Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valakit...

Létezik olyan, hogy valakit az iskolai stressz tesz depresszióssá?

Figyelt kérdés

Elég erős gimibe járok és nagyon sokat kell tanulni, de mivel matek/kémia-fizika/angol nem megy, ezért azokból különórákra is járok (hétközben). Lassan már fél óra szabadidőm sincs, a jegyeim mégsem tükrözik a sok tanulást. Rengeteget sírok (egy 1-es miatt akár 1-másfél órán át is), illetve reggel sírógörccsel ébredek, semmi kedvem suliba menni. Vannak barátaim és velük sokat nevetek, de ha felelés jön meg ilyenek rögtön izgulok, és ha egy dogát mondjuk egy hülyeségen rontok el, legszívesebben törnék-zúznék, de helyette inkább otthon bőgök egy sort... Anyáék már meg is jegyezték hogy a suli kezdete óta nagyon rossz kedvem van állandóan.

16/L


2011. okt. 26. 13:46
 1/8 Antimod ***** válasza:
100%
Simán. Az iskola egy nagyon erős stresszfaktor, ezt magamról tudom. Évekig voltak még rémálmaim az érettségi után.
2011. okt. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ez így van nagyon régóta, már akkor kezdődött az átalakítgatás, amikor még én jártam iskolába, de még pont megúsztam a keményebbjét.


borzalmas lett az iskolarendszerünk, 12 éven át minden évben korban nem odaillő feladatokkal stresszelik a tanulókat, és ez a tanárok szerint is értelmetlen, egyáltalán nem hatékony, cserébe pedig sokkal több fiatalságot tesz tönkre, mint amennyit nem.

mondjuk, hogy 10ből 8 túl van stresszelve, ennek pedig legalább a fele depressziós is lesz.

2011. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én szeptember közepétől ilyen 5-7órákat alszok és végzős vagyok egy gimiben :D itt volt a szalagavató is 3-4órás próbák utána tanulás....

nagyon rossz, olyan fáradt vagyok hogy még elaludni se tudok rendesen. ez a hét a vég, úgy nézhetek ki mint egy zombi. semmi kedvem semmihez se mosolyogni is fáradt vagyok.

de jövőhéten szünet és hátha minden rendben lesz, fel a fejjel!

2011. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak rémálmaim az érettségi után, és leírhatalan a megkönnyebbülés, amikor magamhoz térve rádöbbentem, hogy csak álom, már túl vagyok rajta.

Azt javasolnám, azt a bizonyos félórát szánd arra, hogy lejársz futni. Nagyon jó stresszoldó, és rövid időn belül a rászánt idő dupláját, többszörösét nyered vissza azáltal, hogy a tanulás is jobban megy majd stressz nélkül. Azon kívül fogyassz sok friss vitamint, akár a tablettás pótlás sem túlzás. Leterhelt szervezetnek nagyobb mennyiségre van szüksége, mint általában.

2011. okt. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Na, még az érettségi... az az időszak katasztrófa lesz számomra is, ahogy magamat ismerem...

ma 14:13, én általában 5-kor kelek, hogy mindent átnézzek mégegyszer az adott napra (meg el tudjak készülni suliba, mert reggel nagyon sokat tollászkodom:/), és nagyon nehezen alszom el, szóval én sem alszom többet 5-6 óránál.

Hm... ezt a futás-dolgot többen is mondták már. Sportolni nem sportolok, talán az is segítene. Köszönöm a tippeket! (Akinek van még tippje, tapasztalata, nyugodtan írjon, örülnék neki.)

2011. okt. 26. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

Kedves kérdező!

Gondolod, te vagy az első aki le fog érettségizni? Nos, ugye nem. De mindenki megkínlódik érte. Hát te is tanuljál, ne rinyáljál. Figyelj oda az iskolában, próbáld követni a tanár előadását, és akkor már felét sem kell bifláznod. De te ezt sem érted.

2011. okt. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
... -.-
2011. nov. 5. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Már több mint egy éve írtad ki ezt a kérdést, úgyhogy lehet, hogy feleslegesen válaszolok.

úgy néz ki, hogy ugyanúgy érzel mint én :/ Én is gimibe járok, minden évben vizsgák, most még előrehozott emelt érettségi is, holnap után suli és én már most parázom az egésztől. Nem akarok bemenni utálom. Sosam érzem magam elég jónak, pedig 4 egész felett vagyok mindig.

Kedves utolsó tudod az érettségik is egyre nehezebbek, te lehet, hogy olyanra kaptál 5-öst amire most kb kettest se adnak... +emelik a százalékot is! :)

2013. jan. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!