Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ilyenkor tenni? Be...

Mit lehet ilyenkor tenni? Be akarnak skatulyázni skizofrénnek, mert füvet szívtam.

Figyelt kérdés
Anyám rájött, hogy füvet szívtam (2-3 havonta szoktam kb), és elvitt a háziorvoshoz, aki javasolta az elvonót, és adott beutalót pszichiátriára, mert anyám azt mondta, hogy "furcsán viselkedem". Nem akartam elmenni, de anyám fenyegetett, hogy kidob, merthogy ő tart el, ezért ő dirigál, szóval muszáj volt elmennem... Az orvos kérdezgetett, és teszteket töltetett ki velem, és azt mondta, hogy paranoid skizofréniára gyanakszik... Azt ugyan nem mondta, h mi utal erre, csak kijelentette, és azt akarja, hogy feküdjek be, és anyucikám persze támogatja... Összecuccoltam, és szó nélkül eljöttem otthonról, itt vagyok egy barátnőmnél. Nem maradhatok itt örökké, valahogy meg kell oldanom a szitut.:/ Mit tegyek? Segítsetek, légyszí!:(
2011. júl. 14. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Először is keress valami munkát.A füvet felejtsd el örökre.Amikor anyagilag független leszel és nem szorulsz senki jóindulatára megoldódnak a gondjaid.
2011. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Kellett neked füvezni. Utána meg mindig panaszkodnak...

Amúgy meg ha nem vagy skizofrén akkor hamar kiengednének, és nem kellett volna otthonról is eljönnöd.

2011. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy 2 hónap múlva leszek csak 18 éves... Gimibe járok még, aztán pedig egyetemre szeretnék menni. Nem tudom, hogy hol találnék én munkát, és hogy tudnám eltartani magam...

Másrészt pedig... ha még össze is hozom, hogy elszakadjak otthónról, nem lesz meg a böjtje annak, hogy nem mentem többé a pszichiátriára? (arra gondolok, hogy nem kérik-e majd számon, h miért nem, meg stb...)

2011. júl. 14. 19:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el... Komolyan hogy lennék már skizofrén? Van több hozzám nagyon közel álló barátom, és mindenki normálisnak tart, és a sulival sincs gond, meg semmi. Nevetséges, hogy nem lőhetek el egy rakétát pár havonta nyugalomban...-.-
2011. júl. 14. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A te életed , a te döntésed, ha tanulni akarsz, akkor pláne nincs szükséged semmilyen bódító szerre, mert jó volna a szellemi frissességet megőrizni, hogy működjön majd a vizsgaidőszakban.Amíg rászorulsz mások támogatására, addig ők diktálják a tempót, és neked marad az alkalmazkodás, ha nem, lehet menni a pszichiátriára, elárulom, nem egy nászmenet...
2011. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baja nem lesz attól, ha párhavonta vagy párhetente elszív egy füves cigit, hagyjátok már.

Bár lehetne annyi esze, hogy nem bukik le vele.

A többi részéhez nem tudok hozzászólni, mert én befeküdnék, mert mért ne. Még annak is fennállhat az esélye, hogy nem tök hülye az orvos, és van alapja, nem tudhatod.

2011. júl. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Five Star válasza:
Magyarországon nincs kényszergyógykezelés. Benntarthatni benntarthatnak, ha közveszélyes vagy, de ilyen "paranoid skizofrénia gyanú"-val szerintem max megvizsgálnak egy kicsit dumálnak ennyi aztán mehetsz haza... kevés az ágy így is, sok a beteg, egy "gyanúsat" nem fognak hetekig benntartani. Ja és gyógyszert sem adhatnak, ha te nem egyezel bele, ezt a jogod el ne felejtsd, egy kórházban (és nem csak a pszichiátrián) bármikor tiltakozhatsz, ha olyat akarnak tenni, amit te nem akarsz.
2011. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Menjél haza minél elöbb, ha tanulni szeretnél. A füvezést pedig felejtsd el. Biztos félt az anyukád és ezért akarnak kórházba vinni. Próbálj beszélni a szüleiddel, győzd meg őket, hogy többet nem füvezel. Ha nem megy másként vállald a pár napos kivizsgálást.
2011. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem azóta nem csináltak belőled amőbát a sok rohadt gyógyszerrel...:(
2012. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anyádnak lenne egy kis esze, tudná, hogy ha bentartanak, akkor marha erős drogokat kapsz..és elveszti a lányát egy életre, mert ha addig nem voltál, hát utána biztos skizo leszel attól a sok szartól.
2012. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!