Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez betegség? Ha igen akkor...

Ez betegség? Ha igen akkor milyen?

Figyelt kérdés

Anyám állandóan aggodalmaskodik, mindig elmond többször is egyet egymás után, meg figyelmeztet, mintha nem tudnám magamtól. Pl.: hogy feküdjek lefele, mert holnap munka és kölni kell! Vagy: ne legyek fent sokáíg mert holnap kölni kell. Vagy ha fürdök sosem hagy békén, állandóan mond, vagy kérdez valamit PL: nem forró a víz? Vagy, nem kell semmi? Vagy, kendőt vittél? Vagy, gyere kifele, mert nem szárad meg a hajad! állandóan kopogtatja ott is az ajtón. (de ha kéne valami, akkor szólnék)

Komolyan ez már nap, mint napidegesítő. A tesómmal is ezt csinálja!

Ja igen, és ha megyek valahova kicsit messzebb, akkor állandóan azt mondja, hogy hívjam, ha ott vagyok, és ne legyek sokáig, és szokott ő is hívni, ha én nem hívom, és mondja hogy ne legyek sokáíg, és többször is szokott hívni, hogy mikor megyek már, meg hogy ne legyek sokáíg…


2011. nov. 2. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
NEm vagy beteg. Pusztán nem tudod értékelni, hogy valaki szeret és félt.
2011. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Anyád teljesen egészséges, bármilyen hihetetlennek tűnik neked. :)))

Sokkal egészségesebb viselkedés, mint agyoncsapkodni a gyereket, le se sz.ni, merre jár, és mi van vele.


Ha idegesít, hogy kopog, mondd meg neki, hogy nyugi, ha kell valami, szólni fogsz.

Nagy fiú/lány vagy, tudod, hogy reggel munka, órád beállítva, és ha nem, akkor te késel el.


Néha neked is "kell" hibázni, nem fog összedőlni a világ, ha egyszer vizes lesz a hajad.


Így néz ki egy anya, akinek a gyerekei jelentik az életét, és képtelen elfogadni, hogy felnőttek!

Attól fél, hogy már nincs rá szükség. Ha időnként éreztetitek vele, hogy ő "pótolhatatlan és egyedülálló jelenség", meg mellette finoman leépítitek, bele fog nyugodni, hogy felnőttetek.

2011. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem az agond, hanem amit már csinál nagyon nem is tudom leírni, de annyíra nemnormális (szerintem) és tudom hogy nem az.

Meg más anyja nem csinálja ennyire ezt, s pedig nagy szereti a gyermekét!

Amugy 19 múltam.

2011. nov. 2. 21:31
 4/11 A kérdező kommentje:
ja igen és szoktam én mondani iogy anyú hadjál ha kell valami szólok, vagy megmondom neki mindig a magyarázatott, de nem szokott le még a mai napig sem erről.
2011. nov. 2. 21:35
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért anyukád egy dologról elfeledkezett: nem vett neked helyesírási szótárt, pedig erősen kellett volna. Úgyhogy vannak még hiányosságok. :)
2011. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
bocsi, elég csorsan írok és figyelmetlenűl, és nem javítom ki ha valamit elírtam.
2011. nov. 2. 22:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Te lehet sokallod a törődést ő viszont lehet hogy hiányolja.

Időnként beszélgess vele csak úgy is ne csak akkor amikor esetleg kikényszeríti. Időnként spontán segíts neki. Ha látja hogy nem szarod le lehet hogy elég lesz a törülközőről egyszer is kérdezni alkalmanként ;-)

2011. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
na ez az amit nem magyon csinálunk. Nem beszélgetek szinte semmit, esetleg csak a problémákról, hogy minden milyen rossz.
2011. nov. 2. 23:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves első kommentelő: elolvastad a kérdést? ha igen rájöhetsz hogy ezek a dolgok túlhaladnak az egészséges szülői féltés határain. az ilyen esetekben a dolog sajnos soha nem a gyerekért van és a gyerekről szól, sokkal inkább a szülőről....
2011. nov. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na van már 1 valaki aki érti amit akarok. De okozhatja ezt alkohol probléma?
2011. nov. 3. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!