Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Repülőgépes út. Hogyan győzhet...

Repülőgépes út. Hogyan győzhetném le a félelmemet?

Figyelt kérdés
Már egy éve tudom,hogy jövő hónapban külföldre kell utaznom.Egész eddig úgy volt,hogy vonattal v kisbusszal megyek,de múlt héten kiderült,hogy sikerült repülőgépet foglalni,azzal kell mennem.Rettegek a repüléstől (még soha nem repültem),és erre a félelmemre rátett egy nagy lapáttal a jaroszlavli repülőszerencsétlenség (orosz barátaimtól napok óta csak ezt hallom).Most jobban félek,mint általában,mit tanácsoltok?Vigyek magammal egy levél gyengébb nyugtatót?Hogyan legyek úrrá ezen?Halálfélelmem van már most,nem tudok aludni...
2011. szept. 11. 21:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
En mindig beveszek egy szem sanaxot. Vegyel fuldugot is, azt ne a felelemre, de nekem mindig megfajdul a fejem a zajtol.
2011. szept. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Úgy sem tudom legyőzni a félelmet ha átéled az utat, mert bármikor történhet valami a rapülőn, nincs teljes biztonság. 200-ban én is utaztam, de ha most megint mennék újra félelemmel töltene el a tudat. Mondjuk egy nyugtató jót tenne az útra lehet... vagy ha nem veszel be semmit, akkor pedig nőni fog az adrenalinod ami sosem rossz. :) Szerencsé utat!
2011. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
*2008
2011. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
sajnos tudom, miről beszélsz. persze nekem nem kell repülővel utaznom, de volt már hasonló dolog miatt halálfélelmem, meg össze-vissza pánikoltam. azt olvastam a neten, hogy a pánik akkor jön rá az emberre, amikor az agya "pihent", azaz nincs, ami lekötné a figyelmét. épp ezért ajánlom, hogy vigyél magaddal egy könyvet, amibe belemélyedsz, és teljesen kizárod a külvilágot. nekem bevált, pedig én is hasonlóan pánikoltam, mint te.
2011. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

a tények azt mutatják, hogy sokkal nagyobb esélyed van valami bajra az autóban, mint repülőn.

egypercig se félj- és akkor még élvezni is fogod az utat :)

hidd el, hogy semmi okod a félelemre!

2011. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, en jovo honapban 12 orat kell repuljek, meg ugyanannyit vissza. A hazidokim is nyugtatot adott. Probald meg meg, hogy nem alszol a repules elotti ejszaka (ha stresszelsz nem lesz nehez), es akkor ki leszel utve az uton, ha atalszod, akkor nem fogsz tuti felni:)
2011. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Én is nagyon izgultam, és kicsit féltem is attól, hogy lezuhanunk. De felesleges volt.

Ahogy elkezdtünk felszállni, úgy éreztem, hogy repülni a világ legjobb dolga.Aztán amikor kinézel az ablakon és látod az alattatok elterülő tájat, egyszerűen hihetetlen, felfoghatatlan, gyönyörű.

Füldugót vigyél, mert pl. a szárny mögött ülve elég hangos volt... viszont elöl ülve nem zavaró a gép hangja.

Nyugtatót én nem szednék be. Alkoholt sem nagyon lehet inni fent, mert jobban kijön a hatása?! Ebben nem vagyok biztos, nem akarok hülyeséget írni. Nehogy a nyugtatóval is így járj.

2011. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:

Figyelj tavaly repültek életemben először, és nem párás, meg az óceán felett sem volt semmi gond. Másik fórumön találtam


Ha a megtett távolságot vesszük alapul, 100 millió kilométerre 0,03 haláleset jut, szemben a vasúttal, ahol ez a szám 0,1.


[link]

2011. szept. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi bizató,megértő,kedves válaszaitokat! (: A kinti barátaim is mondták,hogy autóbalesetben stb. sokkal többen meghalnak..csak tudjátok,ezzel mi a bajom?Hogy ha lezuhan egy repülő,tutti meghalok.Épp ezért váltok a szárny mellé jegyet,a folyosó felőli oldalra...nagyon meg vagyok illetődve,mint látszik (:
2011. szept. 11. 22:13
 10/26 anonim ***** válasza:
Ugy vagy, mint en, ha a repulo lezuhan, nem illik tulelni, pedig azt is tul lehet, ez nem a legjobb erre koncentralni, de azert megnyugtato, az ember sokat kibir!
2011. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!