Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez? Bizarr?

Mitől lehet ez? Bizarr?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán fordul elő ilyesmi. Most múlt el néhány perce, gyorsan leírom mi is ez..

Általában akkor szokott előjönni, ha valamennyire csend van.

Az apró neszek felerősödnek, mindent hallok, szinte zavaróan hat, olyan hangos. Mindent túl gyorsnak érzékelek. (Még most is kicsit..) Tehát pl úgy érzem, hogy túl gyorsan ütöm a billentyűket, nem tudok semmit lassan csinálni. (Persze ez kívülről szemlélve nem így van, mert ha valamit direkt lassan csinálok, azt tudom, hogy úgy van, de mégis úgy érzem, hogy kapkodok.)

Ez egy kicsit hülyén fog hangzani, de ilyenkor mindig egy hangot hallok a fejemben. Folyton valamit ismétel, hozzám beszél ingerült hangnemben, ideges rám, azt hiszem. Minden alkalommal mást mond, de akkor folyton ugyan azt ismételi. Azt hiszem általában valami kérdés-t tesz fel, de nem értem mit mond, és nem is szoktam emlékezni rá.

Talán még zene is párosul hozzá, de azt ismerni szoktam.

Ma volt a leghangosabb. Szinte ordított rám egy női hang, olyan volt, mintha mérhetetlenül gyorsan vert volna a szívem, de persze teljesen normálisan vert. Körülbelül 10 másodpercenként nagyon felerősödtek egy pillanatra a hangok még jobban, ilyenkor meg is ijedtem. Olyan érzésem volt, mintha a valami meg akarna ütni, de az utolsó pillanatban mindig meggondolta volna magát.

A legutolsó ilyen alkalom még tavaly tanév közepén lehetett, épp matektézét írtam, és mindenkinek hallottam a tollsercegését.. durva volt. :)

A legkorábbi emlékem erről a dologról pedig még kiskoromban volt. Max 10 éves lehettem.


Ötlet? Vélemény? Dilis vagyok?


2011. okt. 26. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Skizofrénia.
2011. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A tüneteket olvasva meglehet. Bár a legfeltűnőbbek nem igazak rám, pl nincsenek téveszméim és nem folytatok beszélgetést képzeletbeli hangokkal..

Csak ezek igazak rám:

-nem sikerül a bejövő információ feldolgozása;

-nehézzé válik odafigyelni valamire;

-memóriazavarok alakulnak ki;

-eltompult érzelmek (az érzelmek csökkent kifejezése);

-nem megfelelő érzelmek (nevetés, miközben rémisztő képekről beszél);

-a beszéd megváltozása (egyhangú, monoton beszédhang);

-Hallucinációk - nem létező dolgok észlelése, például képzeletbeli hangokat hallása. De ez csak akkor, amikor ez a "gyors" dolog történik.

-Ügyetlen, koordinálatlan mozgás


Igazából ez előfordulhat bármelyik emberrel, nem? Tök általános dolgok ezek..

Ezt nem írta tünetnek, de nagyon sokszor szoktam magamban beszélni.

2011. okt. 26. 22:28
 3/11 A kérdező kommentje:

Megtaláltam! :O


"A beteg rohamszerűen jelentkező időszakokban úgy érzi, mintha minden megváltozna körülötte, nem létező dolgoknak tulajdonít jelentőséget, hangokat hall. Ezek nagyrészt ún. pozitív tünetek - téveszmék és irreális érzetek - melyek a normális elmeállapothoz képest hozzáadódnak a környezetből érkező ingerekhez, élményekhez.


Mindezekből a beteg úgy rakja össze a külvilág történéseit, hogy azokból egy veszélyes, ijesztő kép áll össze. A tünetek elmúltával a beteg többnyire világosan látja a roham idején észlelt világ és tettei irracionális voltát."


Akkor most komolyan skizofrén vagyok?

2011. okt. 26. 22:36
 4/11 anonim ***** válasza:
A helyedben orvoshoz mennék. Lehet tudnának segíteni, és ha tényleg beteg vagy, nem rosszabodna a betegséged.
2011. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, kíváncsi lennék mit mond rá az orvos. Egyébként semmi komoly dolog nem történt még velem ezzel kapcsolatban, szerintem a szüleim sem vennék komolyan. Nem sok minden zavar a tünetek közül, csak a memóriazavarok. Viszont lehet, hogy kihatott a személyiségemre, feltéve ha tényleg skizofrén vagyok? Elég csendes, félénk, visszahúzódó vagyok, és többnyire érzelemmentes az arcom, ezért sokan furcsának tartanak és nagyon nehezen barátkozom.
2011. okt. 26. 23:53
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért zavar téged ez a dolog? Nem vagy dilis. Írd be a google-be, hogy Feldmár András Van-e élet a halál előtt. Szerintem az anyád szól hozzád, mármint ő a hang a fejedben. Feltételezem, hogy fiú vagyok és nem idős.
2011. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom, hogy látogass el egy jó pszichológushoz.
2011. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves 00:16!

Én egy 16 éves lány vagyok.

Engem nem zavar ,de kíváncsi vagyok rá. De ha ez a dolog kihat a személyiségemre, jó lenne tudni róla, és változtatni ezen. Ha egészen véletlenül ez okozza a memóriazavarokat és a figyelemhiányt..stb akkor nagyon örülnék, ha ezen is tudnának segíteni.

2011. okt. 27. 14:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenesetre nem olyan durva, mint ahogy olvasva tűnik.
2011. okt. 27. 14:26
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Paleolit diéta+multivitamin+omega3+sport ( heti 3 ).

Ne drogozz, ne igyál, ne cigizz, ne igyál cukros üdítőket.

Egészséges élet, ez az alap. Ha egészséges élet mellett is fennállnak a tünetek, akkor menj el egy pszichológushoz. Ő pontosan meg fogja tudni mondani, hogy miért vannak a tüneteid. Egészséges életmódot 3 hónapig csináld, mielőtt elmész a pszichológushoz. De akár már most elmehetsz egy pszichohoz. De NE menj pszichiáterhez, azok hülyék, ártanak.

2011. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!