Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamra gyorsan! Valami...

Pánikrohamra gyorsan! Valami jó tecnika? Légzés technikát vagy szerotonin szintet egyből feldobó valamit?

Figyelt kérdés
Mit tegyek rohamok esetén, mert már képtelen vagyok uralni:( 7 éve gyötör, kb 20 pszichiáter, ugyanennyi pszichológus, rendszeres gyógyszerszedés (rivotril 0.5 napi 2 + rexetin reggel egy fél) újra rámjött egy ideje, és nem tudom mi tévő legyek. 4 éve szedem a gyógyszereket, lehet, hogy már nem hatnak? Rexetinre gyanakszom! De egész napos szorongás, pánik, és nem tudom magam lefoglalni sehogy! :( Van erre valami NORMÁSIS technika, vagy valami szerotonin pótló készítmény ami egyből hat? :(
2011. dec. 10. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy az agyadra megy már az, amit most le fogok írni: de keresd meg az okát. egy helyzet, egy személy, egy gondolat, egy emlék, valami. Engem is évekig gyötört, szedtem rá mindent, de nem hatott semmi egy idö után, mert hozzászoktam a gyógyszerekhez, és a végén már attól kaptam pánikrohamot, hogy belegondoltam, mi lesz, ha elfogy a gyógyszerem, vagy ha nem találom, elveszítem, vagy ha csak simán nem fog hatni! Belekerültem egy körforgásba, nagyon szar volt... Amióta megtaláltam az okot, boldog vagyok és nem kell semmiféle gyógyszer.

Mellesleg az ok egy bizonyos személy volt, az akkori párom. èn is jártam pszichológushoz, kineziológushoz, végül a kineziológus segítsegevel világosodott meg elöttem az ok.

2011. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
16:53: Köszönöm a Válaszodat, rendes vagy, hogy egyből írtál! Igazad van, az okot kéne keresnem, csak sajnos sehogysem találom. Talán kisgyermekkori berögződés, de sajnos nem emlékszek rá :/ Hogyha elő is tudnék szedni ilyen régi rossz emléket, mit kezdjek vele? Mármint ha megvan az emlék, hogyan tovább? Mert nyilvánvalóan mivel 99%, hogy gyerekkori élmény lehet a gond, amit már el is felejtettem, nem tudnék vele szembe menni épp ezért. Vagy Te mit javasolsz? Válaszod előre is Köszönöm!
2011. dec. 10. 18:08
 3/13 homo ludensz ***** válasza:
Próbáld meg a Butejko -légzést elsajátítani van itt a neten is rá utalás. Kell hozzá önuralom és türelem de hatásos. Meditálni is kellene rendszeresen s képzeld én is már jó sok éve pánikbeteg vagyok így van némi rálátásom a problémádra. Amennyiben tudnék segíteni én megteszem szívesen,addig sem a magam baján rágódom,bár én most elvagyok szépen csendesen.
2011. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Zacskóba lélegezz! Vagyis ugyanazt a levegőt szívd vissza, amit kilélegeztél. Ha akár normális állapotban is elkezdesz bvenni nagy levegőket, akkor magától a sok oxigéntől is szédülni kezdesz. Erre még jobban elkezded kapkodni a levegőt, így még több oxigént szívsz be. Ez folytatódhat akár az ájulásig is. Pánikban ugyan ez a helyzet. Rádjön a roham ( tarkó felöli fejfájással), te megrémülsz, elkezd verni egyre jobban a szived, elkezded kapkodni a levegőt, úgy érzed rögtön meghalsz. Pedig magad okozod magadnak. Amikor jön a fejfájás ne ijedj meg, ne hagyd elhatalmasadni rajtad. Próbálj meg nyugodt maradni. Vedd elő azt a bizonyos papírzacskót és abba lélegezzél Felfujod, visszaszívod. Persze mindig kerül bele egy kis friss is, de ez nem baj. Erre figyelj. A légzésekre. Maradj nyugodt. A roham percek alatt elmúlik. Ha egyszer sikerül, utána már lesz fegyvered. Nem állsz védtelenül a rohammal szemben. Próbáld ki.
2011. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Fontos a hit! Ha nem hiszel abban, hogy sikerülni fog legyőzni a félelmed, akkor nem ér semmit se a gyógyszer, se a tanácsok...Gondolj arra, amit a szeretteid szinte mindennap a fejedhez vágnak!


URALKODJ a rosszúlléteken!

PRÓBÁLJ MEG nem ezen agyalni, hogy "űristen most mi lesz?!"

HIGGY magadban, hiszen rengeteg dologra képes vagy!!!


(egy jóakaró ismerős :))

2011. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Zacskóba lélegezz! Vagyis ugyanazt a levegőt szívd vissza, amit kilélegeztél. Ha akár normális állapotban is elkezdesz bvenni nagy levegőket, akkor magától a sok oxigéntől is szédülni kezdesz. Erre még jobban elkezded kapkodni a levegőt, így még több oxigént szívsz be. Ez folytatódhat akár az ájulásig is. Pánikban ugyan ez a helyzet. Rádjön a roham ( tarkó felöli fejfájással), te megrémülsz, elkezd verni egyre jobban a szived, elkezded kapkodni a levegőt, úgy érzed rögtön meghalsz. Pedig magad okozod magadnak. Amikor jön a fejfájás ne ijedj meg, ne hagyd elhatalmasadni rajtad. Próbálj meg nyugodt maradni. Vedd elő azt a bizonyos papírzacskót és abba lélegezzél Felfujod, visszaszívod. Persze mindig kerül bele egy kis friss is, de ez nem baj. Erre figyelj. A légzésekre. Maradj nyugodt. A roham percek alatt elmúlik. Ha egyszer sikerül, utána már lesz fegyvered. Nem állsz védtelenül a rohammal szemben. Próbáld ki.
2011. dec. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ismételten! Örülök, hogy ennyien reagáltak szinte egyből! :) Lehet, hogy butaság amit írok, de kiváncsi lennék a véleményetekre... a mai napom katasztrófálisan telt, mivel folyamatosan rosszul voltam. Olvasgattam, olvasgattam és több olyan írással találkoztam, ahol írják, hogy egy pánikroham maximum 20 percig tart. Elgondolkoztam.... hogy, hogyan lehet pánikrohamom, szorongásom egész nap, és miért rettegek magamtól és a szorongástól egész nap. Legnagyobb félelmem az önkontroll elvesztése. Egész nap ájulás közeli állapotban voltam. Megmértem a vérnyomásom, ami 150-160 körül mozgott (ez nálam nagyon soknak számít, főleg tartósan egész nap). Lehetséges, hogy csak a magas vérnyomás tüneteit érzem magamon ilyenkor egész nap, ebben az ördögi körben, és arra pánikolok rá vajon? Mert arra gondolok, hogy... Ha felmegy a vérnyomásom és érzem a tüneteket, és az agyam egyből pánikká alakítja át magában, ezzel turbózva a saját agyam. Hogyha ez a probléma, hogy a vérnyomásom kéne "csak" kordában tartani, akkor lehet, hogy az orrom elött volt a megoldás?Lehat, hogy hülyeség, de kiváncsi vagyok mi a véleményetek. Köszönöm előre is!
2011. dec. 11. 20:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Jah, és tudom, hogy aki szorong, annak felmegy a vérnyomása, és, hogy ez ettől van, de ha ki tudnám szűrni a vérnyomás okozta tüneteket, sokkal könnyebben meg tudnék bírkózni a szorongással. Ha butaság írjátok meg azt is :) Meg ha van ötletetek, hogy hogyan lehetne levinni ilyenkor.
2011. dec. 11. 20:33
 9/13 homo ludensz ***** válasza:
Van olyan spry amit a nyelv alá fújnak,nekem a klinikán csinálták.Most meg szedem a tablettát és néha mérem is,de van olyan hogy fokhagyma kúra. Tiszta alkoholba ázik a magyar fokhagyma majd leszűrjük és cseppenként adagoljuk egy pohárba a vízhez.Az illóolajok kioldódnak azt fogyasztjuk és nincs szaga sem.
2011. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugye ilyenkor fontos, hogy amikor már pszichiáterhez jutsz, a háziorvosos, vagy akár a kórházi orvosod kivizsgáltat ( rohammentes időszakban), hogy ezek a tünetek nem szervi bajok tünetei, hanem (csak) az agyad kreálja őket. Ez nagyon fontos dolog, hogy megnyugtasd magad, megint csak az a lökött agyad szórakozik. ( már bocsi, de nálam ez vált be, anno) Ha pedig nincs szervi bajod, nem is szabad bevenned rá semmit ( pl. vérnyomáscsökkentőt sem) Ma pedig melegfront van, annak a hatását éred. Nekem is mindíg így volt. Csak azt tudom mondani, hogy rá se ráncs, csak edd tovább a vadkörtét. A gyógyszeren semmit se változtass, ne iktss be más szert. Ha van erőd menj sétálni, vagy írjál levelet. Én pl. kiváncsi lennék, hogy szerinted mitől van neked ez a pánikbetegséged? ( a szerotonin hiány már ennek a folyamatnak a része, és az alapvető ok kapcsán, később alakul ki) Tehát ha a gyógyszerrel a szerotonint rendbe teszed, akkor is még ott marad az ok! Azt is rendbe kell tenned. Erre mondják, hogy gyógyszer, és terápia. Ez a terápia lehet életmódváltás, étrendváltás, bármi, ami kimozdít a kerékvágásból. Nagyon fontos a dohányzás, és az alkohol lehető legteljesebb mellőzése. Minimális kávé ivás, stb. Nem ismerlek, csak találgatok. Írjál levelet. Csinálj valamit

2011. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!