Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha szorongásos betegségem...

Ha szorongásos betegségem van, és tudom, hogy orvoshoz kell fordulnom, de attól is szorongok, félek? Akkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindezek ellenére szorongva ugyan, de elmégy a dokihoz, és elmondod neki, milyen szorongásaid vannak.
2011. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit,hogy kísérjen le! Irány mihamarabb!
2011. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vegyél be 1-2 szem Valeriána relaxot, és menj el az orvoshoz.
2011. nov. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne húzd az időt, mert csak rosszabb lesz. Mondjuk ha sztk-s orvoshoz mész felír egy kis bogyót és kész :P.

Gondolkozz el azon mitől is szorong az orvos esetében? Megenni nem fog, olyan sok újdonságot azzal kapcsolatban nem mond majd, ami a bajod. Egyedül segíthet :). Ezt tartsd szemelőtt. És ha valóban előrébb szeretnél jutni, akkor mindent mondj el amit lehet, mert ha nem, nemcsak őt hanem magadat is becsapod.

Az már haladás, hogy tudod, hogy szorongásod van ... kicsi hülyén hangzik, de próbáld megbeszélni magaddal hogy nincs is mitől félni :). Én is hasonló cipőban járok, sajna vannak szorongási rohamaim is, amiktől elsőnek még rosszabbul lettem (azt hittem agydaganat mrg hasonló finomságok :P), de amióta tudom, hogy ez pszichés már gyógyszer nélkül is le tudom állítani (az esetek többségében)... pedig senki nem tanácsolt semmit. Sok minden a fejben dől el. Meg különben is a pszihével foglalkozó dokik semmin nem lepődnek meg szerintem, akármit is mondj. Generalizált szorongásod van?

2011. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt hiszem igen
2011. nov. 5. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:
[link] ... ez igaz rád? ( ma 13:08)
2011. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Végy erőt magadon, és menj el az orvoshoz, vagy próbáld meg magadban elrendezni a dolgokat.
2011. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!