Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez durva reakció?

Ez durva reakció?

Figyelt kérdés
Nemrég halt meg a bátyám feleségének az anyja. Amikor megtudtam a hírt, sehogyan sem érintett. Nem lettem szomorú, se boldog; semmi. Soha senki iránt nem érzek empátiát, bár sokszor megjátszom, ha az érdekeim úgy kívánják, de legbelül semmit sem érzek. Ez pszichopátia, vagy csak szimplán hiányzik belőlem az együttérzés?
2012. jan. 10. 22:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Ahol tehetem ott rúgok bele a másikba, mert jólesik.
2012. jan. 10. 22:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég durva, minimum szociopata vagy, de lehet, hogy pszichopata.

[link]

2012. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

"Nemrég halt meg a bátyám feleségének az anyja. Amikor megtudtam a hírt, sehogyan sem érintett."


Ha nem volt számodra fontos az illető, akkor semmi furcsa nincs abban, hogy nem éreztél semmit.


"Ez pszichopátia, vagy csak szimplán hiányzik belőlem az együttérzés?"


Nem tudjuk azt sem, hogy hiányzik-e. Lehet, hogy van ember, akivel együtt tudsz érezni, csak még nem kerültél olyan szituációba, hogy ez kiderüljön. A pszichopátia meg nem ennyiből áll. Fölösleges nagy szavakkal dobálózni, és elég fölösleges, amikor itt a gyk-n mindenki nagy buzgón "diagnosztizálni" próbálja magát és másokat 1-1 "tünet" alapján, mintha az ilyen egyszerű dolog lenne.

2012. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

22:08


Minden átlagos, savanyú kis emberke ezt csinálja: lefelé rúg, fölfelé nyal, érdekei szerint, időnként meg kicsit gonoszkodik. Ezzel csak átlagos vagy, nem abnormis (sajnos).

2012. jan. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bátyám feleségének az anyja... közeli hozzátartózó lehetett. Ebben szerintem sincs semmi különös, egy ismeretlen ember halála engem sem rázna meg.


Mélyen egyetértek az előző hozzászólóval.

2012. jan. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Joola ***** válasza:
szerintem inkább össze vagy zavarodva, és szeretnéd ha szeretnének. de szólj, ha tévedek, ez csak spekuláció.
2012. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!