Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A perfekcionizmusom az őrületb...

A perfekcionizmusom az őrületbe kerget. Ez a legnagyobb akadály a boldogságom elérésében. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Azért akadály, mert magad elé állítod. Én is maximalista vagyok, mégis boldog.
2011. nov. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
unatkozol
2011. nov. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
és ez miben nyilvánul meg?
2011. nov. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lazíts, relaxálj, jógázz...és nem utolsó sorban próbáld feltárni, hogy mi lehet az oka annak, hogy ennyire szigorú vagy magadhoz.
2011. nov. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

kiskorom óta csak a tökéletes, 100%-os dolgok voltak elfogadhatóak számomra


a dolgokat vagy feketén vagy fehéren látom


ezenkívül van egy kicsi gerincferdülésem, ami nem látszódik, de ha negatív hangulatom van, akkor csak arra gondolok, hogy mekkora gáz (edzek, tornázok rendszeresen, de már ezt se lehet 100%-osan kijavítani)

2011. nov. 16. 17:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"ezenkívül van egy kicsi gerincferdülésem, ami nem látszódik, de ha negatív hangulatom van, akkor csak arra gondolok, hogy mekkora gáz (edzek, tornázok rendszeresen, de már ezt se lehet 100%-osan kijavítani)"


ezt akár én is írhattam volna :)

00.01 vagyok :)

2011. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
és ezt Te hogy tudod feldolgozni?
2011. nov. 16. 18:55
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

hát tervben van, hogy elmegyek gyógytornászhoz és amit lehet azt megteszem, azt ugyan nem tudom, hogy még az én esetemben lehet- e változtatni, ezen. Igazából küzdök nagyon, már vettem egy ülőlabdát. Még reménykedek, hogy lehet tenni valamit, mert így kb. hányok magamtól....

Szóval még nem igazán sikerült feldolgoznom ezt :)


Egyébként a maximalizmus néha jó dolog, de bele lehet fáradni. Sztem próbálj meg örülni a kisebb dolgoknak és legyél kicsit optimistább! Mondjuk képzeld el, hogy mi lenne ha rosszabb lenne, mint most és így már nem tűnik annyira rossznak a mostani.


ui. SENKI sem tökéletes

2011. nov. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

a tökéletességre törekvés jó dolog, de ha állandóan olyan magasra rakod a lécet, amit nem tudsz átugrani, problémát okoz. Tűzzél ki olyan célokat, amit el is tudsz érni.

Vezess naplót.Minden második oldalra az üres oldalt vak oldalnak nevezem Írd le, hogy mit szeretnél elérni, de a vak oldalra írd oda, hogy annak mennyi létjogosultsága van.

2011. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
gerincedre Pilátesz nagyon sokat segít. Jóga egyik formája. Ha pesti vagy adok címet, nem kerül sokba
2011. nov. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!