Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kábítószer/alkohol lehet...

A kábítószer/alkohol lehet megoldás a gondjaimra?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy elgondolkodtam rajta, hogy már csak így tudnék örömet okozni magamnak, habár a drogot még soha nem próbáltam. A helyzet az, hogy iszonyat szerencsétlen vagyok (17/F). Képtelen vagyok az emberek előtt megnyílni, folyamatosan azon rágom magam, hogy mit gondolnak rólam vadidegen emberek, belülről emésztem magam, hogy nincs-e a külsőmön/belsőmön semmi kivetnivaló. Elfog a gyűlölet, ha azt látom, hogy mások milyen boldogak, hogy szórakoznak. De ha elhívnak nemet mondom, mert egyszerűen félek, hogy akármit tennék, beégnék a társaság miatt, így nem ritkán csak bambán nézek magam elé, és gondolkodom, hogy mi a fene lehet velem. Próbálom elhitetni magammal, hogy nem kell mindenkinek megfelelnem, és hogy a barátaim olyannak szeretnek, amilyen vagyok, de szinte még sohasem voltam önmagam, mindig az vagyok, akit a haverok bennem szeretnének látni, és ebbe beleőrülök. Ráadásul itthon a családi helyzet sem a legrózsásabb, mivel a szüleim idegileg kikészítenek azzal, hogy a napi feszültséget rajtam vezetik le (nem fizikailag, de nem egyszer elhangzik a k**va anyád, meg a r*hadnál meg). Mindenféle apróságokért. Így tulajdonképpen teljesen szét vagyok zuhanva, 2 hónap alatt 17 kilót fogytam, leromlott a tanulmányi eredményem, és mindez a stressz/idegesség miatt.
2011. dec. 3. 13:11
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
sajnálom a helyzeted, de ezek a szerek hosszú távon semmiféleképpen nem megoldás a helyzetedre. én éltem velük hónapokig mikor épp a padlón voltam, az adott pillatra, pár órára feldobott,. de utána még nyomorultabbul éreztem magam mikor kiment a hatása. a mennyországból a pokolba, kb így írhatnám le az érzést. azt nem tudom hogy mássz ki belőle mert én is hasonlóan ördögi körben vagyok amiből nem tudok kijönni, de ezeket a szereket mellőzd.
2011. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem fog segíteni, neked sok baráti beszélgetésre van szükséged és egy külső segítségre. Keresd fel az iskolai pszichológust, 17 kiló nagyon sok.
2011. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

egy pszichológus szerintem sokat tudna segíteni.

nekem is nagyon sokat segített én anorexiás voltam egyáltalán nem tudtam elfogadni magam,mások előtt pedig ugyan úgy szorongtam,ahogyan te.és itthon szintén hasonló körülmények vannak nálunk is.

az alkohol és a drog csak még lejjebb vinne,onnan pedig már nincs kiút.

2011. dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb vok nálad és tapasztalatból mondom h az alkohol meg a drog nem megoldás, csak annyit tesznek h legalább 1 időre jól érezd magad, legalább ennyi jó történjen az életben.

Én nem gyűlölök mást a sikereiért, inkább csak irigykedek.

Az én receptem az h nyitottnak, pozitívnak és barátságosnak kell lenni, vagy legalább megpróbálni.

Persze a durva beégések rendszeresek lesznek de így legalább van esélyed szocializálódni, új érdekes dolgokat megismerni amikkel később foglalkozhatsz.

2011. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
csinmálj hülyét magadból, és akkor nincsen beéégés. de komolyan. ha egy komolytalan boldonso mindent lazán vevő alaknak ismernek, nem fogsz beégni semmivel se előttük.
2011. dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
KÁBÍTÓSZER????-ha ebbe belemélyülsz,na akkor fogod csak igazán s.arul érezni magad haver!Túl sokat agyalsz,senkivel nem kell törődni!Ha látsz egy embert aki boldog,azt nem kell gyűlölni!Fogalmad sincs sok ember milyen dolgokon megy keresztül,és mégis megy előre!!Gondolkodj el egy kicsit!Szerinted ki a boldog ember?aki gazdag?-igen,nekik sok terhet levesz a vállukról a pénz,de a gazdag srácokat általában sosem szeretik igazán,felszínes kapcsolatok,még családon belül is áhh..ez nem nyerő!!Akkor ki?-aki a társaságában majdnem minden nőt megkap?-szerintem(saját tapasztalat):egy fiú életében egy lány van csak akit nagyon szeret!Járhatok én bárkivel,gazdag csajjal,modellel,ha én őt szeretem,akkor soha nem érzem igazán jól magam nélküle!GONDOLKODJ el azon is ha már ennyire nehéz helyzetűnek érzed magad,hogy mit szóljon az aki gyerekként elveszti a szüleit?vagy aki egy veleszületett betegségtől szenved egész életében??-NA EZEK A KŐKEMÉNY DOLGOK!próbálj olyannak lenni a spanjaid előtt is,amilyen vagy..lehet hogy lesz egy csaj akinek pont a te "felfogásod,nézeted" tetszik majd,amit senki másba nem talál meg!Millió ember sajnáltatja magát,és imádkozik az Istenhez hogy legyek már gazdag,legyen már megbecsült,legyek már valaki!!-de ha te nem teszel érte,akkor ki fog?Ne haragudj,és ne érts félre!nem le.aszásnak szánom!csak annyira felhúztam magam azon,hogy 14-20évesen mindenki a facebookon él,másokat majmol..és van,akinek már az is komoly dilemma,hogy milyen képeket tegyen fel a profiljára!:D:D..Kezdj magaddal valamit,focizz,és menj el szórakozni!ha megiszol 1-2pohár lazítót abból baj nem lehet,de ne ess túlzásba! (25/F)üdv:Kelevra
2011. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
előző vagyok,hallgasd meg TM-Kelj fel és járj című számát!!!
2011. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos választ, és a zenét is, nagyon tetszett. Elgondolkodom rajta, mi az, amin változtatni kellene, csak akármikor, amikor elhatározom, hogy határozottabb leszek, tojok mások véleményére, mindig látok magam mellett néhány olyan embert, aki laza, teli van életkedvvel, és ilyenkor annyira lelomboz, hogy másnak ez a természetes.
2011. dec. 3. 20:06
 9/14 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet nálam is. Külsőmmel semmi gond (teszek is érte), de az önbizalomhiányom rányomja a bélyeget a napjaimra. Társaságban nem nyílok meg, tartok attól, hogy mit gondolnak rólam, ha hozzátudnék szólni a témához, akkor sem teszem. Barátok, haverok nincsenek, barátnő az meg plána (nem is volt). Itthon is csak a feszültség van és teljesen kikészít minden... próbáltam pozitívan gondolkodni, olvastam ezzel kapcsolatban könyveket is és ideig-óráig működnek, de nap végére ismét a gödör alján vagyok. Ha működik is a dolog, akkor az itthoni veszekedés garantálja, hogy sikertelen legyen és negatívan látok mindent. Igazából nem sok kiutat látok ebből az egészből, semmi motiváció nap, mint nap, pedig sportolok is és az sem oldja meg a problémát. Az ilyen embernek, mint én az életben nem sok esélye van, főleg, hogy zárkózott vagyok és nem nyitok az emberek felé. Egyetlen kiutat látok, de ahhoz egyenlőre túl gyáva vagyok...

21/F

2011. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a füvet azt merem ajánlani, de a többit azt nem, mert ugye eleve sz.rul érzed magad, a gyorsan kiürülő drogokról pedig amikor lejössz, a tördékére csökken a stressztűrő képességet, és felkötöd magad. hallucinogén drogokat pláne nem, mert rossz lelkiállapotban jó eséllyel rossz lenne az élmény is. az alkoholt sem, nem azért mert leépít, az nem engem nem érdekel, de ilyen élethelyzetben agresszív lennél tőle, az meg ugye kinek jó.
2011. dec. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!