Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A háziorvosom szerintem...

A háziorvosom szerintem jogellenesen viselkedik velem. Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Régebben pszichiáterhez jártam, mert szorongtam. Amikor helyrejöttem adott az orvos igazolást, hogy a problémám megszűnt. Ezt bemutattam a háziorvosnak, de azóta is, ha pl. munkavállaláshoz vagy máshoz kérek igazolást, hogy nincs fertőző betegségem stb., kéri a pszichiáter igazolását. Ez szerintem nem törvényes, hiszen igazoltam, hogy egészséges vagyok. Nem elég, hogy nagyon nehéz valami munkát találni, még az ilyenek is nehezítik az életem. Mit tehetnék? Ezért be lehet perelni, vagy fel lehet jelenteni? Tanácstalan vagyok. :(
2011. nov. 29. 17:35
 1/6 bánomisén ***** válasza:
Vigyél neki egy fénymásolatot a pszichiáter igazolásáról és tegye be a kartonodba, vagy vigye föl a gépre. Akkor majd nem vacakol ezzel többet.
2011. nov. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De csináltak fénymásolatot és számítógépen is rögzítették. :(
2011. nov. 29. 17:47
 3/6 bánomisén ***** válasza:
100%
Akkor meg legközelebb, amikor kéri, mondd meg neki udvariasan, hogy már bemutattad a papírt, fent van a gépen, nézzen csak utána.
2011. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam már neki, de semmi változás!! :(
2011. nov. 29. 17:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor váltani kell háziorvost. Nem lehetetlen.
2011. nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Valszeg azért kéri, mert attól tart, hogy esetleg kiújult a betegség. Biztos akar benne lenni. Én örülnék, ha ilyen körültekintő és lelkiismeretes dokim lenne. (Amikor igazolást kér, akkor a pszichiáterrel beszéls is vagy csak automatikusan adja a papírt?)
2011. nov. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!