Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangulatjavítótól szédülés...

IvyLeague kérdése:

Hangulatjavítótól szédülés remegés és szörnyű álmosság gyötör. Friss kezelésnél (terápia eleje) ez normális?

Figyelt kérdés

rudotel 3x0,5 tabletta sertraline 1x0,5 tabletta naponta

(egyébként nem érzem magam jobban tőle, csak "eltompul" az agyam)


2011. nov. 18. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennek a betegségnek, illetve a gyógyulásnak egyetlen lényege van: szedjed, és ne siránkozz. 3 hónapig a szavadat se lehessen hallani. Kb ennyi ideig tart a gyógyszer mellékhatása, és kezdi kifejteni a jó hatását. A legtöbb ostoba ilyenkor hiszi, hogy ni csak má meg is gyógyultam. A frászt. Még fél évig legalább szedni kell, vissza ne jöjjön. Én 4 évig szedtem. A rászokás meg a siránkozás nélkül. Végül magam éreztem, hogy rendben vagyok. A leszokás meg annyi volt, hogy másnap már nem szedtem. Kész. Akinek leszokási gondjai vannak, idő előtt áll le vele. Egyetlen fontos dolog van, amire nagyon kell figyelni: ha egyszer azt kezded érezni, hogy kevés neked a nyugtató, amit kapsz a dokitól. Ez ugyanis arra jel, hogy rossz az antidepi. És futás az orvoshoz.
2011. nov. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eddig nem szedtél Rudotelt, vagy valami más nyugtatót? Az álmosság inkább a nyugtatótól van. A remegés pedig az SSRI-től. Milyen tünetekre kaptad?
2011. nov. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, kedves beteg: a gyógyszered amit szedsz nagyon enyhe , a nyugtatód meg még annyi se. A hatása pedig amit érzel, mutatja, hogy már ez a kis minima is szabályoz. Úgyhogy kitartás. Inkább ez mellett változtass életmódot, ha tudod, iktasd ki az okot. No, ezek a nagy dolgok, nem az a pici adag gyógyszer.
2011. nov. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hungy ***** válasza:

Első és harmadik hozzászóló! (ugyanaz a személy)! Keményen fogalmazol, de totálisan igazad van. Abszolút osztom a véleményed, ment is a zöld kéz.

Egy meggyógyult pánikbeteg.

2011. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm Hungy-nak a támogatást. Sajnos sokan az elején már elbátortalanodnak, és elhanyagolják a gyógyszerezést. Nos ennek a nehézségnek az áthidalására kell ez elsődleges "terápia". Hogy ott álljon valaki, és noszogasson, biztasson, és nem hülye scientilógiai, meg vallási dumákkal vegye el a kedvét a betegnek, meg ajánlgassanak saját gyártású neuroptin nevű vacakokat. Azt kell beszedni maradéktalanul, amit a pszichiáter felírt.
2011. nov. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
öngyilkossági kísérlet (szándékos gyógyszer túladagolás (50 frontin tabletta) után kórházba kerültem onnan utaltak pszichiátriára és a doki írta fel. Nyilván nem fog olyat felírni, amivel különösebb kárt okozhatok magamban. Hogy miért akartam meghalni, az nem ide tartozik. Sokféle problémám van, a pszichiáter szerint súlyos depresszió, anorexiával és bulimiával megfűszerezve. Most már nincs álmosító hatása a bogyóknak, sokkal több életkedvem van. És az egyik válaszolóval egyetértek: életmódot kell változtatnom és jobban leszek. December 8-án megyek vissza a pszichiáterhez (meg közben heti kétszer járok pszichológushoz akihez beutalt a doki) szerintetek azt fogja mondani, hogy szedjem továbbra is, vagy ennyi elég volt?
2011. nov. 30. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Leauge!

Nagyon örülök, hogy jobban vagy. sak használt a duma is. Folytasd tovább a terápiát, és menj vissza kontrollra. A dokid 100% azt fogja mondani, hogy így folytasd tovább. Én is ezt tanácsolom. Ne is gondolj az idővel. Ha kell, akkor évekig is szedheted. Majd érzed, ha nem kell.

2011. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!