Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnam ezen a téren...

Hogyan tudnam ezen a téren megváltoztatni a gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 éve gyomorproblémákkal kezeltek, és ennek lelki következményei is előjöttek sajnos. (stressz,depresszió,pánikbetegség) Ma már jobban vagyok viszont megmaradt bennem egy félelem. Ha valahova elkell mennem félek, hogy rosszul leszek, ha a közelbe még csakcsak elmegy, de ha utazni kell stresszelek, és a nap végére lelkileg,szellemileg annyira lefáradok, hogy azt el sem tudom mondani. Sokszor a párommal sincs kedvem emiatt elmenni kirándulni, vagy egy másik városba egy filmet megnézni, és nagyon rosszul érzem magam miatta. Mert kedvem lenne, de a félelem elveszi ezt is.

Jelenleg csak tanulok,de most épp munkavállalás előtt állok, és nem tudom, hogy fogom kezelni a helyzetet. Egy nagyon nagy lelki gödörből sikerült kimásznom, ami akkor még reménytelennek tűnt, és ezt a félelmet is jobban kezelem már a legtöbb esetben, de ez sajnos nem elég.

Esetleg van aki hasonlóképp érez? Vagy tudja mi lehet a megoldás? Esetleg meggyógyult már ebből?


2011. okt. 17. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Úúú, akár én is írhattam volna. Annyi különbséggel hogy én nem járok a párommal és naponta utazom és komolyabb következmények (tényleges diagnosztizált pánikbetegség és ugyanilyen depresszió) nem volt. Máig tartok tőle hogy előjön a hányinger, szédülés stb. Nálam semmit se találtak, egyedül annyit eddig hogy sok a savam. Vizsgázni még most is félek, akkor nagyon visszajön. Nekem rágó, tictack és cola szokott segíteni. Cukorka és ilyenek. Mindig van nálam, és az valamennyi biztonságérzetet ad. Mi volt a bajod amúgy? Nekem szerintem lelki okok miatt lettek gyomorproblémáim (már az oviban is voltak:P) Pozitív gondolkodás és nem gondolok rá hozzáállás és ennyit tudsz szerintem tenni ellene. Én úgy vagyok vele, hogy másnak is volt már ilyen baja és bízom benne hogy megérti. Régen a kajás helyeken is rám jött, nagy önuralom kellett hozzá hogy kezeljem sokszor. Volt hogy ki is mentem a helyről, de szerencsére már ismertek azok, akikkel voltam:D Mondjuk egy nagy családos vacsorán megakadnék azért, de szerencsére még nem volt ilyen mostanság.
2011. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. mennyi idős vagy? És kb mikor kezdett ez előjönni? Csak összehasonlítás miatt kérdezném. Én 22 és lány vagyok és 20-21 évesen kezdődött, bár lehet már korábban is csak ekkor jelentett nagyobb problémát.
2011. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszihológus segíthet és étrendkiegészítő. Én Neuroptimot szedek és citromfű kapszulát.
2011. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sokszor azt gondolom, hogy biztos csak én lehetek ilyen szerencsétlen. És ezek a felesleges gondolatok félelmek miatt kell folyton stresszelnem. De aztán sokat olvastam és szinte népbetegségnek tűnnek ezek a problémák. Nem is gondoltam volna.


Akkor te nagyon jól kezeled, ha nap mint nap utazol. Gratulálok, és remélem sikerül mihamarabb teljesen meggyógyulnod :)

20 éves vagyok, és 16-17 évesen kezdődött ez az egész. Az elején fájt a gyomrom és napmintnap visszajártam dokihoz, de nem találtak semmit(semmi komolyat, kaptam gyógyszereket meg hasonló, mivel állandóan rosszul voltam, hasmenésem volt, vagy savas volt a gyomrom,de nem segített semmi). Ez addig húzódott míg elhittem, hogy már nem fogok meggyógyulni, hisz vizsgáltak már mindennel, itt éreztem, hogy szinte elvesztek az álmaim.Már nem mertem reménykedni. Nem tudtam iskolába járni, az utazás miatt, mert nap mint nap rosszul lettem. Gyerek voltam, ezért gondolom nem igazán akart a doki elküldeni gyomortükrözésre, de végül ez jött. Féltem de elsem tudom mondani mennyire vártam már, azt gondoltam akkor, hogy csináljanak bármit velem csak végre segítsen valami. Gyomorgyulladás, baktérium, gyomorsav. kezelték,jobb lett, de a félelem ott maradt. És a stressz újból, és újból ugyanúgy gyomorfájást okozott. És bár a gyomrom rendben van most, azóta átestem depresszión, pánikbetegségen. Amikből sikerült kimásznom, de aki ebbe benne volt az tudja, hogy azért ez nem ilyen egyszerű. Ami nekem ma is a mumusom az az utazás. Annyiszor lettem rosszul ezalatt az idő alatt a buszon, hogy már várom, hogy mikor történik meg újra. És folyton azt figyelem ilyenkor, hogy fáj-e a hasam, aztán ha addig nem fájt, a stressz miatt megfájdul. Többször tudom kezelni, de egy egy ilyen alkalom nagyon eltud keseríteni.

Jártam pszichológushoz, de nem segített, kötelező köröket futottunk csak. Rákellett jönnöm, hogy csak én segíthetek magamon. Imádom a családom, de akkor úgy éreztem, hogy egyedül vagyok, mert azt senki nem érezte, amit én, hiába is akartak volna segíteni. Az történt, hogy végleg feladtam az egész dolgot, már nem érdekelt mi lesz, de egy idő múlva rájöttem, hogy igenis csak én tehetek érte, hogy jobb legyen. Új álmokat kerestem, s a legfontosabb, hogy elfogadtam ez egy betegség, és ha kudarcok érnek(amiket nagyon nehezen viseltem) nem kell elkeseredni, mert ez mindenkivel előfordul, s főleg nem okolhatom magam miatta.

Hát röviden ennyi az én történetem, és hiszem, hogy ezt is sikerül leközdenem.

Kineziológusnál jártam, és szívesen visszamennék, bár most sajnos nincs kidobnivaló felesleges tizezreim. Viszont ha dolgozol és megteheted, én ajánlom neked mindenképp, hogy próbáld ki.

2011. okt. 18. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nekem is utazáskor kezdődött és mostanság tartok is tőle hogy visszajön (fűtés van, nem nagyon nyitnak ablakot stb) de bízom benne hogy nem:) Sajnos nincs erre pénzem:S Én utazáskor próbálom lekötni magam, zenét hallgatok, olvasok. Írtó rossz tud lenni amúgy. De ott van a barátod, aki gondolom ismer és segít ha baj van:) Ez se nyugtat meg? Nekem az ilyenek segítenek, ha valami barát vagy ismerőssel megyek valahova. Hát nem tudom mi ez konkrétan mert én a gyomortükrözést nem vállaltam be, de ha visszajön akár azt is:S Jobbulást amúgy:)
2011. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!