Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha xanax-t veszek be de nem...

Ha xanax-t veszek be de nem nekem írták fel, a későbbiekben okoz valamilyen nagy mentális kárt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Okozhat. Rászokhatsz. Ne játssz a tűzzel!
2011. nov. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

elég gyorsan okoz benzodiazepin függőséget, ami egy fokkal még sz.rabb érzés is, mint amire eredetileg bevetted.

akkor már inkább írass magadnak, úgy legalább nem fenyeget az a veszély, hogy elfogy.

2011. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nem tudom miért, de manapság minden doki ezt írja fel. Inkább menj el egy ideggyógyászhoz, vagy pszichiáterhez, és járjatok a végére. Ha depizel, akkor inkább valamilyen kedély-javító szert kéne szedned. Ez nem okoz függőséget, viszont tovább kell szedni.
2011. dec. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsok is okoznak függőséget pár év után,és ha hirtelen abbahagyja az ember a szedését kegyetlen elvonási tüneteket tud okozni.Nekem nagyon nehéz volt még fokozatosan is leszokni róla.
2011. dec. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
egyetértek az előttem szólókkal,hosszútávon függőséget okoz. Én már próbáltam, de abba is hagytam. Hidd el nem lesz jobb tőle még rövidtávon sem! Zavart leszel tőle, csak mélyíti a problémákat!
2011. dec. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ha csak 1x próbálom ki akkor is függő leszek?
2011. dec. 2. 21:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Én régen kipróbáltam jó pár dolgot, köztük a xanax-ot is. Mondjuk nem sokszor vettem be nyugtatókat és nem is lettem függő, de énis azt ajánlom hogy folymatosan ne szedd. Ismertem olyat aki szedte és nem nagyon volt képbe. Hogy valamit hátrahagy hát azt nehéz lenne megmondani. Szerintem egy pszichiáter megmondja egyből.


Egy másik történet amit érdemes elolvasni.

Régebben el kellett menjek gyomortükrőzésre, mert rossz volt a gyomrom. Kaptam is rá gyógyszert amit szednem kellett reggel és este. Pár hónapra rá felment a vérnyomásom egyik pillanatról a másikra 150-160-ra.

Nagyon rosszul voltam akkor, sokszor meg is szóltak hogy ittam mert úgy nézek ki. Rengetegszer volt ilyen és persze mikor elmentem az orvoshoz semmi bajom nem volt. Na egyszer elküldött a kórházba teljes kivizsgálásra ultrahang, terheléses teszt, ct, látás és hallásvizsgálat stb. Minden jó volt, egészséges voltam. Aztán a végén jött a pszichiáter. Azt mondta mivel minden szép és jó valószínű hogy ez stressz lesz. Nem éreztem magam annak de azért felírt egy gyengébb nyugtatót, amiből talán 2-őt vettem be. Nehogy már kb. 20 évesen nyugtatót szedjek. Aztán hallottam hogy egyik ismerős rosszul lett a gyomorsavlekötő gyógyszertől. Akkor abbahagytam és csodák csodákjára semmi bajom nem lett. Elkezdtem normálisan enni, sok hagymát eszek meg chilis fűszert használok amitől semmi baja már a gyomromnak.


A tanulság hogy rá kell jönni mitől lehet a baj és mással kezelni. Persze néha nehéz dolog de próbálkozni kell. Ez volt az én történetem, közönöm hogy elolvastad.

2011. dec. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 glaslo1 ***** válasza:
Ha alkohollal kapcsolódik az tuti "hülye leszel tőle napokig!-viszont a függőséghez pár százat be kell nyomnod természetesen az orvos utasítása szerint!-Ő viszont időben átlök egy másik sedáló anyagra!
2011. dec. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De ha beveszem csak annyi hogy megnyugszom vagy fel is vidít?
2011. dec. 4. 11:21
 10/13 anonim ***** válasza:
csak lenyugtat, de nem vidít fel. arra ott a fű.
2011. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!