Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyjam el az antidepre...

Hogyan hagyjam el az antidepresszánst (SSRI), hogyan növeljem természetesen a szerotonin szintemet? Hogyan másszak ki belőle? 16 évesen ilyen szinten vagyok, elegem van, valaki segítsen!

Figyelt kérdés
Már másfél éve szedek antidepresszánst, stresszoldót, meg hasonlókat pánikbetegségre. Kezdtem három tabival, majd félév után kezdtük levinni, de nagyon levoltam tompulva! Most már csak egyet szedek, Fevarint 50mg-t (MO-n nem kapható, szlovákiai vagyok), de 18 év alatt nem is szabadna ilyeneket szednem, ott van a papíron vastag betűkkel, majd a végén egy külön kis részben, hogy 18 év alatt csak pszichiátriai felügyelettel szedhető... Tényleg nyomós oka volt hogy szedjem ezeket a szarokat, nem tudtam mást csinálni, rohamaim voltak, akaratlanul kitört rajtam, még ha nem is stresszeltem, vagy tudtam hogy úgyse lesz semmi rossz, akkor is bepánikoltam... Persze okai ismertek, suli, család( bár inkább suli, társaság), estébé, nem szeretném kifejteni itt... Majd végül ballagásom előtt kórházban kötöttem ki, mert akkora pánikroham tört ki rajtam a hajnal közepén a semmiből! hogy kijöttek a mentők, belémszúrtak egy jó adag nyugtatót és SEMMI! mint ha megse kottyant volna, majd bevittek a kórházba, és elküldtek Pozsonyba ahol felírták nekem ezeket a cuccokat, elég volt pár kérdés, kb három kérdés után rávágták hogy ezeket kell szednem... Oké... Amikor még mind a hármat szedtem nagyon levoltam tompulva, olyan voltam mint egy elkábult, nem tudtam se nevetni, se sírni, nemtudom... Majd amikor kettőt szedtem akkor kicsit feloldodtam már. Amúgy ezek a tabletták oké hogy megszüntetik a tünetet, nem jön ki rajtam a roham, de annyi mellékhatása van, és az a tudat hogy még csak kamasz vagyok és kitudja milyen mellékhatásai lesznek még ha abbahagyom utánna is... Az a helyzet hogy szexuálisan sincs minden rendben :S Ha nem szedném a gyógyszert pánikrohamaim lennének, és a gyomoridegem, az volt a legnagyobb bajom, a gyomorideg. Akár hova mentem, akár milyen negatív gondolatom volt rögtön a gyomromba belémart az ideg, mintha áramot engedtek volna belé, vagy nemis tudom megfogalmazni, és most is kezdem érezni néha így hogy már csak az 50mg Fevarint szedem... Olvastam az 5-HTP készítményről bár még nem sokat tudok róla, de ezt is csak akkor lehet szedni ha abbahagyom a gyógyszereket. Ma megyünk a pszichiáterhez, nem tudom mit mondjak neki, hogy mi van velem :S Ugyanúgy rámszok törni a depresszió, étvágytalanság elég gyakran van, nem tudok felhízni ugyanannyi kiló vagyok már két éve, csontsovány vagyok, feszült és stresszes is gyakran :S A pszichiáter meg k*rva gyanús. Szerinte semmi rossz hatással nincs rám, mert ezek ám modern gyógyszerek... Ki akarok mászni ebből. Szerintem ha nem szedném ezeket a szarokat sokkal jobb lenne, csak félek hogy visszaesnék, mert úgy érzem hogy hajlamos vagyok rá
2011. ápr. 4. 10:03
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy hosszú... Jó lenne ha valaki szánna rám egy kis időt és elolvasná és megpróbálna valahogy segíteni nem azt várom el hogy a pszichológusosdit játszunk és oldjuk meg a probléma gyökerét hanem tapasztalatokat, meg egyéb cuccokat hogy hogyan mászhatnék ki ebből =/
2011. ápr. 4. 10:05
 2/23 A kérdező kommentje:
És a pszichiáter is mindig csak nyugtat hogy áá ezt a Fevarint HAT évesek szedik! Semmi mellékhatás... AHA!!!!!! Elég szomorú, hogy hat éves kisgyerekeket már ezzel tömnek, és még én se vagyok 18+, és aggasztanak a mellékhatások. De nem tudom mi lenne a gyogyszerek nélkül, visszaesnék :(
2011. ápr. 4. 10:10
 3/23 anonim ***** válasza:

Ezekkel a szerekkel jobb nem közelebbi ismeretséget kötni. Az orvosod egy hulladék. Megpróbálhatod ezt, hátha 2-3 hét alatt lesz változás:

- B-vitamin 1 szem

- C-vitamin 1 szem (legalább 500mg)

- Spirulina alga tabletta (napi 4db)

- Halolaj kapszula, mélytengeri. (napi 2-4db)


A párom ezeket szedte egy hónapig minden reggel, de ő el sem kezdte az antidepi gyógyszert, szerencsére annyi rosszat olvastunk róla a neten, hogy inkább a természetes táplálékkiegészítők mellett döntött. A depressziós tünetei mostanra szinte teljesen elmúltak.


Ezek mellett még megpróbálhatsz triptofánt is szedni, de azt csak neten láttam, hogy rendelni lehet.

2011. ápr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem meg össze kéne szedned magad. Anyám is ezt játszotta 3 évig, tetézve ivással, majd múl hónapban betelt a pohár és úgy megmondtam a magamét neki, hogy köpni-nyelni nem tudott.Közöltem vele, hogy ahelyett,hogy sajnáltatja magát, meg unatkozik, szedje össze magát, jöjjön le kapálni, gereblyézni, elvégre jó idő van. Mondtam, aktivizálja magát, menjen be a városba emberek közé, kiállításokra stb. Azóta magához tért, letette az italt és kezd régi önmaga lenni.
2011. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, csak hogy tudatalatt valami közrejátszik, valami sz*r berögződés, vagy bármi, ami végett kijön rajtam a rosszullét akaratlanul, még ha nemis gondolok olyasmire, hogy most vigyázzak mert rosszul lehetek...
2011. ápr. 4. 10:47
 6/23 A kérdező kommentje:
Még AloeVerát is ittam három hónapon keresztül, igaz, nem kaptam el semmilyen betegséget, de mégse éreztem nagy változást mint mentálisan mint fizikailag.
2011. ápr. 4. 10:49
 7/23 anonim ***** válasza:
Igen, csak tudod ez pont olyan,mint cigiről, vagy italról leszokni, ha saját elhatározásból és erőből nem megy,máshogy se fog. Kár sajnáltatni magad, mert senkit nem érdekel.
2011. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mi annak az oka hogy ilyen mély ponton vagy, de éppen itt az ideje hogy kezd el össze szedni magad.!!Vannak nagyon jó gyógynövényes tabik ami szerintem jók pl:valeriana összes fajtája jó nekem bevált,és nem szedek mást mellé nekem is irt fel az orvos sok mindent ami nyugtat meg altatt deee nem köszönöm.És minden erömmel azon vagyok hogy minnél elöbb tünet mentes legyek mert a családom is romokba hever e-végett...Kivánom hogy rajtad is segitsen!!!
2011. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

10:23 vagyok, nem bántani akarok senkit, de akik olyanokat írnak, hogy a kérdező szedje össze magát, azok valószínűleg nem láttak még ilyen állapotú embert. Sajnos a kérdező már azon a szinten van, hogy ezek a noszogatások már nem segítenek, és a gyógyszerek még súlyosabbá tették az állapotát. Ha nem kezdi el ezeket az aljas szereket szedni, még lehet hogy talpra tudott volna állni, de ezek sajnos nagyon sokat rontanak a helyzeten, felborítják az agy kémiai működését. Ha az ember hirtelen leáll velük, csak még rosszabbul lesz. Sajnos van ilyen, és nem ő tehet róla. Amit írtam, vitaminokat, azok valóban a szerotonin termelődésre hatnak, főleg a Spirulina alga, és a triptofán, ezekkel érdemes próbálkozni.

A gyógyszerekről való leállást pedig úgy csinálnám, hogy keresek egy másik, normálisabb hozzáállású orvost, aki fokozatosan segít csökkenteni az adagot, amiket lassanként kiválthatsz a vitaminokkal, amíg nem javul az állapotod.

2011. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod utolsó! A többieknek is köszi a választ, meg hogy szántatok rám egy csepp időt, csak az a helyzet hogy a szedd össze magad mondatok nem segítenek, mert a fizikai rosszullétem ottvan, és hiába érzem úgy, hogy jól vagyok, a gyomroooom!!! Nehéz ezt megmagyarázni olyannak, aki nem volt pánikbeteg. Nem kell, hogy az az esemény nagyszabású legyen vagy olyan ami végett stresszelnem kéne, nem is stresszelek, mert nem jár olyanon az agyam, hogy kisebbségi érzet vagy komplexus végett félnék emberek közt, de a gyomrom rögtön reagál és fáj, meg hányinger, ingerült állapot, légszomj, kiszáradt száj stb. Bár az utóbbiak a gyomor ingerlékenységet leszámítva nincsenek, szerintem a Fevarinnak köszönhetően, de valami akkor sincs rendben! Ma voltunk pszichiáternél... Mondtam a helyzetet... Felemelte 75mg-re, és aztmondta, hogy majd meglátjuk, hogy hogyan fogok rá reagálni.. Szóval kíváncsian várom a hatást, de nem örülök neki. Bár lehet, hogy most helyreáll a szerotonin szint? Bár kétlem, rengeteg mellékhatást tulajdonítok az antidepinek, mégse hagyhatom abba. Hirtelen biztos nem. Felhoztam a pszichiáternek ezt az alternatívát, hogy mivan, hogyha levisszük az adagot 25mg-re, és utánna abbahagyom a szedését, de mondta, hogy nem, mert nem vagyok azon a szinten, hogy ne esnék vissza... HMMMMMMMMM.............


A kérdésem annyi @utolsó, hogy ezek a vitaminok SSRI mellett nem szedhetők ugye? Mert ha logikusan áttgondolom, akkor két cucc dolgozna egy dolgon, és szerintem az eredmény nem biztos hogy jó lenne. Lekéne vele állnom? És utánna rögtön áttérni a vitaminokra? De még hónapok biztosan míg abbahagyhatom a Fevarint... és míg kitisztul a szervezetemből... Így nem szedhetném őket?

2011. ápr. 4. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!