Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segített neked a pszichológus?

Segített neked a pszichológus?

Figyelt kérdés
Nem hiszek abban, hogy egy idegennel tudnék olyan problémákról beszélni amiről senkinek sem beszélek. Azt sem hiszem, hogy beszélgetéssel megoldódna bármi is. Van egy barátom ő elment pszichológushoz, de úgy érezte, hogy csak lehúzás volt. Ettől is tartok. Járt-járt, elment vagy 100eFt-ja, aztán egyszercsak megszakította a dolgot, mert nem javult semmi. Általános közhelyeket mondott neki, nyugodjon meg, stb... :)
2012. jan. 8. 11:29
 1/8 Beatrix555 válasza:

Szia!


Egyénfüggő, hogy ki mennyire képes megnyílni egy pszichológus előtt, de hidd el, neki ez a szakmája, ért hozzá, hogy "megnyissa" az embereket.

Egyébként kezdetnek tudok neked ajánlani egy helyet, ahol elmondhatod a problémáidat és nem kerül semmibe sem. www.pscychekozosseg.hu Itt a fórumon tudsz olvasni érdekességeket, illetőleg felteheted a kérdéseidet. Illetőleg van egy cset is gyaloglo.hu / a psyche szoba, szintén e közösségnek a csetelő szobája, ott el tudsz beszélgetni hasonló problémákkal küzdő emberekkel, illetőleg biztosan kapsz tanácsokat is tőlük, hogy ők hogyan tudtak kilábalni a mindennapi problémákból.. Kezdetnek talán ez is megteszi, és meglátod tetszik.e vagy sem.


Üdv:


Beatrix.

2012. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én sajnos még nem jelenthetem ki, hogy segített nekem a pszichológus, mert még mindig a terápia közepén (vagy még ott se..) tarthatok. De én személy szerint hiszek ebben a módszerben.

Szintén vannak mélypontjaim, hogy semmi nem változott, csak pénzkidobás, abba kéne hagyni.. De eközben is érzem, hogy egy úton vagyunk, és haladunk valamerre. Tehát nem szabad az első nehézségnél ott hagyni az egészet.

Az meg biztosan állíthatom, hogy annak ellenére, hogy a fő lelki nyomorom még nem szűnt meg, az önismeretem tényleg nőtt. Könnyebben boldogulok az emberek között, valahogy jobban értem őket, meg a velem történt események miértjét.


Nem tudom, hogy a barátnőd kinél volt. De ne hidd, hogy a pszichológus csak (a szó klasszikus értelmében) beszélget veled, és ha nem csöndben ül, akkor azt mondja "nyugodjon meg", meg "minden rendbe jön". Pont, hogy úgy tereli a témát, hogy szembenézz magaddal, a félelmeiddel, majd megtaláljátok a probléma forrását és feloldjátok azt.

Az biztos, hogy jó adag kitartás, és nyitottság kell hozzá. Mert azért nagyon kétemberes munka egy terápia.

2012. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18 évesen jártam egy ideig, nekem segített. Nem úgy, hogy ő megoldotta a problémáimat, hanem abban segített, hogy én magam rájöjjek, hogy oldhatom meg. Ez a dolga amúgy is :) Ja, és egy fillérembe nem került, nem csak magánpszichológushoz lehet menni, TB-re is van.
2012. jan. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Három évig jártam pszichoterápiára és rengeteget segített. Persze, ehhez az kellett, h én magam akarjak változni, a pszichoterápia csak segít rövidíteni az ehhez szükséges időn. Méghozzá jelentősen. Sok pénzem elment rá, de úgy érzem, sokkal többet profitáltam belőle, mint amennyit rá költöttem. A pszichológust alig hagytam szóhoz jutni, de amikor sikerült neki, akkor olyanokat kérdezett, vagy mondott, amiken utána nagyon sokáig gondolkoztam, mert magamtól eszembe sem jutott volna.


A pszichoterápia egy közös projekt, egy közös munka, aminek az oroszlánrészén te magad dolgozol a mindennapjaidban, a közös beszélgetés pedig ennek az összegzése, vagy elemzése, vagy vmi hasonló. Ha nem akarsz "dolgozni", akkor valóban felesleges cseverészni róla egy idegennel pénzért, hiszen ezt bárki mással ingyen is megteheted. Ha viszont akarsz jutni valamire, akkor kihasználod a pszichológus idejét, energiáját, képességeit, tudását, amit a pénzedért cserébe a rendelkezésedre bocsát. Ha meg úgy érzed, h az illető nem elég jó szakember, vagy nem tudtok jól együtt dolgozni, akkor keresni kell egy másikat.

2012. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kórházban voltam súlyos depresszióval, nekem segített. Amúgy a psycheközösség chate ismerem, nem jobb mint bármi más chatszoba, van néhány tök átlagos középkorú törzstag(nem pszichológus) meg néha beesik néhány antiszociális dühöngő-anyázó, összeesküvéselméletes őrült, illetve néhányan rendszeresen betértek csak azért h hosszan ecseteljék mennyire tökéletes az életük. Amikor ezek nincsenek ott akkor van esély elmondani mi nyomja az ember szívét, de az is csak monológ. Tehát nem megbeszéljük a dolgokat.
2012. jan. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
90%
Nem voltam még pszichológusnál, de csupa hülye kérdéssel idegesítenek.
2012. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
több hónapig jártam pszichológushoz, nekem segített. És nem került pénzbe, mert TB-re volt.
2012. jan. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2,5 évig jártam és kb. 750.000Ft-om bánta. 1 éve lett vége. Pénzkidobásnak érzem a mai napig és éppen egy csőd közeli állapot közepén ülök. Soha többet a közelükbe sem megyek.
2023. márc. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!