Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kóros hazudozó vagyok. Hová...

Kóros hazudozó vagyok. Hová fordulhatok ezzel a problémával? Pszichológus segíthet?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor kitalálok dolgokat, amik nem igazak. Nem olyasmire kell gondolni, hogy elkések valahonnan és azt hazudom, hogy késett a busz, hanem teljesen ok nélkül. Kiskoromban még oké volt, gyerekként gondolom, mindenki mindenfélét kitalált, de már 21 éves vagyok, és nagyon szeretnék leszokni erről, de sose sikerül, mindig utólag veszem észre, hogy már megint hazudtam. Pl. egyszer azt hazudtam mindenkinek, tényleg mindenkinek, család, barátok stb. hogy súlyos beteg vagyok, kezelésre kell járnom. Meg hogy meghalt valakim. Igazából azt hiszem, tudom, mi áll ennek a hátterében, elég magányos vagyok, és megfigyeltem, hogy ha rossz dolgok történnek velem, akkor egy kicsit több figyelmet kapok (de sajnos nem annyit, amennyire szükségem lenne) ezért hazudozok ilyeneket.
2011. nov. 23. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
Nem is vagy hazudozó. Átlátok én a szitán!
2011. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ááá, tiszteletem, Gyurcsihoz, vagy Orbihoz van cseresznyém? ;) ...ja...ja hogy ez nem a politika szekció? Elnézést kérek!! :S Elnéztem... Tudtad, hogy tudom, igaz?! Valld be!! ;-) Hiába noh, "én meg paranoiás vagyok" , és "hazug", egyben.

;-)


Na de komolyra fordítva: lehetséges, hogy te másvalaki helyében írsz, hogy aztán utólag megmutathasd neki: "tessék, így gondolkodnak az emberek olyasvalakiről, mint amilyen te vagy"? ;) Na jó, csak tippeltem. ;)


...vagy pedig az előző beírónak van igaza: hazudsz, hogy hazudsz! ;-)

2011. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen tényleg van! Én is ismerek embert, aki beteges hazudozó. Képes emberek tucatjait félrevezetni, átb@szni a hazugságaival.

Szereti(né)sajnáltatni magát, ezért sztorikat talál ki. Ellenkezőjét éri el vele, mert mindenki utálja. Ráadásul elfelejti, hogy kinek mit mondott, és mindenkinek másképp hazudja ugyanazt.


Ha Te tényleg ilyen vagy, és be is ismered ezt,az már fél gyógyulás. Ne akard, hogy ilyen formán figyeljenek fel rád, nem fognak megkedvelni. Úgy jársz mint az én ismerősöm, mindenki elfordul tőle,hiteltelenek tartják. Ez lebegjen a szemed előtt!! Különben kiismer a környezeted, és nem leszel népszerű.

2011. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na ez azért ennyire nem egyszerű, h "ne csináld, mert mindenki utálni fog", és már el is van intézve. Ez olyan mint egy függőség, nem lehet csak úgy abbahagyni.

Pszichológus bizonyos mértékig tud segíteni, mindenképpen keress magadnak egy jót, viszont előre figyelmeztetlek, h valószínűleg neki is hazudozni fogsz. Nálam legalábbis így volt.

Mostanra sokkal jobb a helyzet, ugyanis az alapproblémámat sikerült megoldanom, ráadásul találtam olyan barátokat, akikre mindig számíthatok. Még mindig előfordul néha, h visszaesek, és kitalálok vmit, de sokkal ritkábban, és le is tudok már állni vele, nem úgy mint korábban.

Szerintem keress magadnak egy jó terapeutát, nagyon fontos továbbá, h találj egy jó életcélt (nekem ez nagyon sokat segített). A közösségekben pedig, ahol megfordulsz, és sokat hazudozol/hazudoznál, ott mondd el előre, h ilyen problémával küzdesz. Tudom, h ez nem könnyű, de a saját helyzetedet könnyíted meg ezzel, ráadásul magamon azt figyeltem meg, h vmiért mintha ez visszatartóerő is lenne, azokban a közösségekben, ahol ezt megejtettem, nem hazudtam többet.


Sok sikert!

2011. nov. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, de találtam megoldást.


Rájöttem, hogy hazugsággal, kitalált sztorikkal magamra vonni a figyelmet nagyon egyszerű, de nem tart sokáig. Így elkezdtem küzdeni. Kicsit maximalista lettem.

Elkezdtem küzdeni a legjobb dolgozó, legeredményesebb nyelvtanuló, legjobb barátnő címekért.

Kipuhatoltam kinek mire van a legnagyobb szüksége és ott segítettem, ahol másnak eszébe sem jutott.


Magamról inkább nem mondtam semmit, csak ne hazudjak, ellenben másokról mélyen kezdtem érdeklődni, és mivel az emberek szeretnek magukról beszélni, így elkezdték határozottan kedvelni a társaságomat.


Apró figyelmességekkel kezdtem éreztetni másokkal, hogy fontosak nekem.

Pl. beteg lett a kolléganőm és felhívtam hogy van, csokit vettem annak, aki segített a munkában, felköszöntöm a névnaposokat, képeslapokat küldök a volt osztálytársaknak, érdeklődök mások hogyléte felől...stb. Csupa olyan dolog amit azelőtt nem tettem meg.


És végül már nem is volt szükségem arra hogy hazudozzak, mert észrevétlenül sok-sok ember életének lettem része, akik felhívnak, hogy érdeklődjenek a hogylétem felől, és képeslapot küldenek a névnapomra. :P

2011. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!