Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ilyenkor használ? (pszichot...

Ez ilyenkor használ? (pszichoterápia)

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy bizonyos téma körüljárása után mindig borzasztóan rosszul érzem magam. Ugye erre mindig azt mondják, hogy ez jó, "tisztul a seb". (Viszont én utána használhatatlannak érzem magam a mindennapokban, és úgy érzem az egész életem mindjárt kisiklik.. - jó ez most talán mellékes.) Inkább az zavar, hogy mindig ez van, újra és újra. Nem érzem, hogy "igaz, most rossz volt, de már jobban érzem magam", még ha valamivel jobb is, utána újra borzasztó, ha erről beszélünk.

Szóval olyan, mintha annak ellenére, hogy rosszul vagyok, nem haladok semmit előre, nem fejlődök semmit. Lehetséges ez? Vagy ha már érzek valamit, hatással van rám a terápia, az csak jó jel lehet?


2011. szept. 1. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják az a jó, ha kibeszéled a fájdalmat, meg hogy már az is javulás, hogy egyáltalán beszélni tudsz róla. Bár azt én sem értem, hogy mitől olyan hűdejó számomra, ha újra meg újra belepiszkálok a sebbe, ahelyett, hogy hagynám begyógyulni magától.
2011. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt elhinném, hogy elmismásolt problémánál előnyös, ha a felszínre tud tőrni a dolog, de valahogy így sem érzem a "feloldozást", hogy már 50x szembeállított ugyanavval.
2011. szept. 1. 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:

meg kell tanulni elfogadni és elviselni az ilyen helyzeteket is, talán ez az orvosod célja...

szerintem el fog múlni

2011. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert csak tényleg körüljárod a problémát ezért nem használ. A terápia változás ami fájdalommal is jár.

Csak bátran!

2011. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a bíztatást!


Hát remélem előbb-utóbb el tudom viselni, egyelőre olyan hatástalannak tűnik ez az egész.


Nem hinném, hogy csak körüljárnám a témát.. ha meg mégis, elég durva, hogy ennyitől is ilyen rosszul érzem magam. Akkor el se merem képzelni milyen lenne, ha „belecsapnék”.

2011. szept. 3. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mióta jársz terápiára? Erről az érzésről is beszélsz a terápián, amit ide leírtál? Nagyon fontos lenne, hogy minden érzés, ami megjelenik benned, jelezd a terapeutának, mert ezzel is tudtok dolgozni. Ennél többet én kívülről és látatlanban nem tudok hozzátenni. Csak annyit még, hogy a fejlődés a körülményekben is tetten érhető. (munka, párkapcsolat, barátok, megélés stb) De a problémától függően időigényes folyamat. Dunsztom nincs mivel kezelnek, de pl:egy személyiségzavarnál évekbe telik a terápia, mert annyira korai sérülés van..

És a terápia sokkal mélyebbb, mint a kibeszélés. Jelezd, hogy mit érzel most mindenképpen a következő ülésen.

2011. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Már lassan egy éve. Persze, mindig beszélek róla, ha így érzek, csak úgy érzem erre a reakció szinte egy legyintés, hogy „ez jó, mert ezek szerint van hatása rám”, aztán kész..

Az a baj, hogy pont ezért nem tudom fölmérni, hogy életem egyéb területein van-e már valami fejlődés, mert amikor padlóra visz ez a dolog, szívem szerint az utcára nem mennék ki napokig.

Köszi a választ!

2011. szept. 4. 12:19
 8/8 jucus75 ***** válasza:
Én van, amiről 10 évig beszéltem, mielőtt bekövetkezett, hogy már nem fáj, ha beszélek róla. Adj időt magadnak. Kitartás!
2011. nov. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!