Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A suliban volt egy érdekes...

A suliban volt egy érdekes feladatunk, csak mindenki elhülyéskedte, így itt kérdezem, hogy mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy elég elvont példa lesz, gondold bele magad ebbe a helyzetbe, majd válaszolj.


Egy nem teljesen százas ember megöl valakit, akit szeretsz. Ez lehet egy közeli barátot, barátnőd, családtagod, szerelmed, akárki. A gyilkosság az utcán történt, este. A fickó ittas volt, nem volt magánál, esetleg valamilyen drog hatásaa alatt is állt. Nincs ésszerű magyarázata a történtekre, csak megszólította a társad, aki próbálta lerázni, így nekiesett, és végzett vele. Talán csak baleset volt, de ez nem változtat a történteken. Csórikám rájön, hogy hülyeséget csinált, beszarik, elkezd futni. Mit teszel? Hívod a rendőrséget? Utánaszaladsz? Elengeded esetleg, majd később megkeresed, és visszaadod neki?

Szerinted van jogod ahhoz, hogy ítélkezz az élete felett? Most hagyjuk figyelmen kívül azt, hogy börtönbüntetést kaphatsz, ha rádtalálnak.

Képzeld el a helyzetet a legfontosabb személlyel az életedből, és vedd figyelembe azt is, hogy ha gyilkosságot követnél el, azzal a tudattal kellene élned.


2011. szept. 15. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hívom a rendőrséget, egyértelmű. Nem érdekel, milyen tudatmódosítókkal élt, az ő felelőssége, hogy azokat beszedte, tehát az ő felelőssége az is, amit elkövetett a hatásuk alatt. Tehát a tettéért felelnie kell.

Az önbíráskodást ellenzem, így nem is élnék vele.

2011. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ölném meg, az már úgyse hozná vissza, akit megölt. De mindent megtennék, hogy a rendőrség elkapja.
2011. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát én viszont megölném, bár tudom, hogy attól még nem lenne jobb
2011. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrséget hívom. Amúgy az hogy drog hatása alatt állt amúgy is súlyosbító körülmény.
2011. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak jogom, hanem kötelességem is megvédeni a többi ártatlan, gyanútlan embert egy közveszélyestől.
2011. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk abba belekötnék, hogy ha drogos, részeg, nem 100as volt, akkor, hogy volt képes rádöbbenni, hogy tévedett, mert ahhoz, hogy megöljön valakit nagyjából öntudatlanul, nagyon el kell h szálljon az agya.

Ha én is vele voltam, akkor mért nem akadályoztam meg?


Na jó, tegyük fel, hogy túlléptem a történet hiányosságain.


Először mentőt hívnék, hátha meg lehet menteni...

Aztán utána futnék és hívnám a zsarukat. Nem ölném/öletném meg, mert így is fog szenvedni, hiszen együtt kell élnie a tudattal, hogy megölt valakit (persze ha tényleg nem normális, akkor meg élete végéig kényszergyógykezelésen lesz, és akkor inkább sajnálom, hogy idáig kellett süllyednie)

2011. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Muszájnak érezném megölni, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő, és ne gyilkolhasson mégegyszer.


Egyébként meg úgy gondolom, hogy nem egyenértékű egy ártatlan ember életét elvenni egy gyilkos életének (kvázi okkal történő) elvételével.

2011. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fickó valószínűleg másokra is veszélyes, ezért nemcsak jogom, hanem kötelességem is ártalmatlanná tenni. Nem feltétlenül megölni vagy büntetni, ha nem tehet az állapotáról, de legalábbis bezáratni egy kórházba, ahol segíthetnének is rajta. Bár attól nem lesz rokonszenvesebb, hogy most sem bűntudata van, hanem a következményektől fél.
2013. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!