Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet-e pánikbetegségtől...

Lehet-e pánikbetegségtől extrasystolém?

Figyelt kérdés
Kb. 4 hónapja haverokkal lementünk iszogatni kicsit , és úgyadódott hogy kipróbáljuk a füvet. Miután ez megtörtént teljesen kiborultam halálfélelmem lett , és előjött rajtam nagyon erősen a deperszonalizáció és derealizáció. Hálistennek másnapra elmúlt a dolog , eldöntöttem , hogy sohatöbbet nem nyúlok fűhöz. 3 hónappal az eset után viszont újbol előjött rajtam csak úgy , hirtelen , de úgy is maradtam. Azóta fokoatosan javul a dolog , már egyre ritkábban pánikolok , viszont olyan 2 hónapja van , hogy naponta többször (eddigi legtöbb napi 4-szer), van hogy egy hétig nem , de extrasystolékat érzek. Bejelentettek EKG -ra , de csak sokára kaptam időpontot. Elképzelhető , hogy csak a szorongás, pánik okozza , vagy valószínűbb a szervi probléma? 17/F
2011. dec. 7. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Simán okozhatja.
2011. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Drugs are bad, mmmkay? Extrasystoléja egyébként bárkinek lehet, de stressz, kávéivás, kialvatlanság stb. növeli a gyakoriságát. Meg persze betegség is okozhatja. A nyugalom érdekében fordulj orvoshoz, bár nagyon csekély a valószínűsége, hogy bármi bajod van. Inkább arról van szó, hogy kamasz vagy, sokat gondolkodsz, sokat figyeled magad, nagyon ráérsz, van egy szorongó alaphangulatod, és ezért aggódsz minden banális jelenség miatt. Javaslom, hogy sportolj többet, aludj eleget, ne kávézz, ne cigizz, ne alkoholizálj, és minél több idődet töltsd ki valami figyelmet igénylő cselekvéssel.
2011. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen. Hosszú távon, ha nem kezelik a pánikbetegségedet, maradandó szívproblémákhoz is vezethetnek a rohamok.
2011. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Láttad a Numb (fapofa) c. filmet?


Amúgy egyszer beszélgettem egy pszichomókussal a drogokról és mondta, hogy vannak, akiknél akár egy slukk vagy egy szippantás is visszafordíthatatlan dolgokat okozhatnak, rgész konkrétan megőrülnek.

2011. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Holnapra sikerült szerezni egy orvost , aki megcsinálja nekem az EKG -t. Remélem nem lesz nagy gáz. Amúgy , mint említettem soha többé nem nyúlok fűhöz és más drogokhoz sem. A mentális állapotom javult , de még nem érzem 100%-osnak magam. Remélem idővel ezt is kifogom heverni.
2011. dec. 8. 16:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Az tűnt fel , hogyha a barátnőmmel vagyok , akkor ez a szívdobbanás érzés sem szokott lenni , meg a közérzetem és a valóságérzetem is sokkal jobb. Általában hétvégenként ezért nem is szokott lenni ez az extrasystole dolog. Leginkább hétköznaponként jön elő:(
2011. dec. 8. 16:54
 7/11 anonim ***** válasza:

"12-07 22:24"


Ostoba egy pszihológus lehet. Nem ismerem de valószínűleg konzervatív és erősen drogellenes beállítottságú. Bár kitudja.


Egyébként a fentit onnan tudom ,hogy nekem is egy pszihomókus mondta ,hogy ez azért nagyon szélsőséges eset és "nehezebb" drogoktól szokott előjönni, például LSD, mesélt egy srácról aki mandarinnak hitte magát nemtudom meddig. De már állítólag nem kettyós mert valahogy meggyógyult. Olyanról viszont hallottam

,hogy egy lány beszedett valami ismeretlen eredetű anyagot és rosszul lett diszkó előtt és tetszhalott állapotba került ergó "növény" lett . De ezt is egy konzervatív hittantanár mondta szóval tudja a

2011. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
" deperszonalizáció és derealizáció" Egyébként nálam is ez volt, pedig én már használónak mondhattam magam. Egyszer rosszul lettem melóhelyen, azthittem a sok redbull miatt volt. Akkor egy hétig gyengélkedtem, még nem tudtam mi az a derealizáció de olyasmi volt! Miután a vérvételem nem mutatott semmit megnyugodtam és magától elmúlt. Kb 1 hónap múlva megfeletkeztem magamról (SZÖRNYŰ HIBA VOLT) és megittam egy üveggel utánna elkezdtem picit émelyegni szédülni , egy hétig furcsa voltam majd miután megnéztem egy lynch filmet úgy mentem ki a szobából ,hogy elképesztő pánikba tört elő az az érzés hogy nem is vagyok a valóságban ez az egész álom. Akkor nem hogy elhittem hanem, nem is tudom :S Derealizáció 100000%-osan.
2011. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azóta tart nekem , most mentem el orvoshoz múlt héten. Sokat szenvedtem, rengetek hullámvölggyel és depressziós lettem miatta, jelenleg azon az állásponton vagyok ,hogy én magam generizálom ráadásul hippohonder is vagyok ami hozzásegített annó nyáron ,hogy gyakorlatilag a semmitől (bár szerintem bemeséltem magamnak és emiatt- mert egy redbulltól aligha ;) újra rosszul lettem.


Szóval szerintem kísértetiesen hasonlít az esetünk és egyet értünk abban ,hogy nem a "drog" miatt van . Én úgy gondolom nálam a sok éves lelki vívódás és hónapokon át tartó rosszkedv vagy életuntság ( nem depresszió) "terméke". Mert nem úgy éltem az életem ahogy azt szerettem volna. Talán megtagadtam a valóságot és önmagam.

Majd meglátjuk! Sok sikert neked!


UI: nekem is a csajok sokat segítenek ;)

2011. dec. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen nekem is ilyesmi a helyzet , csak nekem most úgy jött elő a pánik , hogy rágyujtottam egy cigire. Mióta volt ez a dolog nem igazán cigizek meg ilyesmi , de pénteken rágyujtottam egyre. Nemkellett volna ugyanis azonnal előtört rajtam a pánik. Szerintem idegi alapú a dolog. Egyik haveromnak aztmondták hogy okozhatja a fű , és egy évig is elhúzódhatnak ezek a "flash back"-ek... És ilyenkor eléggé rámtud jönni a derealizáció. Csak lenézek , aztán fel és mindta minden megváltozna körülöttem 1 másodperc alatt. Köszi , és nekedis kitartást és sok sikert! :)
2011. dec. 18. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!