Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltál már zárt osztályon,...

Voltál már zárt osztályon, akár csak látogatóban, vagy gyakorlaton? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Tudnátok valamit mesélni?:) Köszönöm!
2012. jan. 6. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Voltam igen, mit kellene mesélni? Kórtermek sok esetben magatehetetlen, agyongyógyszerezett emberekkel.
2012. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bővebben milyenek voltak az emberek? Agresszívak? "Lelassultak"? Beszéltek hozzád? Egymással? Mit csináltatok egész nap? Mennyire voltatok korlátozva?
2012. jan. 6. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne akarj ilyen helyre menni.. Párom nagypapája került oda időskori demencia miatt. Ahogy az első válaszoló is írta, sok begyógyszerezett ember van ott, sok alig tud magáról.. Legtöbben le vannak lassulva, néhányan mászkálnak, magyaráznak magukban, stb. Szomorú egy ilyen hely :(
2012. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én látogatóban voltam. Szörnyű élmény volt. Egy alsónemű nélkül mászott fel valami berendezésen. Egy betegnek akkora körme volt, hogy csavarodott a lábán is. Kifejezéstelen arccal mászkáltak a folyosón. Elég megrázó volt. A nagynéném ott halt meg, mert kimerült az elem a pészmékerében és oda vitték a zavart állapota miatt.
2012. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Mielőtt valami zagyvaság derülne ki, soha ott nem járt emberek írásaiból, én három hétig feküdtem ott.

Leírom, semmiféle csavarodott körmű ember nem volt, és a betegek sem szédelegtek zombiként a folyosón. Továbbmegyek: Nem is volt bezárt osztály. Egy kórterem volt, ahol 24 órás felügyelet volt. Itt feküdtek a súlyosabb betegek. De semmilyen szörnyű és embertelen dologgal nem találkoztam. Pedig a nővérek gyakran hívtak segíteni, nagytestű férfibetegek megfordításához, vagy ápolásához. A nővérek legtöbbje fele súlyu volt, mint a betegek legtöbbje. Mindig mondták, mit csináljak, és hogyan. Szal kitanultam pár fogást. A többi kórteremben meg nem mondta volna meg senki, hogy pszichiátrián járt.

2012. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam zárosztályon gyakorlaton (nem mint beteg). Ez egy nagy kórterem, hol sok ember bizony le van kötözve. Van olyan hogy van egy vastag oszlop aköré leültetnek 2-3 embert és leszíjazzák őket. Ezen kiakadtam. És van ott állandó személyzet aki adja a "koktélokat" a betegeknek, és figyelnek rájuk. Tényleg csak ők tudnak az ajtón ki-be járkálni kulccsal.
2012. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
19:31 , attól, hogy te nem láttál olyan dolgokat, amit előtted és utánad is leírták, még lehetséges. Nem mindegyik kórház/zárt osztály ugyanolyan, ez sokszor a pénzen is múlik. Nekem semmi közöm a zárt osztályhoz, úgyhogy nem nyilatkozom róla, de szúrta a szemem, hogy rögtön le kell szólni a többit...
2012. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akik leírták a "borzalmakat", ugyanezt írták volna egy sebészeti osztályról is. Ugyanis ott aztán van vér, meg jajgatás. Meg különben: én valóban voltam ott, és nem csodálkozni, meg utálkozni. Szerinted csak az írja le helyesen, és valóságszerűen a pszichiátriai osztályokat, aki a könyvekben olvasott, meg a saját agyából született rémképeket emlegeti. Mondom még egyszer! Én 3 hétig feküdtem benn! És nem pénzes kórházban, hanem közönségesben.
2012. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az édesanyám 6 hetet töltött el ott, és bizony be voltak zárva, és le voltak bódítva elég rendesen. Anyám kb. a 6 hétből 1 napra (!) emlékszik, a mai napig azt hiszi, hogy ő 1 napot feküdt benn a zártosztályon, pedig több mint egy hónapot...
2012. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én voltam zárt osztályon, öngyilkosság miatt. 4 napot voltam ott. Begyógyszereztek szinte nem is emlékszem mi történt ott. Ahogy elmentem mondtam nem szedem ezeket a gyógyszereket.

Szóval az első napon mikor még nem voltam elkábítva nem találkoztam kikötözött emberekkel, sőt ordibálást sem hallottam. Sztem olyan mint egy normál nyilt osztály, csak innen nem lehet kimenni és adják a sok gyógyszert.

2012. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!