Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség. Kinek hogyan...

Pánikbetegség. Kinek hogyan sikerült meggyógyulnia, milyen módszerek jöhetnek egyáltalán szóba?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve lettem "hivatalosan" pánikbeteg. Előzménye volt egy elég hosszan elhúzódó betegség, illetve durva munkahelyi túlterheltség(több mint egy hónapon keresztül napi 16-18 óra munka, sokszor hétvégén is). Fokozatosan váltak egyre gyakoribbá és erősebbé a rosszulléteim, ezek légszomjjal, hányingerrel, ájulás-szerü érzéssel, "gombóc van a torkomban" érzéssel járnak.

Pszichiáterhez mentem a dologgal kb. fél éve, megállapitotta, hogy ez pánikbetegség, és gyógyszert kell rá szedjek. Azóta már a második fajta gyógyszert szedem, de nem sok eredménnyel, némelyest csillapitja a rosszulléteket, de a normális állapottól azért még elég messze vagyok, viszont már nagyon elegem van belőle.

Szóval arra lennék kiváncsi, aki hasonlóban szenvedett, és sikerült meggyógyulnia, annak mi volt az, ami segitett? Egyáltalán van olyan ember, akinek a gyógyszer szedése önmagában eredményes volt? Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. okt. 15. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Hogy mindjárt megörvendeztesselek, itt vagyok én. Súlyos, a roham idején járóképtelen pánikbeteg voltam. Eszembe sem jutott más, mint a háziorvos. Kijött egy alkalommal, amikor nagyon ramatyul voltam, és beutalt pszichiátriai osztályra. Ott két hetet töltöttem el, szedtem a gyógyszereimet Közben meg unaloműzésből végigzavartak az összes olyan vizsgálaton, amikkel mérhető valami. Két hét után a pániktól megszabadulva, egyéb bajaim kijavítva, tünetmentesen( 7.éve) jöttem haza. Közben még pszichológussal is felmérették a haladásomat. Összegezve a dolgot: Kizárólag orvos kezelt, kizárólag gyógyszerrel, és meggyógyultam. Ez az egész annyiba került, amit a ba.rom Gyur.csanyi miatt kellett fizetnem, kórházdíjat. Jut eszembe, pont akkor hozták be a Horn Gyula elvtársat is Nagyon bízom benne, hogy neki is ki kell fizetnie az egész kezelési költségeit. Tehát ha hirdetni akarsz valamit, azt ne itt tedd. Ha meg gyógyulni akarsz, fordulj orvoshoz. Ez a legjobb tanács, amit itt kaphatsz. Személyes tapasztalat.
2011. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy súlyos pánikbetegségből gyógyultam meg. Kb 6 hónapig szedtem kétféle antidepresszánst és Xanaxot is. Szinte egész nap pánikrohamom volt, ezért enni sem tudtam, utcára menni sem. Még az otthoni teendőimet sem tudtam ellátni. Rossz lett a gyógyszertől a májfunkcióm. Elhatároztam, hogy leépítem. Pszihológus megtanított relaxálni. Nagyon kell akarni a gyógyulást, én sokat tettem annak érdekében, hogy meggyógyuljak.
2011. okt. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Tehát ha hirdetni akarsz valamit, azt ne itt tedd"

K-rvára nem akarok semmit sem hirdetni, és ha átváltottál volna write-only módból olvasásra, akkor kiviláglott volna számodra, hogy voltam szakorvosnál, járok is rendszeresen, amennyire az időmből telik. Mindössze kiváncsi vagyok, mások hogyan lettek túl ezen a dolgon, milyen lehetőségek vannak MÉG azon túl, hogy gyógyszert szedek(valami terápia, vagy agykontroll, vagy t*köm tudja, nem értek hozzá, ha nem igy lenne, nem kérdeznék), mert az én esetemben a gyógyszer magában - úgy tünik - nem segit. Azért köszi a választ.

2011. okt. 15. 22:54
 4/9 homo ludensz ***** válasza:
A pánikbetegség összefonódik általában a depresszióval,mert hozza magával egy idő után. Önértékelési problémák és hasonlók. Végigjártam ezt az utat és nem volt valami diadalmenet. Én is tanultam relaxálni de még jobb ha megtanulsz meditálni készség szinten hogy valamennyire ura legyél a tested váratlan reakcióinak. A megfelelő gyógyszert is illene eltalálni s itt főként a hangulatjavítókra gondolok. Egy jobb kedélyállapotban lévő ember ritkábban pánikol. Itt nem a leszedálásra gondolok természetesen azt hagyd meg a zombiknak.
2011. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a második hozzászóló írta: nagy bizalommal az orvosod, és a gyógyszered iránt. Senki sem akar leszedálni, meg zombivá tenni. Iratkozz fel a www.bura.hu ra Ott hasonló sorsú emberek írogatnak, hasonló saját igazságokat. Meg hülye állatok is a legkülönfélébb hirdetési trükkökkel. A fél év még nem idő! Ha rosszul érzed magad, túl soknak vagy kevésnek találod valamelyik gyógyszeredet, hívd a pszichiáteredet.

Az első voltam.

2011. okt. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Jut eszembe: most olvastam végig, amit írtál. Van még egy lényeges dolog, amiről szó sem esett! A betegséged oka, vagy eredete. Amit el kellett ( volna) mondjál a dokidnak. Ha itt csaltál, vagy nem igazat mondtál, akkor egy összetevő kimaradt a gyógyszeredből. Ez lehet az egyik ok, amiért nem, vagy alig gyógyulsz. A másik lehetséges ok pedig az, hogy nem változtattál semmit azon a dolgon, összefüggésen, ami a betegséged okozója. ( b.assz le megint, nyugodtan. Csak én meggyógyultam, és mivel hasznom sincs az egészből, nyugodtan megírhatom, ami velem megtörtént.
2011. okt. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek. Eszemben sincs leb-szni, csak nem értem, miért kellett rögtön hirdetéssel gyanúsítgatni :) Amúgy meg valószínűleg ritka szerencsés vagy, hogy ilyen gyorsan meggyógyultál.

A betegségem oka, eredete is le van írva, volt ez a hosszan húzódó betegségem, amin állandóan idegeltem magam(azóta már elmúlt), aztán erre rájött még a munkahelyi túlhajtottság(már ez sincs képben), mindezt természetesen a dokinak is elmondtam. Az meg kicsit furcsán hangzik, hogy egy összetevő kimaradt a gyógyszeremből, ezt nem személyre szabottan keverik ki, vannak különböző márkák, oszt' kész.. :)

Állandó dokihoz járkálás meg azért nem jöhet szóba, mert dolgozok, így ritkán érek rá. Nyilván amikor tudok, akkor megyek, de azt már aztán végképp totális csődként élném meg, ha emiatt betegállományba kéne vonulnom..

2011. okt. 17. 19:06
 8/9 anonim ***** válasza:
meg fogsz gyógyulni, ne aggódj. :) J.S.
2013. febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia. Érdeklődnék hogy sikerült-e meg gyógyulni?
2018. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!