Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy Asperger-szin...

Lehetséges, hogy Asperger-szindrómás lennék?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy 19 éves fiú vagyok.

Igy elemezgetve magamat, meg az életemet én valamiért erre jutottam.

[link]

Végig olvastam ezt a cikket, és egyszerűen magamra ismertem. Nem nagyítom fel a dolgokat, egyáltalán nem ez a célom. Egyszerűen igaz, amit ott leírtak. Emlékszem mikor elkerültem óvodába, több évig képtelen voltam megszólalni. Léptelen voltam, és vagyok egy kapcsolat kialakításra. Soha nem volt még barátnőm, barátaim sincsenek, nem is voltak, és egyszerűen annyira borzalmasan érzem magam ez miatt, hogy persze eszembe jutott néhány rossz gondoltat. Illetve eszembe jut már 7-8 éve. Nem egyáltalán nem vagyok az az elkeseredett tini, köze sincs ahhoz, ismerem magam milyen vagyok. Nem tartom magam se hülyének, se okosnak, de nem vagyok már az a komolytalan emberke, aki dobálózik ezekkel a szavakkal. Egyszerűen amit ott leírtak, szinte minden illik rám. Tanultam pszichológiát középsuliban, meg hasonló humán dolgokat, érdekel is ez az ág.

Ahogy nézem az életemet, egyszerűen tényleg így van ahogy ez leírja. Igaz azóta sok minden változott már, úgy egy éve mintha picit jobb lenne a helyzet. Már képes vagyok az emberek szemébe nézni, igaz csak néhány másodpercig, már valamivel jobban tudok kommunikálni meg beszélni.

Ez a Ben x c. film volt az ami elgondolkodtatott. Rengeteg párhuzamot tudtam vonni a főhős és közöttem.

Nem tudom most mi van, egyrészt borzalmasan érzem magam, talán még fel sem fogtam. Csomó ember úgy néz rám mint egy dilisre, és igazából nem csodálkozom.

Nem értem igazából. Van ilyen, hogy valaki ilyet észrevesz magán?

Segítsen valaki...


2009. nov. 4. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezt mi itt nem tudjuk megmondani,de szívesen segítek"megtanuli" élni.Miskolc környéke.
2009. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz.

Csak egyszerűen ez volt nekem az első gondolatom, hogy ide írok. Ha nem tudom mással megosztani.

2009. nov. 4. 20:18
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez az Asperger-szindróma egy divat, főleg itt az oldalon. Nincs semmi bajod. Meggyógyultál. Az emberek szeretnek dolgokat bemagyarázni maguknak.
2009. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem egyáltalán nem magyarázok be semmit.

Igazából néhány sorban nem tudom magam bemutatni, vagyis az tényleg igaz, hogy ezt itt más nem tudja eldönteni...

2009. nov. 5. 23:02
 5/15 anonim válasza:
Szia! Nem vagyok én sem szakember,de saját tapasztalatom,hogy ha én is elolvasok hasonló betegségekkel foglalkozó cikkeket sokszor magamra vélek ismerni,de utána ha jobban elgondolkozok rajta akkor nem fedi a valóságot..egy pszichológus sztem segítség lehetne.
2009. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen nagyon jó lenne, de fogalmam sincs, hogy hova mehetnék. Eleve pénzem sincs. Ha jól tudom nem olcsó.
2009. nov. 6. 10:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Vannak pszichológiai szakrendelések,amik természetesen ingyenesek,és a doki sem kér csúszópénzt.Ezen ne múljon.
2009. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szabad tudnom, hogy hol van ilyen?

Sajnos egyáltalán nem vagyok otthon ezekben a dolgokban.

2009. nov. 6. 12:00
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes. Rám is illenek a leírottak. Nekem viszont nincs semmi bajom, úgy ahogy neked sincs.
2009. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia ingyen pszichológushoz pl kórházba lehet menni.De nyugi,nincs kórház feelingje,vagy pszuichiátria feelinge,csak egyszerűen ott van a rendelés.Lehet beszélgetni a pszichológussal.Egyébként szerintem nem divat az Asperger,se az oldalon se máshol.A depresszió meg a borderline a divat,nem az Asperger.Egyébként én se merek/tudok/akarok(?) az emberek szemébe nézni,és nem nagyon vagyok társasági ember,h finoman fogalmazzak.Viszont nekem van 1 barátom.De csak 1,és senki más.A kommunikációval igencsak problémáim vannak:S Én 19 éves lány vagyok.Nyilván nekem se volt még barátom,szerintem egy ideig még nem is lesz,vagy minimum egy csoda kell hozzá,vagy vmi nagyonnagy véletlen.Ja bocsi amúgy,a problémádon segíteni nem tudok,sztem menjél pszichológushoz,valamikor majd én is rászánom magam,és elmegyek:D
2009. nov. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!