Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálfélelmem van, milyen...

Halálfélelmem van, milyen orvost keressek fel?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! 5 éve történt egy elég durva dolog az életembe (halálosan megfenyegettek). Iszonyatos halálfélelmem volt. Azóta teljesen kivagyok fordulva. Ahogy teltek az évek egyre jobban elhatalmasodott rajtam ez a dolog, pedig már nincs mitől félnem. Teljesen antiszoc lettem, ülök a gép előtt, nem tartom a kapcsolatot senkivel. Ha kimegyek az utcára beképzelek magamnak dolgokat, egyszerűen félek. Ráadásul már refluxom is van miatta. Milyen orvost keressek fel? Nem tudom mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között, nekem melyikhez lenne érdemes elmennem?
2011. dec. 31. 15:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
gyakran újra előjön az a bizonyos érzés, és nagyon rossz, ennyire még sosem féltem a haláltól, de hogy őszinte legyek így nem élet az élet, nem tudom élvezni az életet, olyan vagyok mint egy darab bot... semmi se érdekel, csak vagyok, muszáj változtatnom rajta
2011. dec. 31. 15:28
 2/15 anonim ***** válasza:
Pszihiater ,ö orvos,mehetsz elöbb hozza is,a pszihologus segit feldolgozni a törtenteket.Ha nem kell gyogyszer,mehetsz rögtön pszihologushoz is,nezz szet ki foglalkozik a traumata feloldasaval.
2011. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Kineziológus, természetgyógyász akiknek előtte utánanézel, utánaérdeklődsz, mert tízből egy az igazi, a többi sajnos pénzre megy. Ezzel minden bajod elmúlik, a pszichológia szerintem nem segít, a refluxra szedhetsz Rennie-t de az is csak a tünetet kezeli, nem az okot. A Rennie legalább nem csinál mellékhatást, csak a savat vízzé alakítja. De ezzel az okot nem találod meg és nem szünteted meg. Egyébként ez a halálfélelem legalább felhívja a figyelmedet arra, hogy meg kell oldanod magadban valami problémát. Ez még mindig jobb, mint egyes betegségek, amik "nem jeleznek", csak egyszer belehalnak az emberek. Úgyhogy tegyél, ha már jött a jel.
2011. dec. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez kérj beutalót. Ha ilyen súlyos szorongásod van, akkor adnak rá gyógyszert. Ha már jobban leszel akkor érdemes pszichológushoz is járni. Minél elöbb kezdj el sportolni. Az jót tesz az idegeknek és a refluxod is rendbe jöhet tőle. Addig amég nem jutsz orvoshoz, igyál citromfű teát és szedjél BMAX vitamint. DM-ben meg tudod venni.
2011. dec. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mindenfajta , komolyabb kivizsgálást igénylő betegséggel a háziorvosnál kell jelentkezni. Ő eldönti, hogy a panaszaid, és a tüneteid alapján, melyik szakorvos kell foglalkozzon veled. És őhozzá ad beutalót. Csodálom, hogy ezt az egyszerű dolgot nap mint nap le kell írni, mert sokan azt hiszik , hogy ha akarnak, akkor ők egyenesen mehetnek a Barnard professzorhoz, a híres amerikai szívsebészhez. Persze, mehetnek. De előbb a háziorvoshoz kell jelentkezni. Ő ad jegyet.

2011. dec. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tanácsokat, megfogadom őket!
2011. dec. 31. 18:06
 7/15 A kérdező kommentje:
egyébként másnak is volt már ilyenje? és milyen volt?
2011. dec. 31. 18:07
 8/15 A kérdező kommentje:
valamint olyan kérdésem van, hogy milyen sportot ajánlotok?
2011. dec. 31. 18:09
 9/15 anonim ***** válasza:
A negyedik válaszoló vagyok. A futást, vagy úszást, esetleg otthoni aktív, legalább 20 perces tornát ajánlok. Attól függ hány éves vagy. Azt tudtad, hogy 20 perc mozgás felér egy antidepresszáns hatásával. Ezt a problémát ami neked van, trauma utáni stressznek nevezik. Nekem is ilyen miatt lett generalizált szorongásom. Szerencsére én meggyógyultam, de előjöhet. A lehető leghamarabb kezeltesd magad, mert rögzülhetnek a panaszaid. Mindent el kell követned, hogy meggyógyulj.
2011. dec. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez poszttraumás stressz szindróma. Pszichológus, vagy ha gyógyszerre is szükség van, pszichiáter tud segíteni.
2011. dec. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!