Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a hang normális lenne,...

Ez a hang normális lenne, vajon miért hallom?

Figyelt kérdés

Nem tudok bűntudat nélkül semmi rosszat csinálni,sőt már gondolni se rosszra,mert egy hang állandóan kioktat a fejemben.Elsőre nekem is viccesnek,őrült dolognak tűnt,de már idegesítő.Nem vagyok skizofrén,vagy őrült,mert voltam már dilidokinál,és szerinte semmi bajom.


Szóval nem nagy dolgokra gondolok,pl:


Van hogy megenném a tesóm csokiját,vagy vennék magamnak valamit,a páromnak meg nem,és akkor jön a hang,hogy "nem lehetsz ilyen önző!nem gondolhatsz csak magadra!"

aztán nyúlnék h megvegyem magamnak,és megint "vagy vegyél belőlle 2-t vagy egyet se,különben nagyon sz@r önző ember vagy" Wáááá És nagyon idegesítő tud lenni.Ez a hang csak a lelkiismeretem lenne,és minden ok? Olyan valóságos,és mindíg kioktat mintha ő jobb ember/hang lenne mint én.

Ráférne már végre a "kilakoltatás"


2011. szept. 2. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a "dilidoki" csak tudja a dolgát, akkor biztos a lelkiismereted.

Mondjuk ha valakinél "túlzottan működik" vagy semennyire az ugyanúgy kezelésre szorulandó dolog.

2011. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban hallod? Vagy csak a belédnevelt dolgok jönnek így elő? Ha a doki szerint nincs bajod, akkor a másodikat valószínűsítem.

De azért egy pszichológussal olykor elbeszélgethetnél erről egy pszichoterápia keretében. Valószínűleg segítene elhallgattatni ezt a hangot. :)

2011. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
elmondtam neki mindent,aztán elmentem egy másikhoz is,magán személyhez,aki azt mondta h tényleg lehet vmi a neveltetéssel kapcsolatban,mert olyan családban nőttem fel ahol tisztelni,és szeretni kell minden embert önzetlenül
2011. szept. 2. 20:42
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ez a hang csak a lelkiismeretem lenne,és minden ok?"


Ez a hang tényleg csak a lelkiismereted, de nem minden OK, mert a legtöbb embernél azért ez nem így működik. Kicsit túl szigorú neveltetést kaphattál.

2011. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ok köszi utolsó választ kaptam,illetve megértettem

szerintem meg minden ok

jobb így minthogy gátlástalanul megteszek mindent,és keresztül gázolok mindenkin,és nem érdekel semilyen szabály

igen szigorú neveltetést kaptam,katolikus iskolába jártam,vallásos vagyok,de nem begyepesedett,és nem bigott


mostmár hálás vagyok ezekért

2011. szept. 3. 02:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"jobb így minthogy gátlástalanul megteszek mindent,és keresztül gázolok mindenkin,és nem érdekel semilyen szabály"


Csak hát ugye nem az a két lehetőség van, hogy (1) hangok beszélnek a fejedben, (2) mindenkin gátlástalanul átgázolsz.

2011. szept. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

asszem az előbbivel még valahogy ki tudok békülni :)

legalább sosem vagyok magányos

2011. szept. 4. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!