Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik beteg vagyok vajon?...

Pánik beteg vagyok vajon? Vagy ez valami más?

Figyelt kérdés
10 éves lehettem az első rohamnál, úgy éreztem h elveszítem a kontrollt magam felett és bántom a szeretteimet nagyon megijedtem, ezt követően kórházba kerültem mert úgy éreztem fulladok, de nem találtak semmit(halál félelem, félelem attól, h elveszítem a tudatom kárt teszek másokban, szapora szívverés, légszomj). Pár évig szinte tünetmentes voltam, tavaly érettségi előtt újból előjött de más formában, és tudtam is kezelni.. de a közérzetem iszonyú volt (kéz zsibbadása alkalmanként,egyenletlen szívdobogás, közben mégis tökéletes szívhang)minden nap sírtam, aztán eljött a nap amikor felkelni sem tudtam az ágyból. érettség után azt hittem minden rendben lesz de meg maradt a rossz hangulat.. ez több mint egy éve volt azóta folyamatosan rossz közérzet.. társasági ember voltam, most kerülöm őket, nem olyan vagyok amilyen voltam.. fizikailag, szellemileg le vagyok épülve.. nem tudok semminek neki állni, őgy érzem felesleges úgyse fog menni, naphosszat a számítógép előtt ülök.. és képtelen vagyok bármihez hozzá látni :( és már nem bírom :( olyan értelmetlennel látom az életem :'(
2011. szept. 5. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

pánikbetegség,enyhe depresszió.

velem is ugyan ez van:(bár hálistennek én most egész jól vagyok,viszont nemsokára nekem is érettségi és ezen kívül is rengeteg gondom van,de igyekszem túljutni rajtuk:)

nagyon sokat segít a pszcihoterápia,szerintem keress fel te is egy pszichológust.

2011. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen ez pánikbetegségnek tűnik!!! Az idegeid nyugtatására igyál 2*2dl citromfű teát és 2*1 Magneb6-ot, nekem pszichiáter ajánlotta, én 4 éve vagyok pánikbeteg. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt: [link]

Meg elmehetsz pszichiáterhez, pszichológushoz!!! Mihamarabbi gyógyulást kívánok, ja és tűz ki célokat magadnak!!! Egyébként mi a párommal babaprojekten vagyunk és az orvosok azt mondták, hogy a hormonváltozás miatt elmúlhat a pánikbetegségem( nem emiatt kezdtünk bele, hanem minden vágyunk egy saját család), de ez külön öröm volt számomra!!!

2011. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm (: neuroptimot szedtem még van is (: de iszonyat drága :S és nekem nem is segített 100 % ban , de javított a helyzeten ezt tény (:

neked is volt olyan tünet h hasigörcsök, hasmenés, és attől féltél, h ha mész valamerre valami probléma lesza hasmenéssel ezért ink nem is mentél sehova? :(

2011. szept. 5. 15:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Ilyen nem volt, de olyan igen, hogy rettegek sokszor kimenni az utcára, mert félek, hogy elüt az autó, meg ilyenek, nekem a halálfélelem a legelviselhetetlenebb!!! De próbálok újra és újra kimenni, mert nem élhetem bezárva a 4 fal közé az életem, hol jobban, hol rosszabbul érzem magam!!!
2011. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a Neuroptim oldalt az írások miatt ajánlottam, a Brandenburg Géza, hogy hogy gyógyult meg, meg van ott fórum is ki lehet beszélni a dolgokat, meg ha csak olvasgassa az ember a többi ember történetét, már jobb lesz, mert látja hogy nincs egyedül, másnak is ilyen érzései vannak mint nekünk!!!
2011. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha meg akarsz gyógyulni, akkor a legrosszabb amit teszel, hogy sok időt töltesz a gép előtt. A fizikai aktivitás, vagy sport csökkenti, majd elmúlasztja a tüneteidet. Nekem is bélproblémákat okozott a betegség és súlyos fogyást. Gyógyszereket kaptam rá, jelenleg tünetmentes vagyok.
2011. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy pánikbetegség!!! Nekem is voltak pánikrohamaim, csak úgy spontán a semmitől hogy hirtelen meghalok vagy begörcsöl a szívem ilyesmi. Rengeteget olvastam utána, a dolognak, és mind HASZONTALAN. Megkell ismerned saját magad, legyen önbizalmad, bátran állj minden elé, és foglald le magad valamilyen fizikai folyamattal amiben elfáradsz. Nekem kb fél évig tartott, de a durva része az maximum egy hónapig. Tanuld meg kontrolálni a tested, hisz te irányítod az elméddel. Tisztázd le magadban. Jó egészséget !:) (ez nem betegség, csak téves öndiagnosztika )
2011. szept. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
egy pszichológus azt mondta az anyukámnak "a pánikbetegség csak egy hiszti" biztos igaza is van ebben és abban is, h olyan h pánikbetegség nincs.. de akkor minek nevezzük ezt? :) kell egy megjelölés erre ennyi az egész, sok mindenre rá lehet húzni, h pánikbetegség és sok tünetegyüttese is lehet.. ezt mindenki másképp éli meg.. Örülök, h te megtaláltad a neked megfelelő megoldást :) nekem a sport átmenetileg javított a helyzetemen versenyszerűen űztem, de egy idő után abban sem leltem már örömömet.. mostanában pedig már semmiben még a páromban sem :( sajnos nekem orvoshoz kell fordulnom.. nem mindenki képes kilábalni ebből egyedül.. én speciel nem :(
2011. szept. 6. 01:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

de mindenesetre azt javaslom hogy gyógyszereket kerüld el,

citromfű teát fogyassz, illetve a naturland-nak van egy nyugalom nevű teája, azt :) sok sikert

2011. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem is van pánikbetegségem
2013. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!