Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok emberek között...

Nem akarok emberek között lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom már mit csináljak! Mindig is ilyen voltam, magamnakvaló, otthonülő,nemszívesen megyek sehova!

Itt van a gyerekem, aki még kicsi, vele megyek, de egyszerűen nem érdekel semmi és senki rajta kívül. Ha a gyerekkel is megyek, már minden bajom van, hogy a szomszéddal szóba kell elegyedni. Nem akarok beszélgetni senkivel.


2011. okt. 6. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem akarlak bántani, de szerintem ezt kezelni kellene. Nem teljesen normális, ha ennyire elzárkózol a világtól! Nem élhetsz csak a gyerekeddel!! Valami kedélyjavító bogyó talán nem ártana.
2011. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha mindig is magadnak való voltál,akkor lehet genetikai adottság.Viszont ha a gyereked még kicsi,és rosszabb a helyzet mint szülés előtt volt,akkor elképzelhető hogy szülés utáni depresszió.Ebben az esetben viszont,beszélj a védőnővel!
2011. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: olyan nincsen, hogy genetikailag magának való valaki..
2011. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.Nem igazán vágyom társaságra.A teljes magányra nem vágyom, de beérem annyival is, ha naponta együtt vagyok kicsit a családtagjaimmal.Csak nagyon ritkán vágyom beszélgetni jó ismerősökkel, akiket kedvelek.Olyan emberek társaságától viszont, akiket nem különösebben kedvelek, vagy csak muszájból kéne eltűrnöm őket, attól kifejezetten viszolygok, például kollégák...
2011. okt. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti!A depresszióra való hajlam örökölhető.Rosszul fogalmaztam.
2011. okt. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Utolsó előtti előtti: Vannak introvertáltan születő emberek és vannak extrovertáltan születő emberek. Párom pl. rengeteg emberrel kommunikál és működik együtt munkájából kifolyólag (tanár), viszont ha lehet, akkor inkább egyedül van (és ez így volt már gyerekkorában is), egyszerűen jól elvan egyedül. Emellett a családját imádja, őértük tűzbe tenné a kezét, és az embereket is szereti, jószándékú, segítőkész, kedves, kedélyes ember, rengeteg jót tesz, empatikus, csak jobban szereti az egyedüllétet. Azt hiszem a pszichológia kicsit túlzásba esik az emberek beteggé nyilvánításával kapcsolatban: rengeteg félék vagyunk, és nem hiszem hogy attól, hogy valaki eltér az átlagtól, pl. szeret egyedül lenni, nem normális. Egyszerűen azért mondják ezt, mert 1. vagy többen vannak azok, akik szeretik a társaságot 2. vagy nagyobb az érdekérvényesítő erejük és így sajnos hatalmuk és szavuk. Ha a társaságot nem kedvelők lennének többen vagy hatalmon, akkor lehetne mondani, hogy akik társaságkedvelők, azok mind betegek és abnormálisak. Más kérdés ha valaki nem érzi így jól magát, mert pl. teljesen egyedül marad. Bár azt hiszem hogy a mai világban ha más nem az interneten mindenki találhat magának beszélgető partnert vagy legalább valakit, aki válaszol a kérdéseire;)
2016. jún. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is introvertált vagyok.

Valamelyik nap voltak nálunk rokonok és alig vártam,hogy elmenjenek.

Azt meg egyenesen rossz volt nézni,hogy párkapcsolatban élnek.Baromi fojtogató érzés fogott el,hogy hogyan tudnak így élni,állandó együtt egy másik emberrel...

Szerintem ez genetikai adottság,sajnos a mai világban nagyon hátrányos tulajdonság,mivel minden a kapcsolatokról szól...

2016. dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!