Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért zakkanok meg, ha nem...

Miért zakkanok meg, ha nem kapok valamire értelmes választ?

Figyelt kérdés

Apám ma megint (kb. ötödszörre) felhozta azt, hogy a velem egy osztályba járó tanulók közül sokan korábban lerakták a vizsgáikat (előrehozott) és folyton szidalmaz, amiért én nem.


Megpróbáltam vele értelmesen beszélgetni, elmondani neki, hogy miért nem raktam le. (Azért, mert érettségi után mennék dolgozni, sehol a büdös életben nem találkoznék legközelebb angollal, tehát nekem kell ez a plusz 1 év. Nem a tavalyit tanuljuk, hanem nehezebbet és haladunk ergo bővül a tudásunk. Azok, aki lerakták, nem járnak be órára. Ismerem magam, ha megtehetném én is, hogy ne járjak be, nem is járnék; gyenge vagyok. Pont emiatt nem raktam le tavaly.) Na, elmondtam neki a fentebbit, erre csak flegmázott és lenézett. :S


Rohadtul idegesít, hogy akárhányszor megpróbálok vele emberien, értelmesen beszélni, kikérni a véleményét ilyen dolgokról, csak lenéz meg flegmázik aztán elküld a búsba, hogy milyen idióta és visszamaradott vagyok, közben meg nekem pont az ellenkezője jön le. Megpróbálok logikusan gondolkodni és levezetni neki a dolgokat, nem érti meg (vagy megunja) és enrage-el.


Az a baj, hogy baromi komolyan veszem mindezt, nyugtalan leszek és nem tudok mit kezdeni magammal egy ilyen eset után: egy komolynak induló beszélgetésből (ő kezdeményezett) csak azt kapom válaszként, eredményként, hogy lenéz és lehülyéz. Semmi értelmeset, hogy miért volt rossz vagy éppen jó az, amit csináltam. Nagyon rosszul esik mindez, mert érdekelne a véleménye az ilyen dolgokban. Nem tudok túllépni egy ilyen helyzeten (ez nem csak vele van! máshol is így vagyok vele) és magamat hibáztatom, úgy érzem, mintha én lennék a világ hülyéje... :(


18/f


2012. jan. 4. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

"Enrage-el"


1. vagy beleb*zultál már ebbe az angol érettségibe

2. vagy nagyon kocka vagy

2012. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most meg azt hiszi, hogy megittam 1-2 üveg sört. :S Nem érzi, hogy milyen nagy lelki sokkot okoz azzal, hogy nem beszélget emberien és értelmesen velem.


A legközelibb környezetemben sem vágja senki, hogy nálam valami iszonyatosan nem kóser szellemileg.

2012. jan. 4. 16:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem buzultam bele semmibe. Le se szartam, most hozta fel ötödszörre, azért fejtettem ki ennyire szélsőségesen neki ezt. Már meguntam, hogy megint ezzel jön. De érted, ha így válaszolok neki, ilyen "mélyen" a témában, legalább lenne annyi emberség benne, hogy ő is megteszi ugyanezt és nem lenéz, mint ahogy szokta.
2012. jan. 4. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ezt arra írtam, hogy angol kifejezést használsz magyar beszéd helyett!
2012. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
BEDÜHÖDIK. Megfelel?
2012. jan. 4. 16:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondtad neki,hogy bánt ahogy beszél?
2012. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, de le se szarta csak még flegmább lett.
2012. jan. 4. 17:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogadd el, hogy ő ilyen és próbálj te alkalmazkodni hozzá, ne neki kelljen hozzád. Ő az öregebb.
2012. jan. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!