Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus felszínre hozhatj...

Pszichológus felszínre hozhatja, hogy valójában meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén van megfogalmazva a kérdés, elnézést.. a lényeg, hogy rengeteg egyéb problémával fordultam szakemberhez - elég nehéz gyerekkorom volt -, azt én egy mellékes dolognak tartottam, hogy a párkapcsolatok túlzottan nem érdekelnek. Persze randevúztam ellenkező neműekkel, valakivel volt több is, de valahogy ez az egész téma kb. annyira jelentős esemény számomra, mint hogy vettem egy kiló kenyeret a boltban. Az érzelmi életem nem ezáltal teljesedik ki.

Szóval sokszor viszi afelé a témát, hogy netán a saját nemem érdekelne jobban. Ennek mindig ellenálltam, mert szerintem nem, de komolyan mondom egyre jobban kezdek elbizonytalanodni.. de ez nagyon nem hiányozna, ha így volna.


Lehetséges ez egyáltalán, hogy ha "békén hagynak" elvagyok így ahogy vagyok, ha tovább terápiáznak a felszínre hozzák, hogy valójában a saját nememhez vonzódom?


2011. nov. 12. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg labilis az érzelmi àllapotod, azért érzed azt amit.

Inkàbb verd ki ezt a gondolatot a fejedbõl.

Egyébként a pszichológusnak esküje van a titoktatàsra.

2011. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon is lehetséges. Mármint, ha úgy lenne, akkor kiderülne. De miért baj az?

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy az lennél. Lehet, még nem találkoztál a megfelelő partnerrel. Az is lehet, hogy hidegebb vérmérsékletű vagy.

Vagy titkon félsz a csalódástól.

2011. nov. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Eleve az ilyen elfojtós, Freud-i mélyanalízis egy humbug.

Az egy dolog, hogy az ellentétes nem kevéssé érdekel, de ahogy leírod a sajátod még annyira sem. Aki meleg, vagy legalábbis vannak ilyen irányú hajlamai, az általában már kora kamaszkorában tisztában van ezzel. Neked általában vannak gondjaid párkapcsolatok terén.

Egy jó pszichológus persze segíthet, lehet te is változol még.

2011. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te leszel az első aki megtudja, nem egy kívülálló, mégha szakemberről is van szó, sőt, már tudnál róla. Szerintem aki az, tudja magáról, amikor már eléri azt az érettséget, hogy érti, tudja mint jelent az. Bizonytalanságot csak az okozhat legfeljebb, ha próbálja elnyomni a tudatalattijában az illető, mert még nem tud lelkileg megbírkózni a felismeréssel. Na ilyenkor van helye a pszichológusnak, hogy segítsen az elfogadásban.
2011. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!


Tényleg össze vagyok zavarodva.. valahol mindig volt bennem egy kíváncsiság, de ez szerintem csak egy kósza gondolat, ami talán mindenkiben fölmerül. És mivel sosem tettem lépéseket, nem hinném, hogy ez komoly volna. Viszont tényleg sok elfojtás van bennem, ezért aggódom, hogy a végén valami ilyesmit is "kipiszkál".

2011. nov. 12. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem csak provokálni akar ezzel...
2011. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges aggódnod. Ezt ugyanis nem tudod irányítani, eleve benned van, hogy kikhez vonzódsz, és kikhez nem. Erőltetni sem kell semmit, majd ha eljön az ideje, révbe érsz. A pszichológusod pedig csókoltatom, hogy egy eleve bizonytalan embert még jobban elbizonytalanít...

Amúgy még az sem kizárt a leírtjaid alapján, h aszexuális vagy, vagyis sosem fog igazán érdekelni a párkapcsolat/szex téma. Ilyen is van, ráadásul sokkal gyakoribb, mint a legtöbben gondolnák.

2011. nov. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!