoz. Nekem is volt már ilyen,hogy napokig nem ettem semmit, mert nem volt étvágyam, de aztán elmúlt. Ha nem enyhülne nála a dolog, akkor szerintem menjetek el orvoshoz, hátha tud adni valamit, ami meghozná az étvágyát.
2011. aug. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A 4 nap még szerintem sem a világ vége. Ha egész nyáron szenvedett, ahhoz képest "nem rossz", hogy csak 4 napja nincs étvágya.

Mindenesetre biztos, hogy nagyon fel akarja hívni magára a figyelmet, ha ilyen módokon adja ki magából a feszültséget, mint a vagdosás és az étel teljes mértékű elutasítása. Beszélgess vele sokat, arról mi nyomja a lelkét, ha újra elmegy pszichológushoz, ott mi történik, és miért érzi úgy, hogy rosszabb tőle a helyzet. (A terápiák sajnos nem kellemesek, hosszú távon van eredményük.) Szóval próbáld lelkileg támogatni, és a gyógyulás útjára terelni. Más egyebet nem nagyon tehetsz.

2011. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm...viszont, nem 4 napja nem eszik, hanem 4 napja SEMMIT!...viszont az, hogy nagyon keveset eszik, az már hetek óta tart. Próbálok vele beszélni, de mindig elbagatelizálja a dolgot, hogy nem lesz semmi baj, és hogymajd vissza jön az étvágya...hát :( Amúgy tudom, hogy nem a világvége 4 nap, így nem is aggódtam volna, de úgy, hogy hetek óta nagyon keveset eszik, és egyre kevesebbet, így már igen :(
2011. aug. 30. 18:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja? Dehogynem! Le fog gyengülni fizikailag, nagyon, kimerült lesz, és ha SEMMIT nem eszik, akkor a gyomra leáll az emésztőrendszer, a gyomra összeszűkül és az fájni fog. Az érvagdosástól meg nem fog változni semmi, teljesen felesleges. Ahelyett, hogy sajnáltatja magát, és depressziózik, változtasson!
2011. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem sajnáltatta magát soha. Voltak olyan rossz korszakai, de azt nem depressziónak, hanem inkább letargikus, átmenetei állapotnak mondanám. Amúgy nagyon sokat nevetünk együtt, jó vele lenni, és nem melankólikus egyáltalán. Legalábbis kivülről egyáltalán nem látszik.
2011. aug. 30. 19:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem te vagy ez a barátnő véletlenül?
2011. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mi? nem, dehogyis -.- tudtam, hogy lesz valaki, aki ilyen értelmes kérdést fog feltenni. az emberek túl gyanakvóak mostanság, csak aggódom érte ennyi az egész.
2011. aug. 30. 21:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Akárhogy is van, a lényeg, hogy próbáld rábeszélni az evésre, ha nem megy, akkor orvos.
2011. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az is megeshet,hogy hazudik.Velem is volt már ilyen és a legjobb barátnőmnek is hazudtam róla.Ebben a helyzetben az a baj,hogy te se tudsz sokat segíteni.
2011. aug. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hazudik? :( és Veled mi lett utána?
2011. aug. 31. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!