Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Időskori demencia csak rosszab...

Időskori demencia csak rosszabbodhat? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Pár hete kiírtam itt egy kérdést,nagy vonalakan annyi,hogy kb 1 hónpja az édesapám idősotthonba került,mert nem laktunk együtt,és sajnos egyre feledékenyebb volt,a gyógyszeret sem szedte,a stomáját sem kezelte,alkohol problémái is voltak,és sajnos több orvosi vizsgálat szerint ön-és közveszélyes lett.mivel nekem még nincs 2 éves a lányom,és 2 hónap múlva születik a kistesó,nem tudtam már kellően ellátni,így kerestünk egy magánotthont.Itt kiszolgálják,mosnak,figyelnek rá,szedetik a gyógyszereket,nincs alkohol,így már nem agresszív,elvan.sajnos viszont egyre rosszab a memóriája.mondogatja,hogy haza akar menni,de sosem emlegeti a közelmúlt beli dolgokat,agy az édesanyámat,hanem a 30-40-50 évvel ezelőtti lakás,szomszédok,rokonok jutnak eszébe,nem a mostaniak.ez már mindig így marad,és csak rosszabb lesz?vgy eszébe fog jutni még hogy mi volt a közelmúltban?ha csak rosszabb lesz,mennyi idő,míg teljesen leépül,mire számítsak?úgy érzem,fel vagyok rá,készülve,mégis nagyon rosszul esik így látni őt.
2011. dec. 30. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
megviselte öt a környezet változás!Nagyon fontos,h böven igyon folyadékot,mert legtöbb esetben csak a kiszáradástól rosszabbodik az állapota. Valószinü,h ez ingadozni fog,lesz jobb,és rosszabb periódusa!!!!
2011. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos érintettek voltunk a témában. Feleségem nagypapájánál alakult ki (vaszkuláris) demencia. Eleinte csak kicsit feledékeny volt, de teljesen önálló volt, még autóval is közlekedett. Nem volt különösebben feltűnő jele a demenciának. A leépülés minden betegnél más sebességgel történik. Előre ezt nem lehet megmondani..

A Papának aztán volt egy epe műtéte és az altatás után felgyorsult nála a folyamat. Agyilag nem tisztult ki már sohasem teljesen. Oda nem illő dolgokat látott, nem működött a rövid távú memóriája sem, nem mindig ismert meg.. Sajnos az orvos szerint néhány év alatt az altatás okozta megterhelés nélkül is ide jutott volna :( Végül pszichiátriai osztályra került, ahol a sok fekvés miatti tüdőgyulladás vitte el.

Tudom most min mész keresztül. Borzasztó volt nekünk is látni, ahogyan leépül. Sok erőt kívánok és kitartást! :(

2011. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!valóban nagyon nehéz lelkileg,főleg ogy mindig gy gondoltam fiatalabb koromban,hogy majd segítem a szüleimet,ha megöregszenek,és együtt fogunk élni.aztán 5 és fél éve az édesanyámat rák vitte el,mondjuk akkor még nem volt családom,végig vele,mellette voltam,most meg már sajnos meghaladja a fizikai képességeimet a gyerek/gyerekek mellett,hogy apu mellett legyek,és úgy segítsem,ahogy szüksége lenne rá.szóval nehéz.ahogy a mondás is tartja:Ember tervez........
2011. dec. 31. 09:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Javulhat is. Ha sikerül felkelteni az érdeklődését az élet iránt, az emberek iránt, esetleg talál valami hobbit, bármit, ami a jelenhez köti és boldoggá, vagy legalább elégedetté teszi. Ha nem sikerül, akkor... Nagyapámnak egy évig tartott.
2012. jan. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!