Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a depresszió jelei?...

Ezek a depresszió jelei? Egyáltalán mik a jelei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok.. leírom gondom:

Ez nem az az átlagos tini kor majd kinövöd szitu.

Idáig élet vidám,mosolygós,jó tanuló kislány voltam...

szerettem játszani,lenn lenni,voltak barátaim stb.

majd hirtelen: anyával mindig csak a veszekedés megy,a "barátok" elfordultak,lesz*rnak,mindenki oktat,egyre rosszabbak a jegyeim,gyűlölök iskolába járni... eltűnt a mosoly az arcomról... csak felveszem minden reggel az "álarcot" hogy ne vegyék észre.. boldognak mutatkozom,pedig nem így van... egyre többet sírok..

Kérlek ne mondjátok azt hogy majd kinövöm,meg csak tini vagy... érdekes más tininek vannak barátai,nevet,van életkedve.. Azt hiszem depresszióba kezdek bele csöppenni... az osztály társak kibeszélnek lek*rváznak..

az a baj hogy hiszékeny vagyok,túl közel engedek magamhoz mindenkit,pedig nem lenne szabad,de mindig hiszem hogy most talán jó lesz... most is gombóc van a torkomban... olyan rossz érzés... mit csináljak?? nem azt akarom hogy én legyek a sztár,hanem csak annyit hogy én is élvezhessem a tini kort... elvileg nem kéne hogy gondom legyen,felhőtlenül kellene élveznem,és csak a tanulásra koncentrálni... de nem megy... egyszerűen nem. régebben eljártam,sportoltam,játszottam stb.. ma már csak itthon ülök,úgy sincs kivel elmenni... Mit szóltok ehhez?? van valami tanácsotok hogy ne zuhanjak le a "mélybe"? szeretném vissza kapni az életem kis töredékét..

köszönöm hogy végig olvastad:') normális válaszokat köszönöm:)


2011. nov. 23. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez pontosan a "majd kinövöd" szitu. Ahogy rólad sem látják, mi a problémád, a többi tizenéves is "álarcot" hord.

Fogsz még kapni pár pofont az élettől, páran kibeszélnek, páran át fognak verni. Ez kell, így növi ki az ember a gyerekkori naivitását.


Az meg egy baromság, hogy felhőtlenül kéne élvezned az életet, pláne csak a tanulásra koncentrálni. Dúlnak az emberben a hormonok, fejlődik a személyisége, változik körülötte a világ, naná, hogy úgy érzi, kicsúszik a lába alól a talaj.


Ne aggódj, amit leírtál, az egy cseppet sem utal depresszióra. Valahogy úgy kell elképzelni, hogy ezekben az években hullik darabokra a gyerekkori világod, és most fogod felépíteni a darabkákból a felnőtt énedet. légy türelmes magadhoz és ne parázz! :)

2011. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Semmi gond,te drága kis Brigi Cicus, ez a tipikus kamasz kor.Köze nincs a depresszióhoz! Szitum hasonló volt, kibeszéltek az osztálytársak, mert hamarabb nőtt a mellem, elneveztek Tőgyes Mancinak, mennyit sírtam ezért, közben utólag kiderült, hogy irigyeltek, mert jól is tanultam, jó lábam volt, a fiúknak tetszettem, és ezért csúfolódott a sok girhes, vagy kövér, vagy nagyorrú, vagy pattanásos, mert állatira cseréltek volna velem! Ne keseredj el, ez most ilyen időszak lesz, rájössz, hogy milyen sok gonosz ember van, a saját nyomorúságuk miatt haragszanak minden sikeresnek vélt emberre! Vigyázz, kivel osztod meg legbelsőbb titkaid, én is csalódtam már sokmindenkiben, úgyhogy inkább az unokanővéremmel osztom meg a dolgaimat. Barátnő veszélyes, mert sokszor akaratlanul kifecseg dolgokat. Egyébként most biztosan sötétebbnek látod a világot, mint amilyen,de erre nálam az volt a gyógyir, ha

az általam favorizált fiú nézett, köszönt, mosolygott.

15 éves kori naplóm tele ilyen bejegyzésekkel. Fel a fejjel, legyél jókedvű, mert életed legszebb napjai, évei jönnek, ez a 15-20-ig szerintem a legszebb kor!

2011. nov. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Én azon csodalkozom, hogy hogyhogy vannak emberek, akik erdemesnek tartjak a Foldon élni, egy olyan bolygon, ahol ez szamit NORMALISnak!

Szerintem ez a pokol, amit leirtatok mind a harman!

2011. nov. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Kamaszodsz


egy jó kempingszéket javasolok

2011. nov. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

hú utolsó.. kösz.. sokat segítettél-.-

az első kettőnek: köszönöm szépen:) de a tanárok is ellenem vannak,főleg az osztály főnököm most is szinte sírva indulok el iskolába.... mert rögtön ba*tat,ugráltat,üvölt...

2011. nov. 24. 07:04
 6/15 anonim ***** válasza:
Olvasd el az emberi jogok listáját. Tanulsagos! Nem sérthetik meg az emberi jogaidat. ÉS vannak gyerekjogok is, es diakjogok is! Azokat is meg tudod szerezni a netrol. A szuleidet is kérheted, hogy szóljanak az erdekedben. Es Te is tehetsz panaszt.
2011. nov. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Ne keseredj el, ez most ilyen időszak lesz, rájössz, hogy milyen sok gonosz ember van, a saját nyomorúságuk miatt haragszanak minden sikeresnek vélt emberre!"


És akkor mire megyek a sikeremmel, ha csak bantalmazast kapok erte? Megis mitol szep az az elet, ami uyg telik, hogy bantalmaznak, mert ugy vélik, tobbem van, mint nekik?

Hogy tudod ezt szepnek latni?

2011. nov. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Megis mitol szep az az elet,"


a kempingszékektől

2011. nov. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hu, hogy ez nem jutott eszembe!
2011. nov. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna le ezeket a sorokat... segíteni sajnos nem tudok,de nem vagy egyedül
2011. nov. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!