Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki Asperger-szindrómás volt valaha, de "kigyógyul", és eltűntek a tünetek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm azt állítja magáról, hogy aspergeres volt kb. kamasz koráig...de a tünetek elmúltak, és mára már semmi nyoma nincsen.

Szerintetek van ilyen?

Volt már más is így?


2012. jan. 3. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván ismered? Most fel lehet rajta fedezni akár nyomokban is Aspergeres tüneteket?


Igazából meglepne, szerintem valami jóval enyhébb dolog volt nála, vagy csak az aspergeres tünetek egy része volt rá jellemző.

2012. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen ismerem, bár nem régóta...csak felszínesen. És ő állatja magáról, hogy aspergeres volt kamasz koráig.

Nem tudom mi az igazság.

2012. jan. 3. 21:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Az asperger szindróma nem múlik el. Életen át tartó betegség, és nem lelki alapon működik.

Miben nyilvánult meg szerinte a szindrómája?

2012. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így van igazad van...ez nem múlik el csak úgy.

Azt mondta, hogy minden igaz volt rá, ami egy aspergeres emberre, kisgyerekre.

Állítás szerint már évek óta eltűnt a semmibe a gond. Én sem hiszem amúgy ezt...

2012. jan. 5. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:

nem olyan betegség ami csak úgy elmúlik...lelehet győzni de szerintem csak igen nagy odaadással. tudjuk "semmi sem lehetetlen". nekem kis korom óta, mióta megszülettem voltak beilleszkedési zavaraim, soha nem tudtam beilleszkedni sehová, kiskoromban a testtartásommal is baj volt, ami jellemző, talán kicsit még ma is, de észrevehetetlen, meg minden ami az aspergerre jellemző. csak mostanába hallottam ezt a kifejezést.

mindig is normálisabb emberekhez viszonyítottam magam, max gátlásosnak tartottam magam, mintsem betegnek. minden napomat gyötörték a gátlásaim és leakartam győzni azokat. sok tünetét legyőztem egyedül ennek a szindrómának (pl. depresszió) de rajta vagyok, hogy legyőzzem és lefogom. de szerintem ezt nem lehet úgy leírni, hogy "kigyógyul" mint valami seb vagy nátha. sokan elfogadják ezt, és teljesen beletemetik önmaguk, direkt kerülik az embereket, és tisztában vannak azzal, hogy nem akarnak emberek között lenni, de szerintem ennek semmi értelme, olyan sivár élet az úgy, a kigyógyuláshoz szerintem az kell, hogy ne fogadd el és változtatni akarj!

2012. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!