Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lábalhatnék ki a...

Hogyan lábalhatnék ki a mélypontról?

Figyelt kérdés
Úgy érzem teljesen bezárult előttem minden lehetőség, mert már nem vagyok képes küzdeni. Nem tartom magamat gyenge embernek, kitűnő voltam eddig és dolgoztam nyaranta, de pár éve olyan a helyzet itthon, hogy teljesen belefáradtam és egyszerűen nyomoréknak érzem magam.. A sportolást sok minden miatt hagytam abba, pedig az volt az életem, és most nem ilyesmiről van szó, hogy nem volt időm stb.. Nagyon sok dolgot elrontottam a magánéletemben is, ezeket már megbántam, de elfogadtam, hogy hibáztam és úgymond továbbléptem ezeken, már nem bántanak annyira. De borzalmas, hogy itthon mi a helyzet, nem tudom magam kipihenni, napközben suli, amikor hazajövök akkor pedig ugyanúgy stresszben vagyok folyamatosan, szinte érzem, hogy ver a szívem annyira rosszul érzem magam folyamatosan. Nem tudok aludni sem éjszaka. Egyetemen szerettem volna továbbtanulni, de így képtelenség felkészülni, pedig tudom, hogy engem felvettek volna.. tulajdonképpen most az egész életemről mondok le. Tudom, hogy önsajnálatnak látszik, de sajnos van olyan pont az ember életében, amikor már annyira tehetetlen, hogy csak sírni tud, na itt vagyok én.. Annyira irigy vagyok, mert tudom hogy mindenem meglehetne és mindenre képes lennék, ha normális körülmények között élnék.. Nem tudom mikor fogom visszakapni az élettől a sok elvesztettet évet és lehetőséget. Ebbe a tudatba egyszerűen beleőrülök, lassan már nem is érzek semmit, csak az állandó idegességet és dühöt.. Nincs senki, aki segítsen, vagy megértse ezt.. Volt/van más is ilyen helyzetben? :( Mit tanácsoltok?
2011. okt. 10. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmit érzek, és én se tudom, hogy mit csináljak, de elegem van mindenből.
2011. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csináljunk egy klubot.
2011. okt. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kevés választ kaptál még, talán nagyon "ömlesztve" tetted fel a kérdésedet, pedig szerintem az embereknek nagy része volt már ilyen helyzetben. Az ilyen típusúak. Én is ilyesmi vagyok, és megnyugtatnálak, hogy mi is normálisak vagyunk és sok boldogságot éltem át húsz éves korom után is, sőt igazán csak később!

- Régen azzal a mondással biztattam magam, hogy "az Istenben bízóknak minden a javukra válik!" Így bírtam ki iskolai kudarcokat, továbbtanulás kútba esését, elvesztegetett éveket...És ma már látom, a boldogság nem iskolázottság kérdése...

- Szerintem neked hiányzik egy normális mennyiségű sportolás. Talán más, mint eddig, nem tudom, de nekem egyszer ezt "írták fel" és bejött.

- Ha a környezetváltoztatás reményt ad, tedd meg! Nekem is jó lenne, de három csodálatos gyereket nem fogok itt hagyni! Gondolom, Te ettől szabadabb vagy, élj vele! 18 éves korunk után egyre kevésbé van jogunk mindent a szülőkre, tanárokra, akárkire fogni, mert dönthetsz másképp is, csak "olyan döntést hozz, ami már jó előre jó érzéssel tölt el!" (Balczó András : Küldetés c. riportfilmből. Akár meg is nézheted, ha sikerül megszerezni.)



http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__2..

2011. okt. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!