Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulás vagy szociális kapcsol...

Tanulás vagy szociális kapcsolatok? Mi van, ha egyszerre a kettő nem megy? Melyik lenne a fontosabb?

Figyelt kérdés

Nem vagyok és nem is voltam soha egy nagy társasági lény, de úgy gondoltam, ha elkerülök fősulira ez majd megváltozik, szerzek legalább egy-két barátot. Azonban sajnos tanuláson kívül semmi másra nem jut időm. Nem igazán tudok egyszerre mindkettőre figyelni, ha például elkezdek valakivel ismerkedni, akkor az a tanulástól vonja el a figyelmem. Vagy ha már kibírtam ennyi időt egyedül, hagyjam és majd építek ki komolyabb kapcsolatokat suli után?

22L


2011. nov. 15. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Időbeosztás lenne a fontos. A kapcsolatok kialakítását nem szabad tologatni, mert az egyetemnek ez is az egyik legfontosabb célja: megismerkedsz azokkal, akik később a szakmabeliek lesznek. Ezek a kapcsolatok fontosak.

Ne vedd túl komolyan az ismerkedést, de azért csináld. Azt nem szabad hagyni, hogy tanulás helyett napi több órát a másikkal foglalkozz. Bőven elég heti egy-két találka. Az meg hidd el, belefér.

Például én úgy szoktam találkozni a barátnőimmel, hogy ha van egy kétórás lyuk, azt kihasználom erre.

2011. nov. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindennek megvan a maga ideje. Még vizsgaidőszakban sem hiszem, hogy 24 órán keresztül tudsz koncentrálni, de az még elmegy. Nyilván nem kell boldog-boldogtalannal jóban lenni, de 1-2 barátnő bele kell, hogy férjen. Ha nem, akkor 2 dolgot kell átgondolni:

- biztosan neked való-e ez a fősuli, nem ró-e rád nagyobb terhet, mint amit elbírsz ----- ha nem, akkor azt kell átgodnolni,

- mi az oka annak, hogy a sulira fogod, hogy nem barátkozol, mert akkor egy csak egy jó kifogás.


Ha a kérdés az volt, hogy pasizzál-e fősuli alatt, akkor azt kell mondjam, IGEN, de persze nem a nap 24 órájában, az a kapcsolatnak sem tesz jót.

Viszont: munkahelyeken nehéz ismerkedni. Egyrészt kevés az egyedülálló pasi, másrészt házinyulra nem lőnek. Vagyis ha kölcsönös a szimpátia, akkor sem lesz belőle semmi, nehogy ezen csámcsogjon a cég, vagy szakítás esetén problémát okozzon.

Ha pedig nincs társaságod, munkahelyen kívül sem tudsz ismerekedni, mert nem lesz, aki új embereket mutasson be neked.

2011. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a dilemmám, de szerintem a kapcsolatok fontosabbak! Nekem igazából az a gondom, hogy minimum kitűnőnek kéne lennem, hogy legyen ösztöndíjam, amiből meg tudnék élni, mert ősök nem igazán támogatnának. Eddig egy közeli fősulira jártam, szóval otthon laktam végig, nem kellett kolira v albira költeni stb., de most távolabb szeretnék, viszont nem vagyok hajlandó csak a tanulásra el..szni az időm, mert azért szórakozásra is kell idő. Barátokra, szerelemre... nem irigylem azokat, akik az élet jobb részét feláldozzák a tanulásért...vagyis a későbbi magasabb jövedelemért. Inkább maradok diploma nélküli boldog csóró, mint egy üres okostojás jó fizuval. Az a szerencsés, aki talál valami köztes megoldást. Én csak úgy vállalom/nám be az egyetemet, ha ezért nem kell feladnom a hobbim és minden mást.
2011. nov. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!