Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez? Bizarr?

Mitől lehet ez? Bizarr?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán fordul elő ilyesmi. Most múlt el néhány perce, gyorsan leírom mi is ez..

Általában akkor szokott előjönni, ha valamennyire csend van.

Az apró neszek felerősödnek, mindent hallok, szinte zavaróan hat, olyan hangos. Mindent túl gyorsnak érzékelek. (Még most is kicsit..) Tehát pl úgy érzem, hogy túl gyorsan ütöm a billentyűket, nem tudok semmit lassan csinálni. (Persze ez kívülről szemlélve nem így van, mert ha valamit direkt lassan csinálok, azt tudom, hogy úgy van, de mégis úgy érzem, hogy kapkodok.)

Ez egy kicsit hülyén fog hangzani, de ilyenkor mindig egy hangot hallok a fejemben. Folyton valamit ismétel, hozzám beszél ingerült hangnemben, ideges rám, azt hiszem. Minden alkalommal mást mond, de akkor folyton ugyan azt ismételi. Azt hiszem általában valami kérdés-t tesz fel, de nem értem mit mond, és nem is szoktam emlékezni rá.

Talán még zene is párosul hozzá, de azt ismerni szoktam.

Ma volt a leghangosabb. Szinte ordított rám egy női hang, olyan volt, mintha mérhetetlenül gyorsan vert volna a szívem, de persze teljesen normálisan vert. Körülbelül 10 másodpercenként nagyon felerősödtek egy pillanatra a hangok még jobban, ilyenkor meg is ijedtem. Olyan érzésem volt, mintha a valami meg akarna ütni, de az utolsó pillanatban mindig meggondolta volna magát.

A legutolsó ilyen alkalom még tavaly tanév közepén lehetett, épp matektézét írtam, és mindenkinek hallottam a tollsercegését.. durva volt. :)

A legkorábbi emlékem erről a dologról pedig még kiskoromban volt. Max 10 éves lehettem.


Ötlet? Vélemény? Dilis vagyok?


2011. okt. 26. 21:54
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"Ne drogozz, ne igyál, ne cigizz, ne igyál cukros üdítőket."


Soha nem drogoztam, ittam, cigiztem, és nagyon ritkán iszok cukros üdítőket. Általában csak vizet iszom.

2011. okt. 27. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!