Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most már segítség kell nekem....

Most már segítség kell nekem. Hova menjek most?

Figyelt kérdés
Még ma szeretnék valahova elmenni, nem tudom talán pszichológushoz? Azon belül hova? SZTK? Magánra nincs pénzem..18 éves vagyok, régebben többször akartak pszichológushoz vinni de sose akartam, és még most se vágyom arra hogy egy idegennek panaszkodjak a gondjaimról, de így már megőrülök. Az utóbbi időben a barátaimmal is más vagyok, alig beszélgetek velük, nem tudok barátkozni, és bántok meg másokat, nem tudok a tanulásra koncentrálni amiből kifolyólag nem is megy, ma is lógtam (idén először). Tudom is meg nem is mi a problémám, tele vagyok ellentétekkel és valahogy nem tudom hogy változhatnék meg mert meg akarok, de nem megy. Ma kerültem leginkább a padlóra, annyira semmilyennek érzem magam és a közérzetem, hogy ebbe beleőrülök. Most már beszélni akarok erről valakinek, kihez menjek, hova? Köszi a segítséget.
2011. szept. 26. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, de a legjobb megoldás, ha keresel valakit, akivel beszélgethetsz. Akár az itt fórumozókkal.


Sem magán, sem SZTK-s orvos nem fogad azonnal.

2011. szept. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A háziorvoshoz, ahonnan kapsz beutalót a legközelebbi területi vagy körzeti Gyermek és Ifjúsági Pszichiátriai Gondozóba, ahol 25 éves korodig ellátnak, TB-re.


A neten fenn vannak a címek, könnyen meg tudod találni a hozzád legközelebbit. 18 éves kor fölött a szülő sem kell kísérőnek, és a beleegyezése sem kell ahhoz, hogy te ilyen helyre járj. Ha tényleg gond van, akkor azt ajánlom, hogy mielőbb menj! Szaksegítség a legjobb, és az is minél fiatalabb korban. Itt csacsoghatsz ugyan egy csomó emberrel, de szaksegítséget nem fogsz kapni, az együtt érzés pedig (bármilyen jó is) nem pótolja a spec., a te személyedre szabott terápiát.

2011. szept. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pont ez az hogy nem az kell hogy itt leírjam másoknak a bajaim..aki ért hozzá az meg csak tud valamit reagálni rá. Tehát háziorvostól kérjek beutalót valahova?

Nincs bajom a háziorvosommal, de valamiért mégis félek elé állni azzal hogy pszichiátriára akarok menni..

2011. szept. 26. 15:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj lesz a háziorvosodtól beutalót kérned,ha nem akarsz magánrendelésre menni.
2011. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom, veszek egy nagy levegőt és túlesek rajta..

Még egy kérdés: ha reggel megyek a háziorvoshoz, mennyi az esélye hogy nagyjából aznap délutánra tudok menni? A beutalóval gondolom időpontot is kapok hogy mikor mehetek.

2011. szept. 26. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem legalább egy hetet kell majd várnod,de persze lehet,hogy szerencséd lesz.Ez sajnos így megy ma,kivéve a magánrendeléseket,de néha ott is ilyen a helyzet.
2011. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell napokat várni... Amikor én voltam a körzetimnél, hogy ezt és ezt szeretném, kaptam egy beutalót, felhívtam az sztk-t kérdeztem, hogy mikor van rendelés, odamentem, kértem sorszámot, leültem, vártam, behívtak... Szóval ha most érzel magadban bátorságot, minél előbb menj...
2011. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
NE menj pszichiáterhez. Csak pszichológushoz. A pszichiáterek ártanak.
2011. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

18 éves kor alatt kell szülői beleegyezés ahhoz, hogy pszichológushoz járhassak?

(bocsi az offért, de ez kicsit most megijesztett)

2011. szept. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem, nem tudom ez hogy meg így ha én akarok menni, mert eddig csak mondták hogy kell és intézték is hogy mehessek pszichológushoz..de ha kell várok mást úgy se tehetek, majd meglátjuk mikorra teszik! Köszi a válaszokat.


A válasz megírásának időpontja: ma 18:49

Hogy érted hogy ártanak?

Azt hiszem tudom mi a különbség a kettő között, és nem hiszem hogy pszichiátrián van a helyem, elég egy pszichológus akivel beszélgethetek.

2011. szept. 26. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!