Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy zajlik egy pszichológiai...

Hogy zajlik egy pszichológiai rendelés? (most megyek először)

Figyelt kérdés

Elszeretnék menni pszihológushoz, nagy gond nincs velem, de mostanában elég gyakran elbizonytalanodom, már magammal kapcsolatosan is, hogy ki is vagyok valójában, és hogy én vagyok-e az, akinek látszom. Nem tudom a végletes hangulatingadozások normálisak-e, vagy valami épül le bennem. Leginkább már csak 2 féle érzelmi vagyis hangulati állapotom van, vagy minden jó és akármi történik, semmi sem ronthatja el a boldogság érzetem, de nagyon hirtelen egyik percről (szó szerint) a másikra úgy lesüllyedek valahová nagyon mélyre, hogy nem tudom az embereket elviselni magam körül, és bezárkózom a legvédettebb helyemre ami csak az enyém. Ilyenkor nagyon nagyon rosszul vagyok, nem tudom leírni mit érzek,majdnemhogy remegés van bennem, és ijesztő, hogy ha valaki megkérdi mi a baj, nem tudok rá mit felelni, mert TÉNYLEG nincs semmi problémám. (Én ezt tudom is magamról, hogy szerencsés vagyok több téren-család,tanulás,külsővel is elégedett vagyok többnyire,barátaim is vannak).


Ijesztő lehetek ilyenkor, sőt megijedek magamtól, hogy mi történik bennem.


A leginkább most ez a probléma áll fenn, ami miatt úgy érzem, segítségre van szükségem.


Próbáltam magamnak leírni, hátha rájövök, mi a baj ilyenkor, de visszaolvasva azt látom hogy 2 ember párbeszéde zajlik a papíron. Egy jó, ez van mélyen, és a rossz, a felszínes, ami mindent el akarok rontani, és olyannak állít be engem, ami nem én vagyok, rossznak.


Ezzel elmehetek pszihodokihoz, vagy nevetséges hogy egy problémát sem tudok megnevezni, mert úgy érzem nincs is?


Tudnak valamit kezdeni ezzel, vagy az a kis rossz mindig bennem fog élni, hogy megkeserítse a látszólag boldog és problémamentes életemet? Nagyon rossz, hogy vele együtt kell élnem.


Arra lennék még kíváncsi, hogy maradhat e "titokban", hogy voltam pszihológusnál, nem szeretném mondani senkinek, nem tudom, hogy a háziorvos kap-e erről értesítést vagy akármit hogy jártam nála?


És körülbelül mennyibe lehet egy napi rendelés?


18lány


2011. nov. 1. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az iskolában biztos van pszichológus (gondolom még suliba jársz) Én a helyedbe hozzá fordulnék! ő nem szólhat senkinek sem, szerintem nem árthat!

Én is most vettem rá magam, hogy elmenjek a pszichodokihoz, remélem beválik.. Sok sikert! :)

2011. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs a suliban külön pszichológus, ezért megyek szakrendelésre. :/ ?
2011. nov. 21. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem orvos, az a pszichiáter. Az előbbi az egyetemek bölcsészettudományi karán képeztetik, az utóbbi orvosit végez, majd szakosodik pszichiáterré, szakvizsgázik. Ha a pszichológus ledoktorál (PhD), akkor sem lesz orvos, mert az a dr. nem egyenlő az orvosi dr-vel. Továbbá a pszichológus nem írhat fel gyógyszert.

Mindkettejükre vonatkozik a(z orvosi) titoktartás, tehát nincs olyan, hogy a háziorvosodat értesítik arról, hogy mit beszélsz a szakival. Az csakis kettőtökre tartozik, és ha te úgy döntesz, hogy senkinek nem beszélsz arról, hogy miről beszélgetsz a szakival a rendelésen, akkor végképp nem mehet semmi tovább.


Menj csak bátran, majd a helyzet hozza, hogy miről beszélgettek. Ne aggódj!

2011. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 homo ludensz ***** válasza:
Így igaz. Az enyém is doktor volt a bölcsészetből doktorált. Rendszeresen publikált is havi folyóiratokban és én nyomon is követtem. Gondolom te intelligens teremtés vagy tehát nem lesz probléma hogy közös hangnemet találjatok.
2011. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj el, mindegy mibe kerül
2011. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!