Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ebben a sürgető...

Mit tegyek ebben a sürgető helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, laborban kell méréseket végeznünk, és úgy érzem, sőt, nemcsak érzem, hanem nyilvánvaló, hogy sokkal kevésbé vagyok ott rutinos mint a többiek, fogalmam sincs, hogy mit, hogyan és miért kell csinálni következő lépésként, összegezve: gőzöm nincs az egészről.


Amikor odamegyek megkérdezni valamit valakihez, teljesen hülyének néz, vagy egyszerűen figyelmen kívül hagy és nem tudom, hogy kihez fordulhatnék vagy mit tehetnék. Az önbizalmam emiatt nulla, leblokkolok, ha meglátom még csak a labor ajtaját is, egész testemben zsibbadok és nem kapok levegőt.


Pedig muszáj lenne teljesítenem ezt is, de így nem tudom, mit tegyek. Érdekes módon az elméletet könnyedén fel tudom fogni, meg tudom érteni, de a gyakorlati része rettegéssel tölt el. Hiába olvasom el 5X egymás után a feladatleírást, egyszerűen nem látom át, nem látom az értelmét az egésznek. Úgy érzem, belevágtak a mély vízbe és csak kapálózom egy helyben, mert nem tudom, hogy juthatnék előrébb.


Teljesen kilátástalannak látom emiatt azt, hogy egyszer diploma legyen a kezemben... van valami ötletetek, hogy mi ilyenkor a megoldás? Előre is köszönöm!


2011. okt. 17. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz és hányadéves vagy?
2011. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

OFF: Én most kezdtem a PhD-t,és ugyanezzel küzdök...Úgy érzem, bevágtak egy mély vízbe,ahonnan magamnak kell kievickélnem (vagy megfulladok,ki tudja).A témavezetőm gyakorlatilag azt akarja, hogy olyan új,mikrobiológiai vizsgálati módszereket alkalmazzak,amiket ott a laborban azelőtt még senki nem csinált(tehát nem a bevált vizsgálatok,amikben a vegyésztechnikusok segíteni tudnának).Ráadásul se vegyész,se mikrobiológus nem vagyok:( Elég kilátástalannak tűnik a helyzet,nem tudom mihez fogok kezdeni:(


Én is kíváncsian várom a válaszokat!

2011. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez valahol vizsgadrukk /lámpalázra hasonlít.

Megfordítanáma kérdést. Miért kell mindent érteni mindent tökéletesen telejsíteni? Ha azt várod el magadtól h minden tökéeltesen menjen sikerüljön akkor gyakorlatilag azt vezsed észre h soha nem megy :-) Inkább csináld azt h igen most az a cél h túljussak az eső lépésen. Ha ez megvan akkor dicsérd meg magad h ügyi vagyok az első lépés megvolt pl bekapcsolatam a műszert eszközt. Szóval necsak azt nézd h mi van még előtted mennyi akadály nehézség (50 % még hátravan) hanem azt is h h menyni van már kész (igen a fele már megvan)


A feladatleírást meg fogalmazd át, hogy te is értsd pl nyilakkal ábrákkal rajzold le magadnak h ebből ez következik, akkor ezt és ezt csináljuk..


Próbálj egy olyan csoporttársaddal beszélni erről akiben megbízol és segítőkész h segítsen neked ebben a gyakorlatban előtte, biztos h ez önbizalmat ad h nem leszel egyedül.

2011. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
09:26 - Valahol igazad van! Csak az feszélyez még ezzel kapcsolatban, hogy párokba vagyunk állítva és a rutintalanságom miatt nem tudom, mit kell tennem, ezért úgy tűnik a padtársamnak, hogy csak lazulok, és nem akarok csinálni semmit. Ez annyira kínos! Az, hogy átrohangáljak ötpercenként más asztalnál dolgozókhoz, szerintem nagyon feltűnő és szintén kínos lenne. A társam nagyon otthon van a laborban, de nagyon lekezelő, fölényes, és amikor pl. rám bízza, hogy hozzak sósavat, azt sem tudom, hova kell menni, miben vigyem oda az asztalhoz, és az a legnagyobb baj, hogy nem tudom, hol tudnék ezeknek a pici részleteknek utánanézni... de azt sem tudom, hogy mások ezekkel miért vannak ennyire tisztában. Senki nem mondta el (legalábbis nem hallottam), pedig ott vagyok minden órán.
2011. okt. 18. 11:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs ott egy rendes tanár vagy valaki, csoporttárs, felsőbb éves aki kicsit is megértő lenne veled? Talán ha lenne lehetőséged megbeszélni ott külön a tanárral hogy hiányosságod van a gyakorlati résszel, és nem tudna külön órán vagy az óra végén segíteni neked? Mert különben elég nehezen fogsz ebből a helyzetből kievickélni, és talán a végén feladod, aztán lehet ott hagyod az egyetemet, ha nem tudsz teljesíteni. Mindenképp kérdezz utána a dolgoknak, és ne hagyd magad!!!
2011. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy is lesz, valakit keresek, aki által felzárkózhatok! Köszönöm a válaszaitokat!
2011. okt. 18. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért jársz a főiskolára, hogy megtanulj dolgokat! Ha ebben nem vagy járatos, tegyél meg mindent azért, hogy ez változzon. Lehet hogy a furcsálló tekinteteket azért kapod, mert azt sugárzod ki, hogy neked ezt már tudnod kéne, szégyelled magad stb. Ha természetesen állsz hozzá, és észben tartod, hogy jogod van kérdezni, sőt mi több, az a jó ha kérdezel, akkor talán máshogy viszonyulnak majd hozzád.

+1 Ha valami nyomulós egyetemen vagy, elképzelhető az is, hogy puszta karrierféltésből és genyóságból nem segítenek neked. Ez esetben kétszer olyan ambíciózusnak kell lenned. Sok sikert!

2011. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 20:33


Rátapintottál a lényegre! Köszönöm szépen! Ezzel felnyitottad a szememet!

2011. okt. 23. 06:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én néhány éve találkoztam ugyanezzel a problémával. Egy viszonylag jó gimiből bekerültem egyetemre. A baj az volt, hogy a gimiben minden elméletet és számolást megtanítottak, így azzal később sem volt bajom, de a gyakorlati órákra nem volt lehetőség. Sok csoporttársam pedig előtte technikumot végzett vagy kísérleti gimiből jött és laboron szinte én voltam az egyetlen aki azt sem tudta, mi az üvegeszközök pontos neve. A jó hír, hogy ezt sokkal könnyebb bepótolni, mint az elméletbeli hiányosságokat. Most már a diplomával a hátam mögött állok és a PhD-mat csinálom, míg sokan akik az elején a laborban brillíroztak el se végezték az egyetemet. Én is azt tudom tanácsolni, hogy nyugodtan kérdezd meg a csoporttársaidat, de még jobb, ha a tanárt vagy demonstrátort kérdezed. Nálunk a technikusok is nagyon segítőkészek voltak, főleg abban, hogy mit hol találsz.

A legjobb ha úgy kérdezed, hogy előtte kitalálod hogy szerinted hogyan lenne logikus, és az jó-e. Pl. odamész a tanárhoz, hogy eddig ezt csináltad és szerinted most ezt kéne tenned, de nem vagy biztos benne. Ha hülyeséget is mondasz, sokkal jobb, mert így legalább tudja, hogy hol tartasz és milyen részletességgel mondja a továbbiakat.

2011. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat és szívből gratulálok neked! Bárcsak ott tartanék már én is...
2011. nov. 21. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!