Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki tud tippet adni az alábbi...

Ki tud tippet adni az alábbi pszichológiai kérdésre? (Történettel alul)

Figyelt kérdés

2006 óta mikor leérettségiztem és utána nehéz időszak következett, több alkalommal is rosszul lettem, a stresszt egyébként is nehezen viselem. Nem tudtam eldönteni mi hogyan legyen tovább. Akinek konzervatív szemléletű szülei vannak, az tudja mit szólnak ilyenkor. Ez körülbelül 5 ájulásos eset volt, korábbra visszamenőleg pedig 3, de azok 4 évente változtak, az érettségi utániak pedig évente.


Észrevettem valamit, ami nem stimmel; engem ideggyógyászok és egy pszichiáter kezelt -szerencsére nem sokáig-, mert otthagytam őket. Úgy éreztem rossz nyomon járunk, mert az igazi problémámat sose világítottuk meg, egyrészt mert mit tud arról az orvos, másrészt pénzem sincs arra, hogy az időt húzzam. Végül klinikai szakpszichológus végzett rajtam Rorschach tesztet és kifaggatott magamról. Két hétre rá elkészült a szakvélemény. Az lényegtelen, mi volt a diagnózis, de ma éjjel a munkahelyemen ezen gondolkoztam, egy állítás a lapon; "Intrapszichésen belső élet jellemzi." Mintha normális lenne, úgy volt ideírva.


Ez sajnos igaz és nem jó. Éjjelente amikor a gyárban dolgozok a zajos műhelyben, dallamok, emberi beszéd, vagy képek játszódnak le bennem maguktól, amikor figyelni kellene a munkámra, mert akkor gáz lenne. Ezeket TV-ben vagy zenehallgatás közben hallom! Kristálytisztán emlékszem, amikor először ájultam el az orvosi rendelőben egy ló**sznyi oltástól, egy rajzfilm forgott le akkor, mintha álmodtam volna, máskor pedig emberi zajongás, érthetetlen beszédet hallok és mikor magamhoz térítenek, csend lesz. Tényleg igaz, hogy belefolytom magam kényszeresen a zenébe és a rajzfilmekbe néha, hogy jobb kedvem legyen és mániákusan gyűjtögetek képeket az internetről, mert nekem úgy tetszik. A szociális kapcsolataim tönkrevannak és éjjelente a hozzátartozóimról álmodok a régebbi történtek miatt. De ha nem vagyok autista, akkor hogy lehet lazítani, vagy megszüntetni ezeket a kényszeres hobbikat. Mert hogy nem tesz nekem jót, az fix.

(Bocs, ha hosszú lett)


2011. dec. 10. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben visszamennék a pszichológushoz,aki segített neked.Úgy tűnik a szavaidból,hogy őt kompetensnek tartod,és tudnál vele együtt dolgozni.Egyébként tévedsz,egyáltalán nem mindegy,hogy mi volt a diagnózis,sőt,ebben a kérdésben ez az egyik legfontosabb tényező.
2011. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Az lényegtelen, mi volt a diagnózis"


Fordítva. A lényeg a diagnózis.


" dallamok, emberi beszéd, vagy képek játszódnak le bennem maguktól"


Ez bárkivel előfordul. Mondjuk ha eszméletvesztéssel vagy a viselkedésedet megváltoztató "kikapcsolásokkal" együtt jelentkezik, akkor orvosnak ezt el kell mondani.


"A szociális kapcsolataim tönkrevannak és éjjelente a hozzátartozóimról álmodok a régebbi történtek miatt"


Pszichoterápia segíthet a továbblépésben.


"De ha nem vagyok autista, akkor hogy lehet lazítani, vagy megszüntetni ezeket a kényszeres hobbikat. "


Az autizmus eléggé más. Kényszeres hobbykról leszokni meg úgy lehet, ha megszűnik az őket előhívó szorongás, illetve találsz jobb időtöltést.

2011. dec. 11. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Több, mint fél évig jártam pszichológushoz, és meg kell hogy mondjam, megérte. Sokan elvesztegetett időnek és pénznek tartják, de az ember lelki nyugalma mindent megér... Persze szerencse is kell, hogy egy jó terapeutát fogjon ki az ember, de nekem sikerült. Végtelenül hálás is vagyok a segítségéért. Igaz, nem sikerült mindent "kitisztítani", de majd egy hosszabb szünet után ismét tervezem, hogy járjak hozzá - a terapeutám elköltözött, egy év múlva jön csak vissza. Igyekszem a mának élni, megragadni minden pillanatot, és próbálom a szorongást kezelni. Neked is azt ajánlom, hogy keress fel egy jó terapeutát, és együtt kutassátok fel az okát, hogy miben rekedhettél meg. Sok sikert!
2011. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!