Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst ki írhat...

Antidepresszánst ki írhat fel? Javít hogy a dolgokat pozitívabban lásd? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egy átmeneti nehéz lelkiállapot elviselhetőbbé tétele miatt kellene......sajnos ezen a problémán nem tudok változtatni, max idővel beletörődni.

Ki tud segíteni?


Köszönöm!


2011. dec. 7. 14:13
 1/5 bánomisén ***** válasza:

Orvos írhatja fel, leginkább pszichiáter. A gyógyszer viszont nem megoldás, komoly mellékhatásai vannak és akár függőséget is okozhat. Nem tudom, mi a problémád, de én nem tetézném még ezzel is.


Segíteni te tudsz magadon, de ha egyedül nem megy, akkor fordulj pszichológushoz, ők nem gyógyszerrel kezelik a lelki problémákat.

2011. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos nálam brutális mellékhatásai voltak, pedig 3 különböző gyógyszerrel próbálkoztak 1,5 év alatt. Kifordultam önmagamból, megszöktem otthonról, volt amelyiktől öngyilkossági hajlamaim lettek.Semmiféleképp nem szedném. Egy lelki, vagyis fizikailag nem létező problémát hogyan lehetne kezelni egy kézzel fogható bogyóval? Csak akkor, ha ez a bogyó drog és márpedig minden ilyen gyógyszer az. A természetes macskagyökér kapszula még elfogadható megoldás, ezt recept nélkül lehet kapni gyógyszertárban. De ha lehet mindenféleképp kerüld el a pszichiátriai gyógyszerek szedését.
2011. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ez átmeneti állapot pláne nem ajánlom, hiszen ezekre keményen rá lehet szokni.

Ahogy előttem írták a Valeriána elég jó nyugtató, emellé az orbáncfű az egyetlen antidepresszáns hatású gyógynövény, először ezekkel próbálkozz, és egy pszichológussal, sok baráti beszélgetéssel.

2011. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Napi egyszer 2g orbáncfűből tea hasznos tud lenni. Nagyjából ugyanakkor idd, lehetőleg akkortájt, amikor a legnagyobb hangulati megzuhanásod szokott lenni. Ha folyamatos, akkor jelölj ki egy időintervallumot, amikor nyugiban tudsz lenni, és akkor idd. Éhgyomorra nagyobbat üt, rövid időre még boldognak is érezheted magad tőle. Ha ettél előtte, akkor lassabban fut fel és jóval enyhébb a hatása, de tovább tart. 2 hétnél tovább ne használd, mert hozzászoksz, és ha ennyi idő alatt nem rendezi a problémát, akkor ahhoz már orvos kell.


Személyes tapasztalatom alapján, ameddig a hatása tart, egyértelműen ad egy pozitívabb világszemléletet. Azért javaslom, hogy olyankor fogyaszd, amikor otthon, nyugalomban vagy, mert akkor el tudsz kicsit gondolkodni az életeden ezzel a pozitívabb gondolkodásmódoddal, és át tudod ültetni a "józan" hétköznapokba is. Pontosan emiatt érdemesebb éhgyomorra inni, vagy akár egyszerre többet. (6g-tól még nem éreztem semmi kellemetlent a megnövekedett levezethetetlen szereteten kívül) Így lesz minden nap pár kijelölt viszonylag boldog órád. Ezt persze okosan kell felhasználni.


Nekem használ(t).

2011. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az alaphangulatod kicsit jobb lehet tőle, de a gondolkodásodra nem hat jobban, mint az pl. hogy süt a nap.
2011. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!