Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Buta lettem. Hogyan szedjem...

Buta lettem. Hogyan szedjem össze magam? Hogyan indítsam be a berozsdásodott fogaskerekeket az agyamban?

Figyelt kérdés

21 éves anyuka vagyok, Erdélyben élek. Leányom egy éves. Nem tervezett baba, egyedül maradtam vele, sok nehézségen mentem át, egyedül, és teljesen kikészültem idegileg.

Elfelejtettem értelmesen beszélni. Elfelejtettem románul beszélni(ami nagy baj!), nem tudok úgy fejben számolni mint 2-3 éve, mikor fennhangon olvasok pont úgy olvasok, mint aki diszlexiás... Számok esetén is tapasztaltam már, hogy felcserélem őket(mint a diszkalkulliások)... Kézírásnál is van, hogy felcserélem a betűket(diszgráfia)...

Sokszor nem jut el rendesen egy hosszabb mondat értelme az agyamig, vannak a szavak, egymás mellé tudom tenni őket, de nem fogom fel az értelmét...

Mikor beszélek sokszor nem azt mondom, amit akarok... amire gondolok.

Olyan kis butuska vagyok... Nem voltam az!!! Mindig jól vágott az agyam, nagyon szerettem a mateket, nagyon szerettem olvasni, beszélgetni... mostmár félek kinyitni a számat, mert sokszor nem jönnek ki rendesen a szavak...

Találtam egy munkahelyet, ahol nagyon szükségem lesz a román nyelvre, kasszás leszek, az emberekkel beszélnem kell, számolnom kell, kódokat kell megjegyezzek, de így hogyan???

Aki segített nekem oda bekerülni nem tudja, hogy most mi van velem... Tudja milyen voltam régen, s szerinte 2 hónap, és irodába kerülhetnék, mert olyan jól feltalálom magam(régen így is volt), de most annyira félek... Félek, hogy nem értem majd amit mondanak, kérdeznek tőlem, félek, hogy elszámolok valamit, félek, hogy nem tudok majd rendesen beszélni...


Van esetleg valami bogyó, amitől beindul az agyam? Amitől résen leszek, amitől rendesen tudok majd gondolkodni, ami segít nekem visszaszerezni régi tudásomat...?


2011. nov. 26. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán attól, hogy emberek közé kerülsz, feladatod van, stb, vissza fog térni a régi éned.

Biztos lehetsz abban, hogy a problémát Te sokkal sötétebben látod mint a külvilág, a hosszú ideig tartó elszigeteltség miatt érzed ezt.


A "bogyó" kérdésre a lecitin (szójalecitin) szedését ajánlom.

2011. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van! Csak én 16 vagyok.. Bocsi az offért, csak érdekel, hogy van-e rá valami megoldás..
2011. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
esetleg nem ártana egy laborvizsgálat pl. súlyos vashiány is tud koncentrációs-,egyéb zavarokat okozni...
2011. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképp menj el pszichológushoz. Szerintem ő segíthet, ne a bogyoktol várd a javulást.
2011. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szorongsz, aki szorong annak meg rossz a memóriája
2011. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem menj el neurológushoz. Ő ha indokoltnak látja, továbbküld koponya MR-re. Lehet valami gebasz van, és azért "épültél le".
2011. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vérkép - amúgy se árt, ha néha megnézik, hogy mindenből elég van-e a véredben. Lehet sima ásványi anyag vagy vitaminhiány.


2. Ugyanígy jártam, csak munka elvesztése miatt. Utána hirtelen államvizsgára kellett készülni, hát két napig csak néztem, hogy mi van... aztán egy hét után már ugyanolyan ütemben tudtam tanulni, mint korábban.

Az agy ilyen szempontból olyan, mint az izomzat. Ha nincs tornáztatva, visszafejlődik.

Ha szereted a matekot, akkor egyszerűbb matekfeladatokkal kezdj, aztán oldj meg egyre nehezebbeket.

Tanulj verseket.. bármit, ami a memóriát fejleszti. Egy-két hét után érezni fogod a fejlődést, addig ne add fel, akkor se, ha nehéznek érzed!

2011. nov. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Erősen ajánlom, hogy menj el a háziorvosodhoz és kérj kivizsgálást!

Ez így már túl sok, túlságosan halmozott.


Én pl. nagyon jól számoltam fejben világ életemben, de tényleg, elképesztően jól és gyorsan nagy számokkal is. Aztán rászoktam a számológép használatára majd az iskola után amikor én magam már nem matekoztam és szinte nem is kell számolnom soha most odáig jutottam, hogy hosszú időbe telik megmondanom mennyi pl. 21-15...

Gondoltam is rá, hogy elkezdem az elejétől, átveszem a szorzótáblát stb, de még nem volt rá időm. De szerintem ez lehetséges.


Viszont nálad sokkal komolyabb dologról van szó, sokkal több mindenről.


Nem szedtél valamiféle gyógyszert, nem ért idegi károsodás?


Első lépésként csináltass teljes vérképet, aztán ha szükséges, jöhet a többi. Nem kell aggódnod, nem fájdalmas, de ki kell deríteni, nincs-e valami szervi bajod.

2011. nov. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, véleményeket!

Ünnepek után szeretnék elmenni egy teljes kivizsgálásra, mert olyan furcsán is érzem magam.

Most elkezdtem "tornáztatni" az agyam, kicsit matekozok, olvasgatok, memo játék, stb.

A fejem nem szokott fájni, nem érzem azt, hogy lenne valamiféle szervi elváltozás, szervi probléma, de hát, ki tudja?

Gyógyszerek... Fogamzásgátlót szedek, de nem olvastam sehol sem arról, hogy ilyen mellékhatásokkal járhat...


Tervben van, hogy megyek vért adni, csapoljanak le egy kicsit :) ettől vajon könnyebb lesz a gondolkodás?

Ejsze, nem hinném, hogy sok köze van a kettőnek egymáshoz, de ígyis már régóta tervezem, s ha még hasznomra is válhat...? Szerintetek?


Voltam tegnap pszichológiai vizsgálaton, s hát... teljesen le voltam robbanva... Régebben azokat a feladatokat mindig megoldottam a megadott időn belül, most pedig... Teljesen belezavarodtam a tesztekbe!


Kell kezdjek valamit magammal, úgy érzem magam mint egy zseb szar...

2011. nov. 30. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!