Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ettől már hipochonder vagyok?...

Ettől már hipochonder vagyok? Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Ha meghallom, hogy valakinek ilyen meg olyan baja van, akkor én is elkezdem azokat a tüneteket érezni magamon. Pl. mikor kicsi voltam és olvastam a Kincskereső kisködmönt, akkor egy csomó ideig attól féltem, hogy torokgyíkban meg fogok halni, mert ugye abban is meghalt torokgyíkban egy kislány. Aztán egy ismerősöm pár éve meghalt szívrohamban, és utána egy ideig folyton vacakolt a szívem (mostanában már nem olyan gyakran, de előfordul még ez). Később meg olvastam a neten olyat, hogy egy lánynak valami súlyos betegsége úgy kezdődött, hogy fájtak a lábai, és nekem is elkezdtek utána fájni. Ilyesmik vannak velem mindig, ha olvasok vagy hallok valami betegségről. Eléggé megnehezíti az életemet, mert tudom, hogy csak pszichések a tüneteim, de mindig eszembe jut, hogy mi van, ha mégse és tényleg véletlenül pont most jött ki rajtam is ugyanaz a betegség. Emiatt állandóan stresszelek már. Voltam már vizsgálatokon, de az se nyugtat meg, ha ott mindent rendben találnak, mert félek, hogy később is lehet valami bajom. Hol lehet ezt kezeltetni?

21/l


2011. okt. 11. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, de legalább felismered a problémát.

Az első, amit tanácsolok, hogy NE OLVASS ILYENKET!

És pszichológussal lehet ezt kezeltetni, ha nem bizonyul elegendőnek akkor pszichiáterhez utal majd be.

2011. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem olvasnék, de előfordul, hogy belebotlok ilyenekbe, buszon is hallok néha, meg ha az ismerősömről van szó, akkor meg direkt nekem mondják el, hogy milyen baja van meg milyen tünetei. Ha csak tehetem, kerülöm a témát, de attól még stresszelek.
2011. okt. 11. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is teljesen ez van, én se hiszem el, hogy csak beképzelem, hogy beteg vagyok. Csak annyi a különbség, hogy én pszichés dolgokat képzelek be, hogy őrült vagyok és nem tudom irányítani a gondolataimat stb. Ez szerintem még rosszabb, mert ennek nincsenek külső jelei, amivel rá tudnék cáfolni.
2011. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok, sajna, én se tudom mi rá a megoldás.
2011. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Keress fel egy pszichológust. Hidd el, hogy nem ördögtől valóak! Nem ad gyógyszert, csak elmondhatod neki a bajaidat és tanácsot ad, mit kéne tenned. Nem utal be sehova sem, mert ő nem orvos, neki nincs semmi ilyenféle joga. Ha egyetemre jársz, akkor kell lennie ott egy ilyen ingyenes szolgáltatásnak. egyszer elmész, ennyi. ha nem tetszik, nem kell visszamenni és teljesen titkosan kezel mindent, amit elmondasz neki. Vannak ismerőseim, akik elmentek hozzá és nagy megkönnyebbülést éreztem már az első alkalommal is. Próbáld meg.
2011. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szió! Én is hasonló cipőben járok, mint te, nekem egy éve kezdődött a dolog, amikor is petefészek gyulladásom lett, és amíg nem vizsgáltak ki, meg voltam róla győződve, hogy méhnyakrákom van. Erre mondjuk az internet is nagyban rásegített, mert ott olvastam a tüneteket. Ezután pedig már rutinszerűvé vált, hogy ha fájt a gyomrom, vagy a hasam, egyből valami súlyos daganatos betegségre gondoltam, amikor kaptam egy hírlevelet e-mailben a bőrrákról, akkor egyből azt képzeltem, hogy nekem is az van. Mikor anyukám egy volt iskolatársa meghalt tüdőrákban, akkor pedig azt gondoltam, nekem is az van (mert korábban dohányoztam ímmel-ámmal), sokszor már tüneteket is éreztem magamon. Rohantam az orvoshoz is mindig egyből, de persze semmi bajom sem volt, amit titkon sejtettem is. Most már senkinek sem beszélek erről, mert nem vették komolyan, se a szüleim, se a párom, meg nem is akarom ezzel terhelni őket... Most egy ideje nincsen "semmi bajom", de sokszor félek, legfőképpen halálfélelmem van, vagy attól félek, hogy később megbetegszem... Most már egy hónapja készülök rá, hogy elmegyek pszichológushoz, de egyenlőre még nem vagyok kész rá. Az egyetemen sokat tanulok ilyen pszichológiai problémákról, köztük a hipochondriáról is, így csak azt tudom neked mondani, hogy mihamarabb keress fel egy pszichológust, mert a hipochondria gyógyítható, gyógyszeres kezelés nélkül is. Viszont el is fajulhat, ezért jobb mielőbb kezelni, nehogy még hozzátársuljon más, komolyabb pszichés baj is. Csak én sajnos mindig halogatom, kicsit talán félek a pszichológustól is, de egy-két hónapon belül mindenképpen el fogok menni. De ha neked nincsenek ilyen félelmeid, mindenképpen keress fel mihamarabb egy pszichológust, akár már holnap, minél előbb, annál jobb! Nekem még az szokott segíteni, hogyha elmegyek futni, vagy tornázok, vagy valami mást hobby, az kikapcsolja az agyamban az ilyen gondolatokat, ha csak egy rövidebb időre is... Sok sikert és kitartást neked a gyógyuláshoz!


21/L


Ja, és ha nem tudsz kivel beszélgetni erről, nyugodtan írj üzenetet privátba!

2011. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!