Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekes/éretlen vagyok? Vagy...

Gyerekes/éretlen vagyok? Vagy ez egy betegség?

Figyelt kérdés

Elég nehéz leírni a problémámat.


Talán úgy lehetne megfogalmazni, hogy máshogy látom a világot, mint a többség.

Sokan azt mondják rám, hogy naiv vagyok.


Pedig aztán megéltem már egy-két dolgot életemben, tudom, eszemmel és értelmemmel felfogom, hogy az élet egy szívás, de a szívemben egész mást érzek és képtelen vagyok azt mondani, hogy rossz a világ.


A legtöbben összeesküvés elméleteket gyártanak, szidják a kormányt, földrengések, háborúk, katasztrófák, éhezők, pedofilok, késes gyerekek (kis hazánkban is), drogos kamaszok, veszélyes utcák, emelkedő árak, egyre nehezebb megélhetés.


Nem vagyok hülye, felfogom, hogy sz*r a helyzet és azt is tudom, hogy nem lesz jobb. Egyszer megöregszem és nem tudok látni, átélni majd egy sor olyan dolgot, amit most még csak tervezek. Addig meg melózok, felnevelek majd egy gyereket aki kieszik a vagyonomból és lehet felém se néz majd öregségemre.


Mindenki mindig ezeket mondja a környezetemben és az agyammal fel is fogom.

Mégsem tudom letörölni a vigyort a képemről.


Amikor a svájci frankosok helyzetéről beszélnek, mindenki gyomra összeszorul, én meg (szintén egy fizethetetlen devizahitellel a nyakamon) hátradőlök nyugodtan és nyugtázom, hogy mára van fedél a fejem fölött, van kajám vacsorára, van egy férfi akivel szexelek este és van egészségem, amit ma még tutira élvezni tudok.


24 órában gondolkodom és szinte folyamatosan boldognak érzem magam.

Nem vagyok felelőtlen, nem verem el az összes pénzem egy nap alatt, de a környezetem visszajelzéseiből úgy jön le, mégis baj van a fejemben.


Párommal élek már néhány éve tartós kapcsolatban egy kis albérletben, nem tervezünk se lakásvásárlást, se gyereket, se esküvőt, semmit. ha mégis lesz úgy lesz jó, ha mégsem, akkor meg úgy.

És nem értem, miért kellene ezeken a dolgokon görcsölnöm?


Lehet hogy egy nap az utcára kerülök. De ma még biztosan nem. Minek aggódjak?


Én tök boldog vagyok, amikor jó időben ki tudunk ülni a fűre a munkahelyemen, vagy amikor finom a kávé az automatában, vagy ha megyünk valahova a párommal, vagy amikor átölel és rámnevet.


Évek óta úgy érzem magam, mint a friss szerelmes, és nem csak a párommal hanem minden aprósággal kapcsolatban.


Beteg a gondolkodásom? Valami hormon túlteng bennem?


(lehet számít, de előtte évekig depressziós és pánikbeteg voltam)


2011. okt. 1. 17:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Ja, és engem is megnéznek az utcán.

gondolom, mert

1. kócos vagyok

2. nagy a fenekem

3. nincs mellem

4. pattanás nőtt az orromon

5. vigyorgok folyton.


És valami ilyesmit gondolhatnak rólam:

1. na, ez se fésülködött ma

2. a sok csoki... nincs önuralma... akaratgyenge... igénytelen

3. na, ennek se okoz gondot a hasonfekvés... ez most nő vagy lány? ... ezen mit néz egy pasi? ... én plasztikáztatnám a helyében...

4. kozmetikusra nincs igénye vagy pénze?... nézett ez ma tükörbe?

5. ez hülye b*meg?... ez most mit vigyorog rám? Biztos azt nézi, milyen kócos a hajam/pattanásos az orrom/lapos a mellem/nagy a seggem....


Az első négyet megjegyzik aztán két perc múlva a hitelükön rágódva elfelejtik. Nem tudom miért kell mások véleménye miatt aggódni.


Az ötödiken meg legalább elgondolkodnak. :)

2011. okt. 1. 18:10
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk ez igaz :D


ha velem jönne szembe valaki vigyorogva,mint egy vadalma,én is elgondolkoznék hogy ez meg mit vigyorog xD

2011. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: én éppen így igyekszem élni, ahogy te. LAzán, könnyedén...ezzel nincs semmi gond :)

És egy jó tanács mindenkinek: ne gondoljátok azt, hogy rossz a világ, igazságtalan, az élet szívás, stb. Mert ez nem igaz. Nekünk semmi közünk ahhoz, hogy a politikusok feje fáj a rossz gazdasági intézkedések miatt, vagy hogy hány embert lakoltatnak ki. Viszont ha ezekről a dolgokról beszélgetünk és gondolkodunk, attól folyamatosan romlik csak a közérzetünk.

A társadalom, a környezetünk, a média, stb. sokféle dolgot sugall, ennek hatására pszichológiai kényszerek keletkeznek bennünk. Például hogy sajnálnunk kell a devizaadósokat, az erőszakos bűncselekmények áldozatait, stb. Holott ezek a dolgok nem a mi valóságunk részei, hanem külső tényezők, amelyek felett nem bírunk befolyással.

A saját világunk viszont olyan, amilyet mi teremtünk magunknak. Ha a saját életünkkel foglalkozunk, és pozitívan gondolkodunk, az nem felelőtlenség, hanem egy nagyon helyes éeltszemlélet.

2012. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!