Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék megküzdeni...

Hogyan tudnék megküzdeni ezekkel? Mit tegyek, hogy megtaláljam önmagam? Jelenleg nem tudok eljárni sehova, mert munka-és pénz nélküli vagyok.

Figyelt kérdés
Nagyon boldogtalan vagyok, mert semmi nem úgy alakul, ahogyan én szeretném, pedig megteszek mindent érte. Fiatal lány vagyok, de már most megkaptam az élet feketelevesét.A gyerekkorom szörnyű volt, alkoholista szülökkel. Most 24 évesen összeköltöztem a párommal, aki alig figyel rám, anyósék tönkreteszik a mindennapjainkat. Nincsen munkám, önhibámon kívül, barátaim mind elköltöztek a közelemből, és szeretnék főiskolára menni, de nincsen pénzem a tandíjra... Az életem egy nagy kalap sz.r, de szeretnék rajta változtatni. Depresszióban is szenvedek ezek miatt, de még nem voltam orvosnál.
2009. máj. 24. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán egyetlen biztos pontot kéne valahogy kiharcolnod. Ha anyóséknál laktok, akkor ő csak a párod lehetne. Amennyiben ő védelmez, kicsit könnyíthet a lelkiállapotodon és legalább a depressziód enyhülne. Így az ő támogatásával akár még a főiskolára is mehetnél és persze egyidejűleg valami munkát is keresned kéne. Ne nyugodj bele, hogy neked semmi nem sikerül, küzdj a tovább jutásért. Magadért, a párodért és amennyiben lehet, függetlenítsd magad a párod mamájától.
2009. máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem állj meg,és gondolkozz kicsit. Mondjuk segíthet a biblia, filozófusok könyvei, vagy más elgondolkodtató írások. Valakinek az segít,hogy elmegy egy időre az utcára lakni. Kicsit más szemszögből is kell szemlélned az életedet.
2009. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
első válaszolónak köszönöm!!:)
2009. máj. 24. 18:24
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Hát, ez elég szörnyen hangzik. Minden lehetőséget ragadj meg, hogy munkát találj, folyamatosan keress interneten, újságban, munkaügyi központban, ismerősöktől, mert pénz nélkül nem lehet függetlenedni. Az anyős csak árt, de mit jelent neked egyáltalán a párod, ha alig figyel rád? Mindenképpen munkát kell találnod és elköltözni, máshova nemigen, mint albérletbe, vagy a pároddal vagy nélküle. Vigyázz, nehogy ebbe a helyzetbe még egy gyerek is jöjjön, mert most, bármíly szomorú, szerencse a szerencsétlenségben, hogy legalább gyereketek nincs. A tanulás csak azután jöhet, ha már van munka és lakás. Senki nincs a családodban, aki segíteni tudna?
2009. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%
Megérdemled,ha ennyire magatehetetlen vagy.
2009. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak!

Köszönöm, de nem kell velem foglalkoznod... Örülök, hogy segítséget nyújtottál ebben a helyzetben, biztosan a családod is így van vele....

De senki nem érdemli meg, hogy így ledorongolják.

Ja, és a válaszodtól kímélj meg.

Köszönöm

2009. máj. 24. 21:04
 7/12 anonim ***** válasza:
3%
Magatehetetlen vagy.
2009. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak nem bírsz leszállni rólam, nem baj... majd megunod.
2009. máj. 25. 09:21
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Aham.
2009. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Eszméletlen, hogy némelyik ember elfelejti, hogy ez az oldal mire való.

Kötözködésre, mások lenézésére nem.

Jó lenne, ha tényleg arra használnánk, amire kell.

2009. máj. 25. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!