Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Még elvonási tüneteim vannak...

Még elvonási tüneteim vannak vagy maradandó ez az állapot? Több mint egy évig nagyon súlyos gyógyszerfüggő voltam, napi 8 mg frontinról fél éve le tudtam állni hirtelen elhagyással saját erőmből.

Figyelt kérdés
Lecsökkentettem egyik napról a másikra fél mg-ra, azóta 3 naponta szedek egy fél 0.25öst. A súlyos elvonási tüneteken túl vagyok, hónapokig járni se tudtam meg 150 körüli pulzusom volt. Mostmár egy ideje magamnál vagyok de nagyon rossz tud lenni a közérzetem viszont néha felfokozott a kedélyállapotom, beszédes voltam de csendben ücsörgök társaságban is, teljesen megváltoztam minden téren, nem érdekel semmi, nem járok be a suliba, nem pakolok össze magam körül... Szerintetek miért hagytam el ennyire magam? Hogy jöjjek helyre?

2012. jan. 12. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszerfüggöségnél nem okos dolog enyire drasztikusan abbahagyni, mert ilyen következményei lesznek. Mostmár - utólag nem sokat tudsz tenni, de a negativ tünetek ellen az orvosod tud segiteni, olyan szerekkel, amik a függöséget nem hozzák vissza. Ami meg a megváltozást illeti, itt neked kellene szoros napirendet csinálni és azt be is tartani.
2012. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lett volna szabad hirtelen leállni a szedéssel, csak fokozatosan. Az elvonási tünetek idővel elmúlnak, de súlyos esetben kezelni kell. Jelenleg szerintem depressziós is vagy.
2012. jan. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért álltam le így mert már meghaltam volna ha elkezdem apránként. Orvossal meg nem beszélek, azért kérdeztem meg itt. Köszönöm a válaszokat, hát remélem fog javulni a helyzet
2012. jan. 12. 18:00
 4/4 intrepid ***** válasza:
Ilyen hirtelen nem szabad abbahagyni komoly függőséget. Meg is halhattál volna. Hallottál már a delirium tremensről? Vannak szakorvosok, akik ezzel foglalkoznak, értenek is hozzá. Most depressziós vagy, ez el fog múlni saját magától is, valamikor, nem jobb lenne, ha elfogadnál orvosi segítséget, az orvosnak mindent ugyanilyen őszintén elmondanál, hamarabb rendbe jönnél.
2012. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!